Trojanovice

Městečko, Moravskoslezské Beskydy
lupa

Trojanovice jsou horská obec ležící jihovýchodním směrem od města Frenštát pod Radhoštěm. Obec se rozkládá v chráněné krajinné oblasti Beskydy a pod vrcholkem Radhošť ( 1129 m.n.m.). Z jižního okraje obce v blízkosti hotelu Ráztoka se nachází sedačková lanová dráha, která nás vyveze do horské osady Pustevny, která je výchozím bodem nejen k návštěvě Radhoště, ale můžeme se odtud vydat po okolních vrcholcích. Pustevny jsou rovněž vyhledávaným lyžařským střediskem. Trojanovice jsou rekreační obcí a na jejím území najdeme řadu hotelů, penzionů a horských chat. Východním směrem od obce se zvedá vrchol Nořičí ( 1047 m.n.m.), kolem vrcholku a na severní stráni je území stejnojmenné přírodní rezervace. Obcí protéká říčka Lomná a od jižního a východního okraje obce se rozprostírá les. U hotelu Ráztoka je výchozí bod řady značených turistických tras. Vydáme-li se jižním směrem po zelené značce dojdeme na vrchol Radhošť k dřevěnému kostelíku Cyrila a Metoděje. Modrá turistická trasa směřující jihovýchodním směrem vede do horské osady Pustevny. Půjdeme-li z Trojanovic severovýchodním směrem po žluté přes obec Bystrá na rozcestí Na Pekliskách a odtud dále po zelené severním směrem dojdeme do obce Kunčice pod Ondřejníkem. Obcí prochází rovněž značená cyklistická trasa, po která je možné se vydat na Pustevny. Tudy prochází dálková cyklostezka a to Beskydsko-karpatská magistrála.

Historie

lupa

Trojanovice byly pasekářskou obcí, kterou nechal v roce 1748 založit olomoucký biskup a kardinál Ferdinand Julius Troyer. V roce 1898 byla postavena na Radhošti dřevěná kaple svatého Cyrila a Metoděje. Lanová dráha na Pustevny byla vystavěna v roce 1940 a je označována jako první svého druhu u nás. Nedaleko západního okraje obce je památník věnovaný bratrům Strnadlům a Janu Kneblovi. Památník dokumentuje dílo zdejších umělců a historii obce.

Statistické údaje

lupa

Název obce: Trojanovice
Počet obyvatel: 2055
Rozloha: 37 km2
Adresa: Obecní úřad Trojanovice , 744 01 Trojanovice 210
Statutární orgán - Starosta: Drahomír Strnadel
Telefon: 556 835 022
Fax: 556 835 021
E-mail: obecni.urad@trojanovice.cz
Oficiální internetové stránky nejsou uváděné
Obec s rozšířenou působností: Frenštát pod Radhoštěm
Obec s pověřeným obecním úřadem: Frenštát pod RadhoštěmDalší informace

Hodnocení:
1870. místo
Poloha:
510 metrů nad mořem
Bylo zde:
15 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Frenštát pod Radhoštěm
(vzdálenost od místa: 2.79 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Trojanovice

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace