Možná bude můj příspěvek někým nepochopen, ale hned to vysvětlím. Na jižní Moravu jsem přijel z Karlových Varů, tedy z „Podkrušnohoří“. V zimním období většinou máme na západě problém s množstvím sněhu, ale na jižní Moravě panuje jiné počasí. Proto i letos jsme vyjeli z lázeňského města, kde bylo sucho a deset stupňů nad nulou. Na Vysočině nás přivítala mlha a v Moravských Bránicích sníh. Čekal jsem různé věci, ale že se budu procházet mezi vinicemi ve sněhu, to opravdu ne. O to však bylo kouzelněji. Moravské Bránice je potřeba navštívit a poté pochopíte. * V obci a okolí jsme navštívili ještě další zajímavá místa: