Vyberte, co Vás zajímá v oblasti Loket
Tipy na výlet všechny kategorie / nevybrat nic
 › 
Druh vybrat: vše / nic
Vinařská turistika
Za gastronomií
Na kole
Na hory
Na golf
Do přírody
Za sportem
Za kulturou
Náročnost vybrat: vše / nic
Pro zdatnější
Romantika
Rodina s dětmi
Délka vybrat: vše / nic
Vycházka - půldenní
Celodenní výlet
Putování (více dnů)
Turistické cíle všechny kategorie / nevybrat nic
 › 
Příroda vybrat: vše / nic
Bažina, mokřady
Poloostrov
Pláž
Tůň
Soutěska
Studánka
Vodní nádrž
Přírodní památka
Rokle
Park
Poušť
Pobřeží
Sopka
Ostrov
Přírodní park
Památný strom
Slatě
Rašeliniště
Zahrada
Kámen
Pramen
Louka
Hřeben
Planina
Travertíny
Sedlo
Kaňon
Údolí, dolina
Pohoří
Říčka
Řeka
Jezírko
Skalní útvar
Údolí
Krasový útvar
Jeskyně
Minerální pramen
Propast
Vodopád
Rybník
Pleso
Potok
Jezero
Vrchol
Štít
Kopec
Hora
Doprava vybrat: vše / nic
Autobusová zastávka
ŽST
Letiště
Žel. stanice
Žlab
Sport a rekreace vybrat: vše / nic
Půjčovna kol
Cyklisté vítáni
Zábava, atrakce
Potápění
Cyklo shop - servis
Cyklo bar - hospůdka
Půjčovna lodí
Golf
Ski areál
Ledovec
Koupaliště
Letovisko
Aquapark
Koňská stezka
Rekreační oblast
Lázně
Památky a muzea vybrat: vše / nic
Synagoga
Mešita
Drobné památky
Radnice
Pevnost, opevnění
Rychta
Panský dvůr
Hrádek
Boží muka
Socha
Kašna
Lapidárium
Hradby
Hřbitov
Chrám
Dům, budova
Statek
Rotunda
Hradiště
Skanzen
Tvrz
Zámeček
Hřebčín
Farma
Letohrad
Salaš, koliba
Měšťanský dům
Památník
Kostel
Bouda
Muzeum
Chata
Kříž
Pomník
Klášter
Kaple
Trosky
Zřícenina
Zámek
Hrad
Ostatní vybrat: vše / nic
Prima Port
Babyfriendly
Bivak
WebKamera
Infocentrum
Nordic walking point
Turistická známka
Hraniční přechod
Ostatní
Zajímavost
Města, obce, vesnice vybrat: vše / nic
Hlavní město
Městečko
Město
Městská část
Městys
Místní část
Náměstí
Osada
Přístav
Samota
Ulice
Vesnice
Technické zajímavosti vybrat: vše / nic
Důl, štola, šachta
Elektrárna
Jez
Lanovka
Mlýn
Most
Přehrada
Rozhledna
Technická památka
Zvonice
Výletní místa a parky vybrat: vše / nic
CHKO
Chodník, naučná stezka
Národní park
Odpočinkové místo
Orientační bod
Poutní místo
Rezervace
Rozcestí
Turistická trasa
Turistické destinace
Vyhlídka
Výletní místo
ZOO a botanické zahrady vybrat: vše / nic
Arboretum
Botanická zahrada
ZOO
Trasy všechny kategorie / nevybrat nic
 › 
Typ vybrat: vše / nic
Balónem
Golf
Pěší trasa
Cyklotrasa
In line brusle
Běžky
Po vodě
Ski areál
Běžecká trasa
Autem
Náročnost vybrat: vše / nic
Malá náročnost
Střední náročnost
Velká náročnost
Druh vybrat: vše / nic
Video trasa
Cestopisy všechny kategorie / nevybrat nic
Články redakce všechny kategorie / nevybrat nic
Rady a tipy všechny kategorie / nevybrat nic
 › 
Doprava
Jídlo a ubytování
Ostatní
Peníze a ceny
Práce a život
Zdraví a bezpečnost
Fotogalerie všechny kategorie / nevybrat nic
zobrazit výsledky
Změnit oblast
Vyhledat oblast:

Noční Vampýrská prohlídka hradu Lokte

Tipy na výlet Rodina s dětmi Romantika Vycházka - půldenní Za kulturou

vstupní brána
vstupní brána  •  Fotografie (25)  • Foto: Marfi

Kam a jak jedeme?

Historické, malebné městečko Loket, jehož dominantou je stejnojmenný hrad najdeme

v Karlovarském kraji nedaleko Sokolova. Z rychlostní silnice R6 odbočíme na exitu 136 a dále pokračujeme po silnici číslo 209 do Lokte, což jsou cca dva až tři kilometry, nebo pokud pojedeme od Sokolova tak je lépe použít exit 141 a po silnici třetí třídy přes Staré Sedlo se po šesti kilometrech objevíme též v Lokti. Pohodlně jde zaparkovat přímo na historickém náměstí odkud je na hrad kousek. Pozor přes den 8,00-18,00 je to placená zóna, ale poplatek je nevelký. Dá se přijet i vláčkem, kdy hlavně cesta od Bečova nad Teplou, přes Horní Slavkov je úžasnými údolími a krásnou přírodou.

Pěkná cesta je i na kole z Karlových Varů podél Ohře a Svatošských skal, nebo z druhé strany od Kynšperka nad Ohří. Téměř celá cesta je po nedávno otevřené cyklostezce, malebným údolím řeky Ohře. Je to necelých 30 kilometrů, krásnou přírodou a rád o této trase napíšu někdy jindy, protože stojí za to si jí projet, ale my pro tentokrát volili auto a to vzhledem k noční prohlídce.

Za čím jedeme?

V pátek 31.srpna se konala Vampýrská noční prohlídka hradu a my se o ní dozvěděli z internetových stránek hradu http://www.hradloket.cz/. Tentokrát jsme již cela cíleně hledali kulturní akce, na kterých vystupuje Viktor Braunreiter se svým pouličním divadlem, které nás minule tak nadchlo prohlídkou Horního Hradu. A ani tentokrát jsme rozhodně nebyli zklamáni. Pouze snad trochu pokulhávala organizace prodeje vstupenek, která asi měla začít vzhledem k množství návštěvníků dříve než půl hodiny před začátkem.

nádvoří
nádvoří  •  Foto: Marfi

Představení začalo s asi 30 minutovým zpožděním nedaleko vstupní brány úvodním monologem Viktora Braunreitera a mezi výbuchy smíchu se postupně z různých koutů hradu k němu přidávali jeho herečtí kolegové. Příběh byl vystaven na klasické vampýrské zápletce a zápasu smrtelníků s upíry a nemrtvými. Velice půvabně působili osobitné vampýří sestřičky, hlavně jejich nejmladší, která zosobňovala strach hlavního hrdiny. Její úžasné líčení, herecký výraz po celou dobu vystoupení vyjadřoval úžasné emoce strachu a přesto působila velice půvabně ba nadpozemsky krásně, a ač pod zamračenou oblohou, připomínala vampýrskou princeznu v měsíčním světle.

Děj nás pak zavedl do různých míst hradu, na hlavní nádvoří, do rytířského sálu a do hodovní síně. V druhé části představení vše trochu narušil déšť, ale zase díky němu se diváci více rozptýlili a představení bylo doplněno nehostinnou atmosférou. Snad jediným trochu kazícím faktorem zážitku, byli trochu delší proluky při přesunu diváků. Úzké průchody a schodiště, přece jenom dav protáhli do velkého hada, ale taková maličkost se dá pochopit a proluky v krásných kulisách hradu šli vyplnit prohlídkou okolí, které by jinak většinou návštěvník ve spěchu prošel bez povšimnutí.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najíst se lze v podhradí kde je několik restaurací, ale pouze před akcí, později už byl všude zavřeno, my jsme se tentokrát nikde nezastavovali, takže nemůžeme doporučit.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Zážitkem byl nezapomenutelný výkon Viktora Braunreitera, průvodce večera, a jeho hereckých kolegů. Velmi půvabná byla postavička v roli strachu, úžasná líčením, hereckým výrazem a projevem po celou dobu představení, stejně tak postava Igora a jeho mrtvé veverky. Škoda že jsme se nikde nedozvěděli jména těchto a ostatních hereckých kolegů Viktora Braunreitera. Jeho pouliční divadlo se stává legendou a tato nelehká herecká disciplína, která vyžaduje obrovský nadhled, pohotovost a talent pro práci s davem je jeho mistrovskou disciplínou. Velmi vtipné jsou jeho repliky, kterými dokáže utišit neukázněné diváky, kterých je bohužel stále dost a tím nemyslím neposedná, zvídavá, malá dítka.

Ostatní informace

Vstupné na akci – rodinné 340,- Kč, dospělí 110,- Kč děti a studenti 90,- Kč, příplatek za možnost focení 20,- Kč.

Stejné vstupné je běžné na prohlídky s průvodcem, bez průvodce: rodinné 290,- Kč, dospělí 95,- Kč děti a studenti 75,- Kč.

Hrad je přístupný denně duben říjen 9,00 – 16,30 hod, listopad – březen 9,00 – 15,30 hod.

Podrobné informace lze získat na stránkách www.hradloket.cz kde jsou informace i o všech kulturních akcí a o historii hradu.

V pokladně lze zakoupit turistickou známku Lokte číslo 101

Poslední aktualizace: 1.9.2012
Autor příspěvku: Marfi
Kvalita příspěvku:    
hodnotit kvalitu příspěvku | nahlásit příspěvek redakci
Sdílet s přáteli
Byl jsem zde!
Zapamatovat
Noční Vampýrská prohlídka hradu Lokte</strong> mapa
mapa Noční Vampýrská prohlídka hradu Lokte

Příspěvky v okolí Noční Vampýrská prohlídka hradu Lokte

Středověký hrad, střežící "klíč k Čechám".
Město Loket leží na železniční odbočce č.144 trati č. 140 Cheb - Karlovy Vary.Již od nádraží v Lokti je vidět nad meandrem řeky Ohře na skále opevněné město s hradem. Hrad byl postaven na počátku 13. století na oc…
Kostel svatého Václava v Lokti nad Ohří je poprvé zmiňován roku 1240. Kostel, jehož současná podoba vychází s poslední významné přestavby v letech 1725 až 1734, se nachází v Kostelní ulici v těsné blízkosti hradního obvodu. Autorem poslední přestavby je Wolfgang Braunbock, dokončil jí jeho syn Ondřej.
Zkamenělý strom se nachází v Lokti hned za mostem před IC Jedná se kmen stromu, ktery byl nalezen nedaleko Lokte v uhelném povrchovém lomu. Patří blíže neurčenému listnatému stromu z lesa, který pokrýval naši kra…
Hrad
Gotický hrad Loket se vypíná na skále nad řekou Ohří. Pod hradem leží malé Město Loket. Hrad se nachází v Karlovarském kraji. Turisté mohou hrad navštívit po celý rok. Nejstarší částí dne…
Sochu německého básníka a spisovatele vytvořil Willibald Russ roku 1932. Město sochou vzdalo hold velkému umělci, který romantické prostředí města a jeho okolí velice rád a často navštěvoval. Goethe zde oslavil i své 74 narozeniny ve společnosti paní Levetzow a jejích dcer. Básník se zamiloval do mladičké Ulriky von Levetzow a prožil i milostné zklamání, když Ulrika odmítla…
Město
Loket leží v Západních Čechách, jihozápadním směrem od Karlových Varů. Městečko se rozkládá v severní části Slavkovského lesa. Loket je postaven na nevelkém kopci, který ze tří stran obtéká řeka Ohře. Dominantou…
Město vzniklo kolem roku 1240 za vlády krále Václava I.
Kaple Svaté Anny se nachází na konci Rooseveltovy ulice u křižovatky s ulicí Československé armády v místě kde býval jediný vstup do města. Byla postavena v roce 1744 jako výraz díků za to, že o pouti dne 26.července 1742 bylo město ušetřeno vydrancování francouzskými vojsky.
Pokud Vám při návštěvě hradu Loket zbyde čas a dostatek sil na zdolání nemalého stoupání, zajděte si na vyhlídku na Šibeničním vrchu, odkud se Vám naskytne netradiční pohled na hrad i podhradí. Z hradu sesto…
Sloup Nejsvětější Trojice byl vztyčen na náměstí v roce 1719. Celá skulptura má trojúhelníkový půdorys, na trojúhelníkovém sloupu je sousoší Nejsvětější Trojice, podstavec je zdoben sochami Světců, na jeho bocích jsou texty modliteb s chronogramem data vzniku. Předpokládá se, že sloup byl zhotoven podle návrhu Jana Karla Stüpla.
Řeka
Ohře, pramení v SRN u města Weissenstadt na severním úpatí Hory Schneebergu (1051 m.n.m.) v nadmořské výšce 670 m.n.m
Skalní útvar
Svatošsaké Skály se nacházejí na levém břehu řeky v blízkosti Karlových Varů, u obce Doubí. Dostanete se k nim buď z Doubí směrem k areálu Pionýrská nebo z Lokte po proudu řeky. Jedná se …
Chráněný přírodní výtvor vzniklý v Karlovarském žulovém masívu působením řeky Ohře s množstvím skalních pilířů, hranolů a jehlanů. Tvary žuly byly roku 1933 vyhlášeny chráněným přírodním výtvorem, nyní národní přírodní památka.
Město
Sokolov leží v Západních Čechách, jihozápadním směrem od Karlových Varů. Město se rozkládá na severním okraji Slavkovského lesa a na pravém břehu řeky Ohře. Severním směrem od města je oblast Sokolovské hnědouhelné pánve. Bývalá těžební obla…
Vážení přátelé Turistiky i turistiky,tentokrát Vás pozvu do Karlových Varů.Dostanete se sem odkudkoli na světě,protože sem létají letadla a jezdí vlaky i autobusy.Pokud jste vodáci, tak se sem dostanete i na lodi.…
Vyhlídka
Komplex Diana Současný komplex Diana na tzv. Výšině přátelství (558 m,n,m,) pochází z počátku minulého století. Tato lokalita byla a stále je velmi vyhledávaným výletním místem. Restaurace Diana Restaurace je…
Největší české lázně na soutoku Ohře a Teplé.
Karlovy Vary leží v Západních Čechách. Karlovy Vary jsou světově známé a vyhledávané lázeňské město. Ve městě se každoročně pořádá Mezinárodní filmový festival. Karlovy Vary se rozkládají u soutoku řek Ohře a Tepl…
Pramen vyvěrá v podobě gejzíru tryskajícího až do 12-ti metrů (po regulaci tlaku) ve Vřídelní kolonádě. Část zdroje je ochlazována a pro pitné kůry teče z pramenních váz ve třech teplotách 72°C, 50°C a 30°C. Teplota pramene je 73,4°C a průtok 2000 l/min. Voda z pramene obsahuje 400mg/l CO2. Kromě Vřídelní kolonády je minerální voda rozváděna i do léčeben,…
10.2km
více »
Krásenská rozhledna V letech 1933- 1935 byla na Krásenském vrchu postavena rozhledna, která je zajímavá zejména vnějším spirálovitým schodištěm. Rozhledna měří 25 metrů a za pěkného počasí je z ní velmi pěkný pohled. Na vrcholu je připevněno několik porcelánových destiček s kresbou krajiny, kterou by jste měli z rozhledny vidět. Jestli rádi táboříte doporučuji si vzít sebou…
10.2km
více »
Bečovský zámek se nachází v zalesněném údolí říčky Teplé, v Karlovarském kraji. Zámek lze navštívit v bř…
13.3km
více »
Bečov nad Teplou leží jižním směrem od města Karlovy Vary. Kolem města prochází silniční tah spojující Karlovy Vary a Plzeň. Kolem města vede železniční tra…
13.3km
více »
Jáchymov leží v Západních Čechách, severně od Karlových Varů. Město Jáchymov najdeme v oblasti Krušných Hor, v údolí pod horou Klínovec ( 1244 m.n.m.). Jáchymov je známé lázeňské město a vyhledávané středisko zi…
Rezervace
Poblíž osady Hájek nedaleko Františkových lázní najdete národní přírodní rezervaci s neobvyklým názvem, pocházejícím patrně z německého slova Moos (mech). Soos je dokladem pozdní vulkanické činnosti, jej…
24.6km
více »
Přijměte pozvání do jedněch z mladších lázní u nás, do Mariánských Lázní. Ty píší svoji historii něco málo přes 200 let (významné oslavy výročí se konaly v roce 2008). O rozvoj lázní se…
25.3km
více »
Mariánské Lázně najdeme v Západních Čechách, jižním směrem od Karlových Varů. Město se rozkládá u jižního okraje Slavkovského lesa. Mariánské Lázně jsou naše…
26.3km
více »
Klínovec je nejvyšším vrcholem Krušných hor, a tyčí se nedaleko hraničního přechodu Boží dar a lázní Jáchymov. Z vrcholu lze za zvlášť dobré viditelnosti zahlédnout dokonce Sněžku , šumavský Javor, Říp či pražs…
27.5km
více »
Františkovy Lázně leží v Západních Čechách, severně od města Chebu na východním okraji ašského výběž…
29.5km
více »
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace