Tarzánie

Tipy na výlet, Beskydy, Javorníky, Valašsko
Kam a jak jedeme?

Autem:

Od Ostravy na Frýdek-Místek dále pak na Frýdlant nad Ostravicí kde odbočíte na Čeladnou. Za Kunčicemi pod Ondřejníkem odbočíte do leva na Trojanovice. VTrojanovicích na kruhovém objezdu odbočíte doleva směrem na Ráztoku. Park se nachází v těsné blízkosti hlavního parkoviště pod spodní stanicí lanové dráhy na pustevny.

Od Prahy, Brna a Olomouce na Příbor a kde odbočíte z R48 na Frenštát pod Radh. dále pak na Trojanovice. V Trojanovicích pojedete stále rovně přes kruhový objezd směrem na Ráztoku. Park se nachází v těsné blízkosti hlavního parkoviště pod spodní stanicí lanové dráhy na pustevny.

Od Zlína a Valašského Meziříčí pojedete směrem na Rožnov pod Radh. kde odbočíte doleva na Frenštát pod Radhoštěm. Po cca. 5km při sjezdu z kopce odbočíte doprava na Trojanovice. V Trojanovicích na kruhovém objezdu odbočíte doprava směrem na Ráztoku. Park se nachází v těsné blízkosti hlavního parkoviště pod spodní stanicí lanové dráhy na Pustevny.

Vlakem nebo autobusem:

Do Frenštátu pod Radhoštěm. Dále pak autobusem od železničního nádraží směr Trojanovice na konečnou - zastávka "Ráztoka". Autobusová zastávka je vzdálená cca. 300m od parku.

Pěšky:

Směr souřadnice GPS N 49°30.380 E 018°14.891

Za čím jedeme?

Tarzánie je super lanový park v Ráztoce (mimochodem největší v Čr), ve kterém zažijete spoustu zábavy. V tomto prku je spoustu překážek, které můžete zdolat. Při zdolávání těchto překážek se nemusíte vůbec bát, protože máte přilbu, jste připoutaní na pásech a jste připoutaní na skobách, které jsou připnuté na ocelovém lanku, které je nd každou překážkou. Překážky jsou například maxi pavučiny, vysící provzové žebříky, vysící klády, napnuté provazy atd., ale aby vás tyto překážky nepřestly po chvíli bavit jsou tam i lanovky!!! Na první pohled se vám můžou zdát lanovky nebezpečné a můžete se taky bát, protože některé jsou velmi dlouhé a jsou taky hodě vysoko a také, prtože jedete přímo proti stromu, ale po první jízdě víte že je to v pohodě. Ještě předtím než vyjedete, si ke základním dvěma skobám připnete na ocelové lanko ještě jednu spaciální skobu, kterou máte při lezení připnutou na pás, který máte na pase (na břichu). Do zadu, do levé ruky si dáte dvě obyčejné skoby a před sebe dopravé ruky tu speciální. Když přijíždíte ke zakončujícímu stromu, se nemusíte bát, že nestihnete v čas zastavit, protože i když t nestihnete narazíte do celkem měké oranžové "vycpávky", která je motaná kolem kmenu stromu.Návštěvu v tomto parku vám všem moc a moc doporučuji.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Výborně se můžete najíst jen malý kousek od lanového parku Tarzánie a to v hotelu Ráztoka***, ve kterém se také můžete i ubytovat, pokud by jste chtěli poznat i ostatní krásy Beskyd. Nejbližší jsou Pustevny, Radegast a Radhošť.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbila se mi krásná příroda a les, který je hlavní součástí celého parku a samozřejmě překážky po kterých můžete lézt.

Ostatní informace

Ceny pro jednotlivce:

4-10 (dětská trasa)- 120Kč

do 15 let-200Kč

dospělí-300Kč

Ceny pro rodiny:

dospělý a 2 děti -600Kč

2 dospělí a 2 děti-700Kč

dospělý a dítě do 15let a dítě do 140cm-520 Kč.


dospělý a 2 děti do 140cm-440 Kč


2 dospělí a 2 děti do 140cm-740 Kč


2 dospělí a dítě do 15 let a j dítě do 140cm-820 Kč


2 dospělí a 2 děti do 15let-900 KčDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za sportem
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kunčice pod Ondřejníkem
(vzdálenost od místa: 5.48 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Tarzánie

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace