Valašsko křížem krážem

Tipy na výlet, Beskydy, Javorníky, Valašsko
Kam a jak jedeme?

Během víkendu lze prozkoumat alespoň 5 atraktivních turistických místa Valašska. O každém místě si budete moc přečíst, a zvážit jeho návštěvu.

Za čím jedeme?

Víkend je vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak i pro jedince, či páry. Ubytování je možné zařídit v kempu Horní Bečva, kde jsou k pronájmu chaty či stanovací místa. Ubytování je zde velmi levné, čistota a služby průměrné, zkrátka na 2 noci akorát. Vydáme se do Valašského muzea v přirodě, které najdeme v Rožnově pod Radhoštěm, poté se pojedeme podívat do hor, do známých Pusteven, na sochu Radegasta a na nejznámější, avšak ne nejvyšší vrchol Beskyd- Radhošť. Dále se vydáme prozkoumat Technické muzeum Tatra v Kopřivnici, historické město Štramberk- kdo by neznal štramberské uši, a v neposlední řadě Lanový park Tarzanie, který se nachází v Trojanovicích.

První den doporučuji, zajet se podívat do Valašského muzea v Rožnově pod Radhoštěm. Muzeum je rozděleno do tří samostatných částí- na Dřevěné městečko, Mlýnskou dolinu a na Valašskou dědinu. V dřevěném městečku najdeme různé dřevěné tradiční stavby, spoustu obchůdků a na každém kroku uvidíme v krámu typický frgál. V Mlýnské dolině se podíváme na to, na jakém principu fungují technické stavby, které jsou nejčastěji poháněny právě na vodou. Dále tam najdeme lisovnu oleje, kovárnu z Horní Lidče, či pilu z Velkých Karlovic. V poslední a zároveň největší části muzea, ve Valašské dědině, najdeme především původní domky z poloviny 19. století, tradiční školu nebo větrný mlýn. Do většiny objektů se dá volně vstoupit a prohlédnout si interiéry tehdejších domů.

Druhý den si doporučuji v dopoledních hodinách udělat výlet na Pustevny, a po té po naučné stezce až na samý vrchol- na Radhošť. Cesta je nenáročná, zvládnou ji i malé děti, avšak klimatické podmínky v Beskydách nejsou vždy příznivé, tudíž není na škodu vzít si s sebou teplé oblečení. Z Pusteven vede pár kilometrová cesta, po které narazíte na sochu Radegasta. Výlet nezabere více než 3 hodiny, i včetně občerstvení v místní restauraci. Odpoledne doporučuji vyrazit do lanového parku Tarzánie, který se nachází v Trojanovicích. V parku si najde zábavu každý, díky několika typům tras- pro ty nejmenší, pro juniory, pro běžného člověka, či pro vytrénované dospělé muže. V parku se pár hodin zajisté zdržíte, užijete si několik desítek překážek, tarzaní sjezd či volný pád, za který se připlácí další poplatek.

3., a zároveň poslední den doporučuji po odevzdání pokoje a při cestě domů, navštívit Technické muzeum v Kopřivnici. Jedná se o muzeum automobilky Tatra. V muzeu uvidíte více než 60 osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby. Stěny zdobí dobové fotografie a výkresy, dále uvidíte spoustu modelů, motorů, podvozků a designerských návrhů. Spoustu informací obsahují vícejazyčné videoboxy, které najdete rozmístěné po celém muzeu. Prohlídka vám zabere asi 2 hodinky, ve kterých nabydete informace o automobilce Tatra. Nedaleko města Kopřivnice se nachází Štramberk, odkud pocházejí známé štramberské uši. Na každém kroku si je můžete zakoupit, v jednom balení ji jech 10 a cena se pohybuje okolo 30 korun. Dominantou Štramberka je také známá Trúba, na kterou si můžete udělat procházku. Do věže je placený vstup, avšak na vrcholu vás čeká moc krásný výhled na celé široké okolí, zvláště za hezkého počasí. Doporučuji projít si náměstí a uličky Štramberka, které dýchají historií a romatikou.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ubytování- Horní Bečva, autokemp. Pár desítek metrů se nachází malá přehrada, kde je možné v letních měsících koupání. Víc einformací o ubytování naleznete zde: http://www.kemp-hb.cz/cenik.htm

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbila se nám především různorodost navštívených míst- přiroda-hory-Beskydy, technické muzeum, muzeum v přírodě, lanový park, historie města.

Ostatní informace

Lanový park- Tarzanie:

Základní vstupné Druhá trasa*

Dítě (100-140cm) - Dětská trasa 140 Kč. + 30 Kč
Dítě ( 120cm +) – Junior trasa 170 Kč. + 50 Kč
Dítě do 15let (140cm +) 220 Kč. +150 Kč
Dospělá osoba 330 Kč. + 200 Kč

Muzem Tatra- Kopřivnice:

Dospělá osoba
110,- Kč
Dospělí (skupinové vstupné nad 40 osob+1 osoba doprovodu zdarma)
85,- Kč
Důchodci
Děti do 15 let
Studenti

(držitelé platných průkazů ISIC, ITIC, ISTC, EURO 26 a potvrzením školy)
ZTP (platí pouze s průkazem ZTP)
70,- Kč
Děti ZŠ (na 20 dětí je 1 osoba dozoru zdarma)
40,- Kč
Děti do 6 let
ZTP+P
zdarma

Valašské muzeum v přírodě:

AreálZákladníSníženéDětskéRodinnéZa 1 zvíře
Dřevěné městečko 60,- 50,- 30,- 120,- 20,-
Mlýnská dolina 80,- 60,- 40,- 160,- 20,-
Valašská dědina 100,- 70,- 50,- 200,- 20,-
Všechny tři areály 180,- 130,- 90,- 360,- 50,-
Výstavy Sušák 50,- 30,- 20,- 100,-Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
putování (3-7 dnů)
Druh:
za kulturou, do přírody, na hory
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Rožnov pod Radhoštěm
(vzdálenost od místa: 8.31 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Valašsko křížem krážem

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace