Vrchlabí

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

Naším cílem je město Vrchlabí, ležící na prahu Krkonoš.

Je to především „pomyslná brána“ ke Špindlerovu Mlýnu.

Za čím jedeme?

Toto město můžeme navštívit po všechna roční období třeba v rámci dne odpočinku při lyžování, při krkonošských túrách podobně.

lupa

Návštěvníky a zájemce o minulost Krkonoš jistě zaujmou dvě muzea. V obou se dozvíme, jak dříve vlastně lidé v horách žili, co vyráběli, co těžili…… Obě muzea jsou velmi dobře „udělaná“ a na své si zde přijdou i děti – nemusíte mít obavy, že je to nebude bavit.

lupa

Poměrně slušná síť obchodů uspokojí zájemce prakticky o cokoli (mě se nejvíce líbila nadprůměrně zásobená prodejna modelů a modelářských potřeb, manželka zase chválila prodejny suvenýrů a všelijakých dalších cetek a volovin). Počítejte ale s tím, že i zde narazíte na prodejny typu „vietnamské tržnice“….

Z povzdálí můžeme obdivovat místní zámek, bohužel nepřístupný, podíváme se na kostel v centru a jistě zaujmou řady starých roubených městských domů.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

lupa

Během léta mohou milovníci stanování využít nedaleký kemp u Černého Dolu. Jinak okolní destinace Černý Důl, Lánov i samotné Vrchlabí nabízí nespočet penzionů, apartmánů a hotelů. S tím je spojená poměrně hustá konkurence restaurací.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ostatní informace

Vstupné do jednotlivých muzeí si sice již moc nepamatuji, díru do rodinného rozpočtu ale rozhodně neudělají.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, na kole
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Vrchlabí
(vzdálenost od místa: 1.67 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Vrchlabí

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace