Hřensko ovšem čas od času postihují přírodní pohromy a asi třem stovkám zdejších obyvatel, které převážně živí cestovní ruch, nezbývá pak nic jiného než více či méně aktivně pomáhat odstraňovat následky přírodních živlů.

"Normálně zde turistická sezóna začíná v dubnu a končí v říjnu. S určitou nadsázkou se říká, že když se mimo tyto měsíce potkají v Hřensku dva lidé, tak se vzájemně vylekají. Ta loňská turistická sezóna však skončila 7. srpna 2010, kdy úzkým korytem Kamenice protékalo stejné množství vody jako ve stejný den v Praze ve Vltavě," vylíčil nedávno starosta.

Do Kamenice nateklo a napršelo naráz takové množství vody, že voda stoupla až do výše prvních pater zdejších domů, hotelů a restaurací. A to i do těch, které byly postaveny na hodně vyvýšeném nábřeží.

"Voda spláchla i jez, pramice a veškerá zařízení největší naší atrakce v soutěskách, kde se již v předminulém století provozovala plavba turistů na pramicích. Málokdo mi tehdy věřil, když jsem prohlásil, že o Velikonocích 2011 bude plavba na pramicích v soutěskách obnovena,“ dodal starosta postižené obce.

Nakonec se všechno povedlo a Tichou soutěskou se opět plaví turisté na laminátových pramicích pro 26 cestujících. Turisty převozníci upozorňují na zajímavé a trefně pojmenované skalní výjevy. Proti loňsku se však návštěvníci navíc na různých místech dozvědí, kam až dosahovala povodňová voda a co všechno utrhla, když tu v roce 2010 zuřily živly.

„Jsme tu pro vás, turisté, a v provozu,“ zve k návštěvě starosta Hřenska u přístaviště pramic připravených vyplout s turisty obnoveným korytem Edmundovy soutěsky.

Najdete jiný turistický cíl z této oblasti od stejného autora na Turistika.cz

http://www.turistika.cz/mista/v-ruzove-muzete-videt-rucni-vyrobu-mydla