Přes město Karolinka

Město, Beskydy, Javorníky, Valašsko
lupa

Východně od města Vsetín nás v horském údolí tvořeném řekou Vsetínskou Bečvou zaujalo valašské město Karolinka. Na sever odtud se rozkládají Vsetínské vrchy, na jihu jsou to malebné Javorníky. Zdejší vodní nádrž přehrada je zásobárna pitné vody, vybudována na řece Stanovnice, její hráz má délku 390 m, výšku 38 m.

lupa

Karolinkou prochází značené turistické trasy sloužící pěším i cyklistům do nedalekách dvou podhůří. Na konci města je krásná procházka kolem bublající Bečvy údolím Raťkov, kde se nachází soubor lidových roubených staveb rodu Orsagů z 19. stol. a doplňuje je nově vybudovaná stylová hospoda. Kouzelné malebné kouty s valašskou přírodou můžete najít v Karolince a jejím okolí v oblasti Beskyd i Javorníků a Vsetínských vrchů.

lupa

V údolí pod hlavní silnicí mezi Novým Hrozenkovem a začátkem města Karolinky lze navštívit přírodní koupaliště " Valašský Balaton " s velkou rozlohou, travnatými plážemi, průzračnou vodou, skluzavkou se skokanským můstkem. V tomto romantickém zákoutí se dá koupat i rybařit.

Karolinka - krásné valašské městečko zaujme ve všech ročních obdobích svou polohou v údolí Vsetínské Bečvy i okolní přírodou Valašska.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Poloha:
550 metrů nad mořem
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Karolinka
(vzdálenost od místa: 0.61 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Přes město Karolinka

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace