Z Dolního Dvora do Dolního Dvora přes krásné výhledy

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé turistiky i Turistiky, tentokrát Vás pozvu na túru po okolí Dolního Dvora. Na počátek cesty se dostanete se sem autobusem s přestupem ve Vrchlabí, ale bohužel má intervali jako sobí spřežení, proto je lepší dojet sem autem. Start túry je u kostela sv. Josefa a vyrážíme po žluté značce, která nás dovede k hotelu Morava, kde žlutá značka odbočuje vlevo. My pokračujeme asfaltkou stále rovně, kolem kontejnerů a pohodlnou silničkou do místa, kde kdysi bývala osada Rudolfov. Zde je informační budka KRNAPu a také Strom, což je umělecké dílo připomínající spíše hudební nástroj. Nazval bych ho Klackohra. Kromě již zmíněného, se zde nachází také rozcestník, na kterém si vybereme zelenou značku a vydáme se po ní směr Tetřeví boudy. Čeká nás pophodlná cesta, kterrá se mírně zvedá a dovede nás ke Zlatému mlýnu. V sezóně je zde možnost občerstvení.. Dál pokračujeme po zelené značce, přes most a dále stoupáme.Dojdeme do místa, které je nazýváno Vyhlídka ODDECH. Výhled je zde opravdu hezký a po výstupu se zde dá opravdu oddechnout. Po zelené značce dojdeme až na rozcestí Nad Tetřevými boudami.Zde jdeme asfaltkou po cyklotrase K1B a po chvíli i po zelené značce, po které dojdeme na rozcestí Pod Lesní boudou. Zde si vybereme červenou značku a po ní jdeme k Lesní boudě, dále k Lyžařské boudě, která je vhodná k navštívení a dále přes vyhlídku na Sněžku vystoupáme na Liščí horu a dále k Boudě Na rozcestí. Odtud pokračujeme vlevo pop červené značce směr Strážné. Cestou potkáme Dvorskou chatu, která je vhodná k zastavení. Po červené značce jdeme až k rozcestníku Za Zadními Rennerovkami. Zde odbočíme vlevo na žlutou značku a sejdeme po ní lesem ke svážné cestě. Chybí zde značka, ale jdeme vlevo a po cca 10 metrech objevíme cestičku vlevo, vedoucí z kopce. Sejdeme až na Hanapetrovu paseku a dále sestoupíme po žluté k hotelu Morava a dále ke kostelu svatého Josefa, kde byl začátek trasy. Strávili jsme příjemné chvíle na horách, zažili krásné výhledy do kraje a přitom ušli 19 kilometrů krásnou krkonošskou přírodou.

Za čím jedeme?

lupa

Túra vede krásnou přírodou s postupným stoupáním, což je příjemné, pak cestou po reletivní rovině a pak zase pozvolným klesání, což stojí určitě za to.Výhledy do kraje, kdy v dáli uvidíte po více než třetinu cesty vysílač na Černé Hoře, z další vyhlídky krásný výhled na Sněžku a svahy Obřího Dolu.No prostě nádhera.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Ubytován jsem byl v hotelu Morava-Ettel v Dolním Dvoře a jelikož jsem si jídlo nesl s sebou, stavoval jsem se jen na pití. Vám doporučuji za účelem nasycení i napití vstoupit do Lyžařské boudy, která Vás přivábí i vůní z kuchyně. Mají hotovky, velmi příjemný personál a velmi útulný intertiár. Pokus se zde zastavíte, nemůžete přestřelit. Dalším bodem na zastavení je Dvorská Bouda, kde mají stále otevřeno, a to ikdyž mají zamčeno. Stačí zavolat na uvedené tel. číslo a bude o Vás postaráno.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Na této trase není žádná kaňka. Příjemné prostředí s rychlou a ochotnou obsluho na Lyžařské, který nevyvede z míry ani velká bankovka při platbě za pití. Hlavně Vás na trase čeká krásná příroda, daleké výhledy a pohodlné cesty s dobrým značením.

Ostatní informace

Vstupné netřeba. Z české strany se stále do Krkonoš neplatí.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Vrchlabí
(vzdálenost od místa: 4.48 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Dolního Dvora do Dolního Dvora přes krásné výhledy

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace