Z Mostu na Zlatník

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

Zlatník
Zlatník
lupa

Využil jsem krásného zimního dne k vycházce na Zlatník. Od nádraží jsem šel přes bývalé autobusové nádraží a pak po silnici přes Chánov a Obrnice do Českých Zlatníků. Asi 150 metrů před kostelem vede doprava asfaltová cesta, která podchází hlavní silnici z Mostu do Teplic. Za podchodem jsem se dal doleva polní cestou, která kopíruje hlavní silnici. Okolo pobořeného kravína, podél oplocení pastviny až na louku za vodárnou.Odtud vede dříve červeně značená cesta na vrchol Zlatníku /521 m/. Cesta není poslední dobou moc využívána a tak je dost zarostlá trnitými keři. Místy zůstalo ještě červené značení.

Zlatník
Zlatník
lupa

Znatelná cesta stoupá v serpentinách k vrcholu. Najednou se přede mnou objevila zapomenutá lavička, která láká k odpočinku a nabízí krásný výhled směrem na Most. Původní klikatá cesta do sedla mezi vrcholy je dál zarostlá a tak jsem se vydal přímo nahoru. V sedle zůstal ještě původní turistický ukazatel. Od něho vede doprava cesta na nižší vrchol a doleva prosekaným tunelem v keřích na hlavní skalnatý vrchol. Zde se otevřel nádherný pohled na panoráma Krušných hor, město Most a další vrcholy Českého středohoří – Hněvín, Špičák, Kaňkov.

Stejnou cestou jsem sestoupil do Českých Zlatníků do hostince Podkova. Po příjemném posezení a občerstvení jsem se pak vracel zpět do Mostu.

Nová cesta vede od bývalého statku po asfaltové cestě na louky za Zlatníkem. Zde u křížku a tabule odbočuje cesta do lese ke krmelci. Odtud pak větší cesta stoupá až na vrchol.

Za čím jedeme?

Výstup na další pěkný vrchol Českého středohoří, na skalnatý třetihorní vulkán.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Občerstvení na začátku a na konci cesty v Mostě, příjemné posezení je v Českých Zlatníkách v hostinci Podkova /otevřeno až odpoledne/

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nádherný vrch Českého středohoří s pěknými rozhledy.

Škoda, že není udržována původní turistická cesta. V zimě je cesta celkem prostupná, ale v létě bude náročnější prodírat se zarostlou cestou.

Ostatní informace

Cestu lze zkrátit autobusem do a z Českých Zlatníků nebo Obrnic. V Obrnicích je také železniční zastávka na trati Most – Louny a Most – Žatec.

Využít lze také alternativní způsob dopravy po Českém středohoří a Podřipsku: Středohorský motoráčekDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Obrnice
(vzdálenost od místa: 1.11 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Mostu na Zlatník

26.08.2012 19:25
Super výhled, ale cesta strašná, původní jsou zarostlé, takže se jde přímo nahoru...opravdu náročné

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace