Za zkamenělými stromy.

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

zkamenělý strom
zkamenělý strom
lupa

Při procházce městem Most jsem narazil u Výzkumného ústavu hnědého uhlí na vystavený kus zkamenělého stromu. Jde o pozůstatek někdejšího třetihorního pralesa starého přes 20 milionů let. Z doby, kdy zde byla krajina s jezery a močály, rostly zde obrovité přesličky a plavuně.

Za čím jedeme?

zkamenělý strom
zkamenělý strom
lupa

Tento kus stromu mě zlákal vypravit se za dalším zkamenělým stromem, který stojí na svém původním místě. Využil jsem opět nabídky na uhelné safari, tentokrát do lomu Vršany. Mohutný velkolom na hnědé uhlí se rozprostírá kousek za Mostem. Úchvatný pohled na celou šachtu se nám naskytl hned na začátku z vyhlídky v blízkosti silnice na Komořany. Poté jsme projeli důl od skrývky až po těžbu uhlí. Vyvrcholením byla zastávka u vysokého zkamenělého stromu, který byl opatrně odkryt na svém původním místě. A tak jsme měli možnost podívat se do miliony let staré historie. Prostě nádhera. A co by to bylo za safari bez zvěře. Měli jsme štěstí a na výsypce jsme viděli stádo muflonů.

Cestou zpátky do Mostu jsme se ještě zastavili na zrekultivované výsypce, kde je dnes krásná dostihová dráha a golfové hřiště.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Občerstvení pouze z vlastních zásob

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Exkurze je zdarma a možno se na ní přihlásit na www.czechcoal.cz .

Ostatní informace

zkamenělý strom
zkamenělý strom
lupa

Výlet se může zakončit prohlídkou města, přesunutého děkanského kostela, v jeho blízkosti se napouští velké jezero a staví pravoslavný chrám, hradu Hněvín.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Most
(vzdálenost od místa: 3.33 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Za zkamenělými stromy.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace