Zaručená letní zábava pro vaše děti - Ježíškova cesta

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Plánek Ježíškovi cesty
Plánek Ježíškovi cesty
lupa

Ideálním výletem na prázdninové dny je Ježíškova cesta. Sice je léto a do Vánoc schází ještě několik měsíců, ale na návštěvu Ježíškovi cesty je tento čas ideální. Děti se budou moci plně vyřádit na Ježíškových atrakcích a my nebudeme muset mít strach, že by jim byla zima. Pokud budou unavené, můžeme s nimi posedět na louce a odpočívat.

Ježíškova poštovní schránka
Ježíškova poštovní schránka
lupa

Ježíškova cesta začíná v městském informačním centru v Božím Daru nebo ve SKY areálu NOVAKO. Zde děti obdrží Ježíškův zápisníček a poté se mohou ihned vydat za dobrodružstvím. Ježíškova cesta nabízí dva okruhy jeden o délce 5,6 km druhý o délce 12,9 km.

Je jen na vás jaký okruh s dětmi zvolíte, oba jsou udělány tak, aby se děti ani chvilku nenudily a mohli plnit Ježíškovi úkoly.

Ježíšek
Ježíšek
lupa

- Pokud si vaše děti nebo vy přejete něco k Vánocům a nebo by jste jen chtěli napsat Ježíškovi, neváhejte a napište mu dopis, který pak vhodíte do Ježíškovi poštovní schránky /která se nachází u IC Boží dar/ a o Vánocích se vám dopis vrátí zpět orazítkovaný speciálním Ježíškovským razítkem a třeba najdete to co jste si přáli pod stromečkem.

Za čím jedeme?

1 Okruh (5,6 km) zastávka:

1 – Královna Větrule – ta vládne všem větrům a vánkům v Ježíškově království. Pomáhá Poštíkovi dopravit všechna vánoční přání a Ježíškovi dárky.

2 – Netopýrek Pírek – hlídá sny všech dětí, aby se v nich neobjevilo nic zlého a ošklivého

3 – Hvězdulka – připravuje dárky k odeslání, stará se o to, aby děti dostaly vše, co si přejí

4 – Ťápula – je moc šikovný na všechny práce, co vezme do ruky, s tím umí hned pracovat

11 – Skřítek Pořádníček – dohlíží na to, aby v Ježíškově dílně bylo vše na svém místě

12 – Poštístko – sleduje dopisy dětí s přáníčky na dárky

13 – Ježíšek – dohlíží na to, aby děti byli šťastné a spokojené. Na konci roku hodným a pilným dětem roznáší dárky, které si přáli

2 Okruh (12,9 Km)

Obsahuje všechny zastávky z prvního okruhu a mnoho dalších:

5 – Fukačo – ofoukává stůl v Ježíškově dílně od nečistot, fouká Ježíškovým pomocníkům i dětem na hlavu, když je moc vedro

6 – Sníčci – když se děti zavrtají do postýlek, sníčci k nim přilétají s náručí plnou krásných snů

7 – Nimbusek a Kamusulík – jsou to opravdu nafoukaní kluci, kteří jsou sluhové zlatého mraku -Mrakora

8 – Skákoš – je to skřítek, který je neposedný jako kopa háďat. Občas vypomáhá v dílně, ale jeho pomoc se nikdy neobejde bez žádné taškařice.

9 – Netopírek Pírek – s tímto Ježíškovým spolupracovníkem jsme se již setkali. Je to Ježíškův nejbližší spolupracovník.

10 – Mrakor – je opravdu zlý živel, má v sobě vše čeho se děti bojí. Dělá všechno proto, aby Ježíšek nemohl dětem doručit dárky – např. plete adresy, posílá ošklivé mraky apod., ale nebojte se děti Ježíšek si s tím vždycky poradí.

* Po celou cestu plní děti úkoly např. poznávání stop zvěře, poznávání stromů podle plodů apod., aby si taky užili trochu legrace, jsou u většiny zastávek i nějaké malé atrakce na pobavení a odpočinek např. houpačky. Po absolvování všech zastávek děti odevzdají vyplnění Ježíškův zápisníček v infocentru Boží Dar a nebo ve Sky areálu NOVAKO /odevzdají ho v místě ze kterého vyšli/. Ježíškovi pomocníci zkontrolují správnost odpovědí a odmění děti malým dárkem. Pokud na nějaký úkol neodpovíte správně tak nezoufejte Ježíšek vás stejně odmění za to, že jste celou cestu absolvovali.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Jídlo a pití si zabalte s sebou do baťůžku je to výlet na celý den a dětem i vám se určitě malé občerstvení bude hodit

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Celá cesta je moc pěkně vymyšlená a udělána a zaujme nejen děti, ale i dospělé.

Ostatní informace

Vstupné na Ježíškovu cestu je zcela zdarma. Závisí jen na době otevření IC pokud si chcete vyzvednou odměnu za splněné úkoly.

Ježíškova cesta je přístupná celoročně bez omezení.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: České Hamry
(vzdálenost od místa: 7.49 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Zaručená letní zábava pro vaše děti - Ježíškova cesta

super to know
24.04.2016 10:19

unakso
mobdro apk file is the most attractive application that will expect to give client to best video streams. As we as a whole realize that, this application is not perfect to iPhone, iPad on account of no accessibility in the App store however we have another decision to get applications like this, Yes why don't we go for options? There are various motion picture gushing application in the web yet I've given you a chance to present few of them.MovieBox, ShowBox, PlayBox, Popcorn time are the best options accessible on the Internet for iPhone, iPad, Not just for these gadgets additionally accessible Android, Windows Phone, mobdro pc download, Mac. To take in more about these applications then suggest you see my past post on the best way to introduce and utilize these apps like mobdro here.and here mobdro app apk 2016 official application has a great many introduces as of now and most looking application in the Entertainment class. The ios form might be coming in 2016 as reports mobdro app for kodi . On the off chance that you need to mobdro iphone 6 and 5s Mobdro for iPhone, Please try to remain stick this website page, If accessible then I'll upgrade here. Andfor watching online videos we need video downloader vidmate install apk on android

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace