Javorníky

Tipy na výlet, Beskydy, Javorníky, Valašsko
Kam a jak jedeme?

Rozcestí Tísňavy
Rozcestí Tísňavy
lupa

Naším cílem je dnes Hřebenovka Javorníků. Na víkend je hlášeno pěkné počasí, ráno ve Zlíně úplně jasná obloha a tak vyrážíme s optimistickou náladou a v letním oblečení. Už za Vsetínem se počasí horší, přivlékáme hned v autobuse další vrstvu a když vystupujeme na startu naší vycházky: ve Velkých Karlovicích - rozcestí Tísňavy, lehce mží. Z tohoto rozcestí jsme se vydali po zelené značce směrem k hřebenu Javorníků.

Za čím jedeme?

Cesta do sedla Gežov
Cesta do sedla Gežov
lupa

Chceme si dnes projít Hřebenovku Javorníků a pokochat se výhledy z rozhledny na Stratenci, která sice není vysoká, ale výhledy jsou z ní prý pěkné. Zelená značka nás dovede pod Velký Javorník do sedla Gežov, kolem je mlha, fouká studený vítr, takže využíváme všech částí oděvu, co má kdo v batohu. Pokračujeme po červené značce směrem na Stratenec, ale mlha nás obklopuje i tady, taktak že vidíme tu rozhlednu. Ovšem když pak pokračujeme dál, v sedle Bukovina už svítí sluníčko a provází nás pak celou cestu přes Malý Javorník, Portáš, Kohútku do údolí Vranče k hotelu Permoník, kde počkáme na autobus na zpáteční cestu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Cesta do sedla Gežov
Cesta do sedla Gežov
lupa

První občerstvovací zastávku jsme měli v horském hotelu Portáš - dali jsme si výbornou valašskou kyselicu. Druhá zastávka byla na horské chatě Kohútka - specialitou jsou tady borůvkové knedlíky. Na obou místech jsme byli spokojeni jak s jídlem, tak s obsluhou.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Ze začátku se nám trochu nelíbilo počasí, ale náladu nám to nezkazilo.

Ostatní informace

Vstupné jsme nikde neplatili, ceny za jídlo byly přiměřené.

Podobné příspěvky
Kliknutím se rozbalí popisek příspěvku.

  • JAVORNÍKYDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Velké Karlovice zastávka
(vzdálenost od místa: 0.27 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Javorníky

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace