Radhošť pro turisty

Tipy na výlet, Beskydy, Javorníky, Valašsko
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky, tentokrát se vrátíme opět do Beskyd a zvu Vás na pěší tůru na Radhošť , určenou pro turisty,neboť návštěvníci hor si ji již prošli z Pusteven.Vaše trasa začíná v Prostřední Bečvě, kde je u zastávky autobusu -Prostřední Bečva -Hasičský dům rozcestník.

Za čím jedeme?

lupa

Od tohoto rozcestníku, půjdete po turistické značce nejprve obcí, ale po chvíli už budete stoupat lesem a krásnou přírodou až na Skalíkovu louku, kde je útulná chata, s velice příjemnými majiteli.Vřele doporučuji učinit pauzu.Odtud pak pokračujte směr Radegast .Kdo nezná Radegasta , připomínám, že jde o 3 metry vysokou sochu boha úrody, plodnosti a pohostinosti.Zde může být další občerstvovací stanice.Od Radegasta pokračujte směr Radhošť, kde je nádherná kaple Cyrila a Metoděje.Pokud dorazíte před 15 hodinou , můžete se podívat i dovnitř.Odtud pokračujte směr Černá hora a Rožnov pod Radhoštěm, kde tento výlet končí.Máte v nohách 20 km , ale je Vám nádherně po duši.ZDRÁVI DOŠLI.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Tento výlet jsme absolvovali v rámci dovolené.Na trase doporučuji chleba se škvarky na Skalíkově louce.Prý se tu dá i levně ubytovat.U Radegasta je stánek a na Radhošti turistická chata.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Celá cesta vede opravdu krásnou přírodou a až k Radegastovi potkáváte jen samé turisty.Skalíkova louka, tedy místní chata je krásná a chleba se škvarky a pivo , je jedna báseň.Radegast i kaple na Radhošti , jsou nádnerné

Ostatní informace

Do kaple se pouští do 15:00 , pak běží kaplan na autobus .Vstup je lidový,interiér krásnýDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Druh:
do přírody, na hory
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Velké Karlovice
(vzdálenost od místa: 8.93 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Radhošť pro turisty

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace