Přehrada Les království

Tipy na výlet, Podzvičinsko
Kam a jak jedeme?

Přehrada Les království
Přehrada Les království
lupa

Vydáváme se jen kousek od Dvora Králové do obce Bílá Třemešná, na jejímž území je přehrada Les Království. Jedeme autem, ale tento lesnatý kraj je rájem jak pro pěší (do Bílé Třemešné vlakem, pak zhruba asi 2 km po svých), tak pro cykloturisty.

Za čím jedeme?

Přehrada Les království
Přehrada Les království
lupa

Krásná příroda je bonusem k jedné z našich nejhezčích (není-li vůbec nejhezčí) přehrad. Byla postavena v pseudogotickém slohu v letech 1910 - 1920; řeku Labe zde přetíná oblouková hráz a na ní jsou dvě bohatě zdobené brány s věžičkami. Přehrada je ze všech stran obklopena lesy a zejména v zapadajícím slunci vypadá přímo pohádkově. 1.7.2010 se stala zcela zaslouženě národní kulturní památkou.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Jelikož jsme jen projížděli z Kuksu na Zvičinu, nemohu o stravě v Bílé Třemešné posloužit vlastní zkušeností, ale reference přátel hovoří o zdejší restauraci velmi pochvalně.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Pohled z hráze na rozsáhlou vodní plochu hemžící se rybami ze strany jedné, na řeku sevřenou lesem ze strany druhé, ticho a klid i křehká krása věžiček na branách nedovolují hledat na tomto výletu jakákoliv negativa. Má původní představa přehrady jakožto ošklivé masy betonu zde vzala zasvé. Jedinou věcí narušující veskrze příznivý dojem jsou různé předměty, které plavou ve vodě.

Ostatní informace

Vstupné se zde v lůně přírody nekoná. Při pohledu do vody by jím ovšem mělo být třeba to, že si své petlahve od limonád a plechovky od piva odvezeme přinejmenším k nejbližší popelnici.

Přehrada má svou turistickou známku, kterou koupíte ve Dvoře Králové na náměstí v informačním centru.Další informace

Hodnocení:
3303. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Druh:
do přírody
Bylo zde:
7 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Přehrada Les království

27.05.2015 20:14
Krásný výlet.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace