Telč
Někdy hledáme zajímavá místa daleko za hranicemi a zapomínáme na to, co máme za humny. Když vyjde počasí, tak se ty fotografie snad ani nedají zkazit…

více o Telč

Partner lokality
Hlavní partneři stránek Turistika.cz
Podporují vývoj stránek a přispívají na odměny přispěvatelům. 
 

 

Turistika.cz doporučuje
Vyberte, co Vás zajímá v oblasti Telč
Tipy na výlet všechny kategorie / nevybrat nic
 › 
Druh vybrat: vše / nic
Vinařská turistika
Za gastronomií
Na kole
Na hory
Na golf
Do přírody
Za sportem
Za kulturou
Náročnost vybrat: vše / nic
Pro zdatnější
Romantika
Rodina s dětmi
Délka vybrat: vše / nic
Vycházka - půldenní
Celodenní výlet
Putování (více dnů)
Turistické cíle všechny kategorie / nevybrat nic
 › 
Příroda vybrat: vše / nic
Bažina, mokřady
Poloostrov
Pláž
Tůň
Soutěska
Studánka
Vodní nádrž
Přírodní památka
Rokle
Park
Poušť
Pobřeží
Sopka
Ostrov
Přírodní park
Památný strom
Slatě
Rašeliniště
Zahrada
Kámen
Pramen
Louka
Hřeben
Planina
Travertíny
Sedlo
Kaňon
Údolí, dolina
Pohoří
Říčka
Řeka
Jezírko
Skalní útvar
Údolí
Krasový útvar
Jeskyně
Minerální pramen
Propast
Vodopád
Rybník
Pleso
Potok
Jezero
Vrchol
Štít
Kopec
Hora
Doprava vybrat: vše / nic
Autobusová zastávka
ŽST
Letiště
Žel. stanice
Žlab
Sport a rekreace vybrat: vše / nic
Půjčovna kol
Cyklisté vítáni
Zábava, atrakce
Potápění
Cyklo shop - servis
Cyklo bar - hospůdka
Půjčovna lodí
Golf
Ski areál
Ledovec
Koupaliště
Letovisko
Aquapark
Koňská stezka
Rekreační oblast
Lázně
Památky a muzea vybrat: vše / nic
Synagoga
Mešita
Drobné památky
Radnice
Pevnost, opevnění
Rychta
Panský dvůr
Hrádek
Boží muka
Socha
Kašna
Lapidárium
Hradby
Hřbitov
Chrám
Dům, budova
Statek
Rotunda
Hradiště
Skanzen
Tvrz
Zámeček
Hřebčín
Farma
Letohrad
Salaš, koliba
Měšťanský dům
Památník
Kostel
Bouda
Muzeum
Chata
Kříž
Pomník
Klášter
Kaple
Trosky
Zřícenina
Zámek
Hrad
Ostatní vybrat: vše / nic
Prima Port
Babyfriendly
Bivak
WebKamera
Infocentrum
Nordic walking point
Turistická známka
Hraniční přechod
Ostatní
Zajímavost
Města, obce, vesnice vybrat: vše / nic
Hlavní město
Městečko
Město
Městská část
Městys
Místní část
Náměstí
Osada
Přístav
Samota
Ulice
Vesnice
Technické zajímavosti vybrat: vše / nic
Důl, štola, šachta
Elektrárna
Jez
Lanovka
Mlýn
Most
Přehrada
Rozhledna
Technická památka
Zvonice
Výletní místa a parky vybrat: vše / nic
CHKO
Chodník, naučná stezka
Národní park
Odpočinkové místo
Orientační bod
Poutní místo
Rezervace
Rozcestí
Turistická trasa
Turistické destinace
Vyhlídka
Výletní místo
ZOO a botanické zahrady vybrat: vše / nic
Arboretum
Botanická zahrada
ZOO
Trasy všechny kategorie / nevybrat nic
 › 
Typ vybrat: vše / nic
Balónem
Golf
Pěší trasa
Cyklotrasa
In line brusle
Běžky
Po vodě
Ski areál
Běžecká trasa
Autem
Náročnost vybrat: vše / nic
Malá náročnost
Střední náročnost
Velká náročnost
Druh vybrat: vše / nic
Video trasa
Cestopisy všechny kategorie / nevybrat nic
Články redakce všechny kategorie / nevybrat nic
Rady a tipy všechny kategorie / nevybrat nic
 › 
Doprava
Jídlo a ubytování
Ostatní
Peníze a ceny
Práce a život
Zdraví a bezpečnost
Fotogalerie všechny kategorie / nevybrat nic
zobrazit výsledky
Změnit oblast
Vyhledat oblast:

Telč – výlet za golfem

Tipy na výlet Rodina s dětmi Romantika Celodenní výlet Na golf

Golf Telč
Golf Telč  •  Fotografie (5)  • Foto: Ivo__

Kam a jak jedeme?

O Golf Clubu Telč, potažmo o telečském golfovém hřišti, to ho za poslední čtyři roky bylo slyšet spousta. A reál vyrostl doslova na dohled od Telče, přesto se schoval uprostřed vysočinských kopečků a lesíků t ak, že ho najdete, jen když přesně víte, kde hledat.

Ale přesto, že je tak ukrytý před civilizací, hlukem aut a silnic, dosáhl za těch několik let pozoruhodné proslulosti, jeho pověst se rychle rozlétla českými golfovými luhy a háji a daleko přesáhla hranice regionu. Přijel jsem sem na sklonku léta poprvé a přiznám se, že pln zvědavosti. Slyšel jsem toho o hřišti spoustu, ale rád si svůj úsudek dělám sám. Byl příjemný podvečer, hra byla naplánována na další den, ještě zbývalo pár hodin světla, tak jsme se vydali s mým průvodcem Františkem na průzkum. František je jeden z prvních členů klubu, zná to tu dokonale.

Za čím jedeme?

Golf Telč
Golf Telč  •  Foto: Ivo__

Dva bazény v jednom

Když přijedete do areálu, ohromí vás velkorysá, na první Pohled hodně předimenzovaná budova Šiškova mlýna, obklopená kouskem vysloveně zámeckého parku s prastarými stromy. Mlynáři museli být z doby kolem roku 1500, z níž Šiškův Mlýn pochází, velmi bohatí lidé… Budova už dávno neslouží původnímu účelu, po různých peripetiích byla nedávno zrenovována na hotel, který je nedílnou součástí areálu telčského Golf Clubu. Proti Šiškovu mlýnu působí moderní klubovna velice subtilním, lehkým dojmem.

Ale k tomu ještě dojdeme. Vypravili jsme se na hřiště. Chtěl jsem využít podvečerního slunce a vyfotit z hřiště, co se dá – ale sluníčko nám dalo jen malou šanci, stíny se rychle prodloužily.

Golf Telč
Golf Telč  •  Foto: Ivo__

Prošli jsme několik prvních jamek, nahoru dolů, nahoru a zas dolů a byl večer. Šiškův Mlýn je čtyřhvězda a má na to. Na prohlídku si nechte delší čas než v jiných hotelích. Pokoje prostorné, naprosto nové vybavení, na chodbách spousta obrazů – originálů soudobých umělců. Trochu mne zaskočil bazén – několik vteřin jsem se domníval, že jsou to bazény dva, velká zrcadlová stěna zdvojnásobuje. Venkovní posezení bylo plné hostů, uvnitř skoro nikdo – léto je i tady, ve výšce přes 550 metrů nad mořem, teplé. A to už bylo ráno, příjemná snídaně, tee time, domorodý průvodce Franci připraven. Nebudu popisovat všechny jamky, k představení hřiště stačí popsat ty nejzajímavější, které jsou něčím zvláštní nebo naopak typické.

Sem se jezdí žít

Jednička začíná hned u klubovny, „žlutý“ jsou deset metrů od dveří. Ideální stav. Rozhlédnete se vzhůru, kde tušíte praporek,a spatříte rozlehlou louku, na níž skoro nerozeznáte fairway od semiroughu – roughy není vidět vůbec. Celá ta louka, po níž shora v protisměru přichází šestá jamka, je hratelná, přívětivá, ničím nehrozí. Telč má dobrý, bezproblémový start. A časem zjistíte,že to podobně vypadá na většině hřiště – je vystříhané pěkně naširoko.

Golf Telč
Golf Telč  •  Foto: Ivo__

Kateřina Březinová je v Telči už od chvíle, kdy se zde ozvaly první golfové údery. Pamatuje dobu, kdy se tu oraly louky a hloubily jámy pro bunkry. Donedávna byla manažerkou hřiště, v současnosti pod ni spadá celý areál včetně hotelu. Majitelé si od toho slibují sjednocení fungování celého resortu – dříve to sem tam skříplo v součinnosti mezi hřištěm a hotelem.

Z druhého greenu vidíte věže Telče, ale čekal jsem bombastičtější Pohled – jsou dost daleko a celá Telč je schovaná mezi blíže ležícími lesy, kouká jen několik špiček. Ale Telč je pro zdejší Golf Club bezvadnou nadstavbou,kterou hned tak někde nemají. Celé léto tam den co den probíhají nějaké akce, zejména večerní – koncerty, divadla, létají zde balony, místní krajina přímo vyzývá k cyklistickým výletům, sem se nejezdí jen hrát, tady se žije celý den, i doprovod golfistů tady má pořád co dělat. Kousek odtud jsou nové wellnessové lázně Svatá Kateřina, kam houfně zajíždějí partnerky hráčů na masáže a kosmetiku.

60 turnajů mezi keři jeřabinami

Golf Club Telč má pozoruhodných 570 členů, z toho je ale jen stovka kmenových, ostatní jsou roční. Tíhnou sem hráči z měst – zejména z Prahy a Brna – ti tvoří stálou klientelu a vyplatí se jim si tady to roční členství obnovovat. Nejsou to místní chalupáři, jezdí sem vysloveně za golfem. Ono není divu, doma to nemají, krajina kolem Telče je neopakovatelná, je to vidět v okolí plném silniček, lesíků, rybníků a cyklistických výletníků, krásné jsou lesy i každý remízek mezi poli, promítá se to i do malých koutků na hřišti.

Tu pár keřů, trs květin, jeřabiny, tisíc takových detailů – nic není potřeba budovat, narostlo to tu samo. Dokonce hromádky velkých kamenů, jimiž je hřiště přizdobeno, jsou jaksi navíc – prostá krása každého koutku přizdobovat nepotřebuje. Na hřišti proběhne za rok na 60 turnajů. Některé jsou menší, takže přístup běžných fee hráčů téměř není narušen, jiné velké. Dobrá pověst hřiště sem už přivedla dokonce i třídenní turnaj české PGA. Další hráče přináší členství Telče v Heart of Golf – to je spolek klubů, které si navzájem poskytují slevy. Hráče to stojí ročně pouhých 750 korun, a kdo umí počítat…

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

K tomu „prostě golfu“ mi trochu neseděla cenová kategorie Šiškova mlýna, tam jsem našel disproporci. I s tím se má něco dít, do idejí „just golf“ spadá i strava – jednodušší v klubovně, luxusnější v hotelu, i budování bungalovů – aby si tady každý opravdu našel to svoje. Klubovna sama je velmi moderní, nepříliš nápadná, je v ní všeho tak akorát, má velké a hojně využívané venkovní posezení.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Prostě golf. Just golf. Tímhle heslem se chtějí Telčští řídit, vypráví Kateřina Březinová. A nejen Telčští – má to být vedoucí motiv celého uskupení CZ Golfu. Linie provozu všech jejich hřišť se sjednocují a mají vést směrem k přátelskému duchu na hřištích, pryč od snobárny, golf jako rodinné prostředí. Nelehký úkol, hezká myšlenka.

Ostatní informace

Co to stojí?

Fee Po–Ct 900 Kč

Juniori Po–Ct 700 Kč

Fee Pá–Ne 1200 Kč

Juniori Pá–Ne 900 Kč

www.golf-telc.cz

Poslední aktualizace: 5.1.2010
Autor příspěvku: Ivo__
hodnotit kvalitu příspěvku | nahlásit příspěvek redakci
Sdílet s přáteli
Byl jsem zde!
Zapamatovat
Praktické informace
Telč – výlet za golfem</strong> mapa
Mapa Telč – výlet za golfem

Příspěvky v okolí Telč – výlet za golfem

Uprostřed hráze stojí mramorová Socha sv. Jana Nepomuckého. Od něho je snad nejkrásnější pohled na historickou část města. V jeho hladině se zrcadlí věže i panorama měšťanských domů. Je to…
Jde o jednopatrovou budovu postavenou v 2. polovině 16. století, zdobenou sgrafitem. Nad průjezdem jepětilistá růže a letopočet 1626. V té době došlo k opravě a rozšíření cellého hradebního dystému. Turistická mapa KČT 1:50 000 č. 98 Telčsko
O Telči jako malebném městečku v jižní části kraje Vysočina ví každý člověk spoustu. Město je proslulé především nádherným renesančním náměstím a zámkem. O čem se však už tolik nemluví, je skutečnost, že samo…
Informační středisko se nachází v historické části města na hlavním náměstí Zachariáše z Hradce v přízemí renesanční radnice. Kontakt: Informační středisko MěÚ Telč, náměstí Zachariáše z Hradce 10, Telč telefon: 567 112 407, 567 112 408 e-mail: info@telc-etc.cz Turistická mapa KČT 1:50 000 č.98 Telčsko  
Tipy na výlet
Telč - dálnice D1, exit na Pelhřimov/Humpolec. Od dálnice 32 km, směr na Horní Cerkev a následně do Telče. Město Telč není asi nutno představovat. Zapsání do seznamu UNESCO si nap…
Ráno jsme vyjeli autem ze Zahrádek u Strmilova a rozhodli se, že si uděláme výlet do Telče. Je známá svými Folkovými prázdninami... U centra se nám podařilo náhodně zaparkovat zdarma a vydali jsme se procházkou ul…
Původně románský kostel byl přestavěn v koncem 15. století v gotickém slohu. Sloužil jako kalpe městského špitálu.Na koncci 18. století zrušen. Od roku 1922 je ve vlastnictví Československé církve evangelické. Pozdně románská věž kostela je nejstarší dochovalou stavební památkou ve městě. Původně sloužila jako Strážná věž. Turistická mapa KČT 1:50 000 č.98 Telčsko
Jsou dvě a obě se nacházejí ve východní části náměstí Zachariáše z Hradce. Dolní získala svoji dnešní podobu v roce 1611. Uprostřed kašny je umístěna socha sv. Markéty, patronky města, která pochází z 2. poloviny 17. století. Horní kašna byla vybudována později, do dnešní podoby upravena v roce 1827. Zdobí ji socha Silena s malým Dionýsem v náručí. Turistická mapa KČT 1:50 000 č.98 Telčsko
Zámek Telč patří mezi klenoty moravské renesanční zámecké architektury. Zámek Telč byl zařazen do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Zámek je jednou z nejvýznamně…
Telč leží na Jižní Moravě, východním směrem od Jindřichova Hradce. Telč je označován jako jedno z nejkrásnějších moravských měst, historické centrum města bylo zapsáno do seznamu památek UNESCO. Městečko se rozkládá v jižní části Českomo…
Nikdy jste ho nenavštívili, ale přece jen jeho podoba a interiéry jsou vám určitě velmi známe. Jak je to možné? Odpověď je snadná, zámek je tak kouzelný a pohádkový, že se na něm točí spousty filmů a pohádek. Film…
Po několika letech jsme se rozhodli opět navštívit krásné historické město Telč. Nejprve jsme si prošli náměstí Zachariáše z Hradce a obdivovali krásně…
Nachází se na náměstí Zachariáše z Hradce v podloubí domu čp.71. Prochází tudy dálková červeně značená Březinova cesta. Dále pak žlutě značená turistická cesta a začíná zde zeleně značená cesta. Červená značka jde jedním směrem na rozcestí V Lipkách, Vanov, Řásnou a Velký pařezitý rybník. Opačným směrem pak jde na Dyjice, Rozsíčky a Novou Říši. Žlutá značka vede směrem na Volevčice, Doupě a hrad Roštejn a opačně pak na vlak…
Byl postaven v letech 1716-20 z odkazu měšťanky Zuzany Hodové, která na jeho výstavbu věnovala část své zavěti. Autorem sloupu je sochař David Lipart z Brtnice. Na podstavci sloupu jsou svatí Jan Nepomucký, Jakub, František Xaverius, Roch, Sebastián a anděl Strážný.Turistická mapa KČT 1:50 000 č.98 Telčsko
Hluboko v minulosti vedla jedna ze dvou přístupových cest na náměstí nedaleko dnešní Dolní brány. Ta pochází z roku 1579, z doby přestavby zámku. Původně před bránou býval vodní příkop,…
Tipy na výlet
Telčský zámek patří mezi klenoty moravské renesační architektury. Jeho přitažlivost je tím větší, že se zde díky citlivému přístupu majitelů k dědictví minulosti zachovaly ve velmi dobrém stavu původní i…
K obrannému systému středověkého města patřily Rybníky a souvislý pás hradeb. Hradby vznikly ve 14. století, kdy byly asi 9 m vysoké, později z důvodu větší obranyschopnosti byly zvýšeny na…
S budováním Zámeckého parku bylo započato v 16. století a jeho rozloha se stále zvětšovala. Později byl přebudován na park v anglickém stylu. Dodnes se zde dochovala řada staletých stromů z…
Byl založen spolu s městem, svou dnešní podobu získal v polovině 15. století. V interiéru kostela jsou cenné gotické fresky a vzácné barokní vathany z roku 1725. V Křížové chodbě kostela a předsíni jsou umístěny pamětní desky obětem obou světových válek. Kostelní věž svou výškou 60 m vytváří jedinečnou dominantu města. Na věži jsou umístěny zvony jména Jakub a Marie pocházející z přelomu 16. a 17. století. Turistická mapa KČ…
Jde o nejvyšší městskou dominantu, která stojí u kostela sv. Jakuba. V sezóně je přístupná veřejnosti a její celková výška dosahuje 53 m. Vyhlídkový ochoz se nachází 33 m nad zemí a vede na něho celkem 162 schodů. Z ochozu se otevírá jedinečný Pohled na celé město a široké okolí. Ve věži jsou umístěny dva historické zvony zvané Jakub a Marie a pocházejí z přelomu 16. a 17. století. Turistická mapa KČT 1:50 000 č.98 Telčsko
Nachází se pod všemi domy orientovanými svým průčelím do náměstí Zachariáše z Hradce. Nejdelší je na severní straně, kde dosahuje délky 226 m. Na jižní straně je přerušeno uličkou U Masných krámů. Na východní straně je nejkratší, kdy vede pouze pod pěti domy. Turistická mapa KČT 1:50 000 č.98 Telčsko
Zámek a město s obrovským množstvím historických památek, "Perla jižní Moravy", chráněná UNESCO.
Byla založena v renesančním slou v 70. letech 16. století na místě bývalého kolbiště. Patří k nejstarším objektům svého druhu u nás. Je obklopena ze dvou stran arkádami, v jejichž…
Město
Někdy hledáme zajímavá místa daleko za hranicemi a zapomínáme na to, co máme za humny. Když vyjde počasí, tak se ty fotografie snad ani nedají zkazit. Příkladem může být město Telč, dne 13. prosince 1992 zapsané s…
Nachází se ve vstupní části zámku. Kaple Všech svatých byla dokončena v roce 1580. Kromě bohaté a náročné malované šukové a freskové výzdoby stěn a stropů, upoutá pozornost zejména mramorový oltář a v popředí pak náhrobek-sarkofág. V něm je pochván nejvýznamnější majitel zdejšího zámku Zachariáš z Hradce se svou ženou Kateřinou. Zajímavou kovotepeckou prací je i tepaná a malovaná mříž z roku 1589, která je d…
Městská památková rezervace v Telči patří mezi nejvýznamnějí historická města u nás. Vyhlášena za MPR byla v roce 1970. Díky své jedinečnosti se v roce 1992 jako jedna z prvních pěti l…
Na Vysočině, mezi břehy Telčského potoka a soustavou tří rybníků obklopující historické jádro města se nachází malebná Telč. Klenotem moravské renesanční architektury s francouzskou…
   Historická část jednoho z našich nejspanilejších moravských měst je obklopena třemi většími a velice malebnými rybníky. Náš okruh nabízí nevšední a neobvyklé Pohledy a to nejen na historické jádro toh…
Tipy na výlet
  V jedné lidové písničce se zpívá o tom, že prý - " ošidila cérečka synečka, protože je Morava malučká ..."  Po našem zážitku z cesty dálkovými busy ze Zlína až do nejzápadnější moravské výspy - Města T…
Tipy na výlet
Zvolili jsme si cestu autobusem. Ze Zlína přes Buchlovské hory do Brna trvala asi dvě hodiny.V nepředstavitelném horku jsme přestoupili na spoj do Telče.Po dalších dvou hodinách v…
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace