TURISTIKU PODPORUJÍ
61 431 turistů a cestovatelů
108 485 výletů, turistických cílů, tras a cestopisů
1 350 674,- odměny za články

Soutěž o výlet, na který nikdy nezapomenete, v hodnotě 10 000,- Kč

Soutěžit můžete od 25.4.2017 do 30.6.2017

Soutěž byla ukončena, už nejde hlasovat.

 

 Exkurze do uzavřené černobylské zóny je jedním z nejúchvatnějších zážitků každého dobrodruha, milovníka adrenalinové turistiky, nebo vášnivého fotografa. Ročně si prohlédne černobylskou zónu zhruba 36.000 turistů z celého světa, ale jen některým z nich se podaří uvidět a zažít v Černobylu, Pripjati a ostatních částech zóny momenty, které zůstávají ostatním turistům skryté, nepoznané a uzavřené. Vy je můžete zažít s dobrými znalci a průvodci v této oblasti z CHERNOBYLwel.come.
 
Výlet do Černobylu zahrnuje
 
Mimo "povinného" pátrání po tajemstvích a minulosti města duchů Pripjať, záhadný vojenský radar Duga, návštěvy neslavně známé jaderné elektrárny, či rozhovory s místními lidmi, kteří přežili výbuch jaderného reaktoru č. 4, evakuaci města, ale budete svědky toho, jak si příroda dokázala poradit se zamořením a selháním člověka. Nejen v průběhu exkurze, ale i při večerním posezení na hotelu přímo v Černobylu se dovíte nová fakta o celém projektu černobylské jaderné elektrárny V.I. Lenina, ale i o katastrofě, která následovala. Na radaru Duga uvidíte, jak ohromné a zbytečné mohou být vojenské výdaje. Ve městečku Černobyl 2 se nachází poslední sovětský nehorizontální radar, který ještě stojí. Díky průvodci, ale též i přítomným expertům, kteří mají k dispozici dobové fotky města Pripjati, radaru Duga a Černobylu, budete pomyslně cestovat zpátky v čase - až do roku 1986. Vcítíte se do atmosféry komunistické propagandy a jejími artefakty – od budov, hesel, znaků až po bojovou techniku. Navždy se Vám vryje do paměti.
 
 
Elektrárna, pohled na reaktor 3 a 4, rok 2011 Zástupci Turistika.cz si výlet zažili a doporučují  Ruské kolo, Pripjať
Elektrárna, pohled na reaktor 3 a 4, rok 2017 Dozimetr, s aktuální hodnotou změřené radioaktivity Pozůstatky těžké techniky

Aby byl Váš pobyt v Černobylu jako i celý výlet jedním a unikátním a bezpečným zážitkem a také víc než jen záznamem v domácím albu, CHERNOBYLwel.COMe se postará o všechny potřebné dokumenty, povolení, ubytování, cestu, stravu a maximální bezpečnost. Hlavně se však postará o nejintenzivnější, nejfotogeničtější a nejdobrodružnější program zájezdu do uzavřené černobylské zóny. A to je garantováno!

O co soutěžíme?

Soutěžíme o dvoudenní výlet do Černobylu v ceně 10 000,- Kč (podrobné informace naleznete zde).

 

Soutěžní otázka:

Kolik lidí nyní žije ve městě Černobyl?

Nápovědu naleznete zde.Nelze hlasovat

Omlouváme se, ale hlasovat můžou jenom přihlášení uživatelé turistika.cz

Registrovat se můžete zde. Přihlásit se můžete zde.

 

Opuštěné město Pripjať

 

Výhled na jadernou elektrárnu Černobyl, Pripjať

 

Podmínky soutěží na Turistika.cz naleznete zde.

Výsledky soutěže

Gratulujeme vítězi O. Banatovi!