Loading...

Rock for People 2026

Tipy a novinky

Pořadatelé festivalu doplňují poslední část lineupu Rock for People, který se uskuteční od 10. do 14. června v hradeckém Parku 360. Organizátoři představují bohatý doprovodný program, který propojí hudbu s divadlem, zajímavými diskuzemi, workshopy, cirkusovými představeními, burleskou a pestrou škálou dalších aktivit.

Letošní ročník zpestří například návrat legendárních Božejáků s jihočeskou dechovkou, moderní cirkus v podání Losers Cirque Company nebo už tradiční burleska v režii The Prague Burlesque Show. Chybět nebudou ani diskuze a debaty s osobnostmi kulturní i mediální scény. O to se postarají například bloky České televize, Reflexu, projektu Díky, že můžem, nebo organizace Nevypusť duši. Návštěvníci se tak mohou těšit na pestrou škálu vystoupení a diskuzí reflektujících současná společenská témata i kulturní fenomény.
„Chceme, aby Rock for People byl kromě hudebního festivalu i místem zábavy, inspirace a otevřeného dialogu. Doprovodný program letos ještě více propojuje muziku s aktuálními tématy, humorem i uměním v různých podobách,“ říká ředitel festivalu Luděk Motyčka. 

Rock for People 2026 se nezadržitelně blíží a brány Parku 360 se otevřou za 42 dní. Kromě dalších přírůstků do lineupu připravuje pořadatelský tým i vylepšení v rámci areálu. Ta se týkají zvýšení návštěvnického komfortu i udržitelnosti festivalu.

Festival Rock for People letos opět potvrzuje, že dávno není jen o hudbě. Významnou součástí letošního programu budou diskuze a debaty s osobnostmi veřejné scény. Vystupující otevřou téma, zda Může hudba měnit svět? v rámci slotu s Culture for Future, představí historický pohled na Českou metalovou scénu v 80. a 90. letech nebo prozkoumají aktuální otázku AI v rámci bloku AI, mozek a rock’n’roll. Jistotou v harmonogramu je program České televize s oblíbeným AZ-kvízem, s projekcí Devadesátkové hitparády bizárů nebo s workshopem Taneční školy StarDance. Překvapení chystá s Českou televizí i Daniel Stach. Reflex na svojí stage nabídne oblíbené podcasty Poprask, Prostor X nebo Padni komu padni

Hudební část doprovodného programu přinese netradiční projekty a vystoupení napříč žánry. Na scénách se kromě Božejáků objeví například Cimbálová muzika Friška, originální bubenická show Groove Army – Royal Squad, romská rompopová kapela Lomnické Čháve, Orchestr Ježkovy stopy nebo ženské sdružení Sestry Chalupovy. Program tak nabídne jak folklorní vložku, tak moderní hudební experimenty.

Silnou linku budou tvořit živé podcasty a talk show, včetně populárních formátů Headlineru – Hudební masakry, NOTY VOLE! nebo Půda. Program doplní i témata spojená s občanskou společností, například debata Prague Pride v roce 2026: Co slavíme a za co ještě bojujeme?. Divadelní a performativní scéna nabídne Losers Cirque Company s představeními Konkurz a Onyx, burleskní show The Prague Burlesque Show: Velvet Hammer nebo unikátní formáty jako God Save The Drama Queen či The Studio 32 (Musical) Comedy Show!

Novinky na Rock for People a v Parku 360

Fanoušci se letos mohou těšit na rozšíření areálu v oblasti hlavní stage, což zaručí více místa během vystoupení na Mastercard Stage a zároveň se do tohoto prostoru přesune VIP tribuna. Nový prostor se také stane domovem EcoFlow stage a food courtu se širokou nabídkou gastro stánků. Další novinkou je zkrácená cesta od parkingu a zastávky kyvadlové dopravy k hlavnímu vstupu. Obnovou projde například i ČT art Stage, která se dočká nového stanu. U kyvadlové dopravy letos dojde k výraznému posílení spojů, což by mělo přispět k omezení individuální automobilové dopravy a současně ke snížení celkové uhlíkové stopy akce. Dalším důležitým tématem letošní produkce se stalo i navyšování a restrukturalizace hygienických zázemí. 

Festival letos dále rozvíjí své aktivity v oblasti udržitelnosti i spolupráce s neziskovým sektorem. Novinkou bude tematická zóna zaměřená na vodu, která otevře otázky hospodaření s vodními zdroji i jejich ochrany. Pořadatelé se zaměří také na práci s odpadem, a to zejména v kempech. Cílem bude snížit množství směsného odpadu, zvýšit míru třídění, podpořit záchyt a charitativní využití kempingového vybavení, které by jinak zbytečně skončilo jako odpad.

Neziskový sektor se dlouhodobě rozvíjí a posouvá dál. Vedle tradiční neziskové zóny, kde se představí řada organizací, jako například Hnutí Brontosaurus, Člověk v tísni, Sue Ryder, Rostlinně, Fuck Cancer nebo Sea Shepherd, letos nově vznikne také safe space zóna zaměřená na harm-reduction a prevenci rizik spojených s festivalovým prostředím. O well-being a bezpečí návštěvníků se budou starat organizace Cesta z krize, Neticho, Laxus nebo Česká společnost AIDS pomoc.

Festival se blíží vyprodání. Kromě COMFY+, VIP a čtvrtečních vstupenek jsou téměř vyprodané už i jednodenní středeční vstupenky na den s Gorillaz. Všechny vstupenky je možné zakoupit na webu Rock for People: https://rockforpeople.cz/tickets/. Pořadatelé opět zdůrazňují, že jediný bezpečný sekundární nákup a prodej je přes portál TicketSwap.cz. Ten 100% garantuje, že vstupenky na festival, které zájemci koupí z druhé ruky, jsou opravdu pravé. 

LINEUP ROCK FOR PEOPLE 2026:

WED 10/6

GORILLAZ / ELECTRIC CALLBOY / MEGADETH 

THE PRETTY RECKLESS / THE WOMBATS / TRIVIUM

AS IT IS / BLOODYWOOD / BOUNDARIES / DIE SPITZ / ECCA VANDAL / GENESIS OWUSU / GURRIERS / CHERRYHOLT / JOEY VALENCE & BRAE / KUBLAI KHAN TX / MAGNOLIA PARK / MOUTH CULTURE / NEVERTEL / STATIC-X / THROWN / TX2 / VOILÀ / WATER FROM YOUR EYES / WE CAME AS ROMANS / BYT ČÍSLO Č / CIRCUS BROTHERS / FILHARMONIE HRADEC KRÁLOVÉ: ZUZANĚ NAVAROVÉ DO NEBES / KAŠPÁREK V ROHLÍKU / LENKA DUSILOVÁ: LD_50 A HOST DAVID KOLLER / NÉSTOR ÁLVAREZ & ORIGINAL GRAVITY ALLSTARS / PENDL / TCHERT / TOLSTOYS

THU 11/6

LIMP BIZKIT / PAPA ROACH / BABYMETAL

ALL TIME LOW / BREAKING BENJAMIN / SOCIAL DISTORTION / THE ALL-AMERICAN REJECTS

BARNS COURTNEY / BLOOD INCANTATION / CATCH YOUR BREATH / DEKI ALEM / DESTROY BOYS / ETTA MARCUS / LAST TRAIN / LETLIVE. / MELROSE AVENUE / PRIVATE SCHOOL / QUICKSAND / RADIO FREE ALICE / SET IT OFF / THE PLOT IN YOU / THE PRETTY WILD / THE ROYSTON CLUB / THORNHILL / WOHNOUT / YARD ACT / DIZZLOVE / ELEKTRÏCK MANN / FRANKIE & THE DEADBEATS / GLEB / JAMES COLE & IDEA / KLUBOVNA AFTERPARTY / MC GEY & LIVE BAND / THE FIALKY / VLTAVA / WÓĎA A DEKORACE / WYFE 

FRI 12/6

BRING ME THE HORIZON / THREE DAYS GRACE / A DAY TO REMEMBER

BILMURI / TOM MORELLO / WOLF ALICE

ANKOR / ANY YOUNG MECHANIC / BASEMENT / DYING WISH / EGO KILL TALENT / ELIO MEI / GAEREA / GATECREEPER / GLARE / HIGH VIS / IVRI / LOTTERY WINNERS / SOUTH ARCADE / SVDDEN DEATH / SWEET PILL / TRASH BOAT / UNPEOPLE / ZERO 9:36 / BEN CRISTOVAO / FVLCRVM / KVIETAH / LEDUY + BEA / MADFACE / NOISY POTS / STARTÉR: TEIGE / UE / VENTOLIN

SAT 13/6

HALSEY / NOTHING BUT THIEVES / WITHIN TEMPTATION

BABYSHAMBLES / BLACKBEAR / DON BROCO / LIONHEART

ALESSI ROSE / ALT BLK ERA / BADFLOWER / BURY TOMORROW / DELTA HEAVY / GRADE 2 / HOLYWATR / I KILLED THE PROM QUEEN / KEO / MALEVOLENCE / OVERGROWN / OVERPASS / POLICE SYMPHONY ORCHESTRA / PRESIDENT / REZN / SILENT PLANET / SOFIAN MEDJMEDJ / SPILL TAB / THE FUNERAL PORTRAIT / VENUS GRRRLS / WESTSIDE COWBOY / YONAKA / ACID ROW / BERLIN MANSON / HOPES / SIMON OPP / ŠATYSVLEČKOU 

SUN 14/6

IRON MAIDEN / SAXON / ALTER BRIDGE / KNOCKED LOOSE

ALEXISONFIRE / GOD IS AN ASTRONAUT / QUEENSRŸCHE

ALICE & DAN BÁRTA / BLACKGOLD / COLD MEAT PARTY / FLORENCE BLACK / GRIDIRON / CHRPY / LOATHE / LUNARSEA / MAN WITH A MISSION / MIDRIFT / MILITARIE GUN / N.O.H.A. / RAIN CITY DRIVE / REFLECTIONS OF KARMA / SCENE QUEEN / SLEEP THEORY / THE ATAVISTS / THE LILACS / THE MOLOTOVS / VIANOVA / FROZEN POPPYHEAD / WHITE FRUIT HONEY

PARTNEŘI ROCK FOR PEOPLE 2026

Generální partner: Mastercard

Generální mediální partner: Česká televize 

Hlavní mediální partner: Evropa 2

Energie festivalu: Skupina ČEZ

Partner dopravy: Toyota

Partner Fashion & Beauty: Notino

Za podpory: Ministerstvo kultury České republiky, Hradec Králové, Královéhradecký kraj 

Partneři: IQOS, Samsung, Kofola, PlayStation, Jack Daniels, Finlandia, Bacardi, Martini, Bombay Sapphire, TatraTea, Sencor, G-Shock, 4camping, Yedem, nextbike, 3D Music Express, Černý Rytíř, Oral-B, Ecoflow

Mediální partneři: Reflex, Óčko, Headliner, Fullmoon, Spark, Musicserver, Refresher, Metal Hammer, Kerrang!, Antyradio, Magnum, Alco Force

Spolupracující neziskovky: Nevypusť duši, CZEPA, ProVeg

 

Poslední aktualizace: 15.5.2026
Rock for People 2026 na mapě
fotka uživatele redakce_turistikacz
hodnotit kvalitu příspěvku | nahlásit příspěvek redakci
Sdílet s přáteli
sdílet na facebooku poslat emailem poslat messengeremposlat viberemposlat whatsappem
Byl jsem zde!
Zapamatovat

Příspěvky z okolí Rock for People 2026

Rock for People startuje už ve čtvrtek! Do Hradce Králové se sjede na 600 umělců z celého světa
Rock for People startuje už ve čtvrtek! Do Hradce Králové se sjede na 600 umělců z celého světa
Tipy a novinky
Na 600 umělců, 130 koncertů, 50 představení či debat - to je historicky největší 27. ročník festivalu Rock for People, který…
0.4km
více »
Hradec Králové - autodrom - CzechRing
Hradec Králové - autodrom - CzechRing
Zábava, atrakce
hodnoceni 6/10
Nový autodrom - multifunkční motoristický areál najdeme v části areálu…
0.4km
více »
30. ročník festivalu Rock for People 2025
30. ročník festivalu Rock for People 2025
Tipy a novinky
Festival Rock for People na svém jubilejním 30. ročníku v hr…
0.4km
více »
Správčice (Hradec Králové)
Správčice (Hradec Králové)
Osada
Správčice jsou jako pomístní jméno známy již z přelomu 14. a 15. století,…
0.5km
více »
Dotřelův háj
Dotřelův háj
Přírodní park
Z přírodních krás Správčic jsou nejvíce známá Ornstova jezera, ale dříve…
0.6km
více »
Ornstova jezera
Ornstova jezera
Jezero
Řeka Labe měla mezi Předměřicemi nad Labem a Věkošemi vedle hlavního toku…
0.6km
více »
Jarní Ornstova jezera
Jarní Ornstova jezera
Fotogalerie
Několik snímků Ornstových jezer, méně zasažené části královéhradecké…
0.7km
více »
Hradec Králové - letecké muzeum
Soutěž 1 bod
www.turistikaprozivot.cz
Hradec Králové - letecké muzeum
Muzeum
hodnoceni 10/10
Hradecké letecké muzeum se nachází v areálu bývalého vojenského letiště. V…
0.7km
více »
Hradec Králové - letiště
Hradec Králové - letiště
Letiště
hodnoceni 9/10
Historie bývalého vojenské letiště v Hradci Králové spadá do období vzniku…
0.7km
více »
AIR Festival v Hradci Králové ovládnou W&W
AIR Festival v Hradci Králové ovládnou W&W
Tipy a novinky
AIR Festival 2014                          www…
0.9km
více »
Rusek
Rusek
Vesnice
hodnoceni 6/10
Rusek - dříve samostatná obec, dnes součást Hradce Králové, která se nachází severně od centra HK v blízkosti letiště. Obec je známá…
1.3km
více »
Předměřický jez - vodní elektrárna na Labi
Předměřický jez - vodní elektrárna na Labi
Jez
hodnoceni 10/10
Jez s elektrárnou u Předměřic není klasický turistický cíl, ale technická…
1.3km
více »
Volnočasový areál na Správčáku s nafukovacím rájem pro děti a restaurací
Volnočasový areál na Správčáku s nafukovacím rájem pro děti a restaurací
Zábava, atrakce
V Předměřicích nad Labem kousek od Hradce Králové nalez…
1.3km
více »
Hradec Králové - pomník Dukelských hrdinů
Hradec Králové - pomník Dukelských hrdinů
Pomník
hodnoceni 10/10
Někdo si možná řekne, že se autor příspěvku spletl, ale pomník Dukelských hrdinů v HK opravdu je, nachází se v areálu bývalého…
1.3km
více »
Komár u Ruseku
Komár u Ruseku
Zajímavost
hodnoceni 9/10
Komár u Ruseku není žádný obtížný létající hmyz, ale je to označení pro naváděcí lokátor, který se…
2.1km
více »
Piletice - Šrámkův statek
Piletice - Šrámkův statek
Statek
hodnoceni 9/10
Areál Šrámkova statku v Pileticích je tvořen roubenou obytnou budovou,…
2.3km
více »
Cyklostezka Hradec Králové - Josefov - Kuks,  MAPA
Soutěž 5 bodů
www.turistikaprozivot.cz
Cyklostezka Hradec Králové - Josefov - Kuks, MAPA
Trasy
hodnoceni 9/10
Cyklostezka spojující Hradec Králové, Smiřice, Josefov, Jaroměř a Kuks nás…
2.4km
více »
Kamenný most na Pláckách
Kamenný most na Pláckách
Most
hodnoceni 9/10
Výrazným kajinným prvkem je kamenný most přes Labe, který spojuje dnešní…
2.5km
více »
Hradec Králové
Hradec Králové
Město
hodnoceni 9/10
Hradec Králové je krajským městem Královehradeckého kraje a leží východním směrem od Prahy. Metropole východních Čech, Hradec Králov…
4.7km
více »
zavřít reklamu