Play - výstava, kterou si návštěvník tvoří sám - Praha

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Výstava Play je postavena na fantazii a tvořivosti návštěvníků. Exponátů, které jsou zde vystaveny se dá dotýkat, vstupovat do nich, hrát si s nimi a dotvářet je. Výstava vás vtáhne do hry, která je určena nejen pro děti, ale i dospělé.

Je to ojedinělý pokračovací cyklus výstavy Orbis pictus aneb....,

Tento unikátní projekt se usídlil v období od 4.11.2010 do 31.1.2011 v pražské výstavní síni Mánes.

Výstava je pořádána občanským sdružením Audabiac spolu s Nadací českého výtvarného umění. Celkem se na výstavě podílelo 41 českých i zahraničních umělců.

Za čím jedeme?

Co vás všechno čeká:

Největší část výstavy tvoří tzv. Krystalíza - na zemi se bude nacházet materiálové termitiště, ve kterém budou umístěny různé předměty - sypké, pevné, hnětoucí..atd.. Ti jsou zde připraveny pro volnou manipulaci návštěvníků, kteří z nich v průběhu výstavy mohou poskládat, slepit, vyrobit rozvíjející se organismus. Každý si zde může umístit svůj předmět (ne větší jak 10 cm krychlových). Děj při tvorbě tohoto organismu bude nepřetržitě fotograficky a filmově zpracováván.

Další část výstavy tvoří Spodní proud - prostor bude rozčleněn do několika temných nor, ve kterých se návštěvníci budou moci plně oddat světelným, zvukovým a hmatovým vjemům.

Ale tím to ještě nekončí, po uzavření výstavního sálu bude návštěvníkům nabídnut alternativí festival PLAY, který bude složen z hudebních a divadelních vystoupení. Budete mít možnost zúčastnit se různých workshopů, které budou zpracovány výtvarně, hudebně, fotograficky, filmově, rozhlasově atd.

Celý festival bude doprovázet promítání různě zaměřených dokumentů a později diskuze s umělci, pedagogy, studenty atd...(výstavy se zúčastní Dan Bárta, Eric a Mary Ross...atd.)

Současně se s výstavou otevře Restaurace, jejíž součástí bude kreativní Ateliér Sanquis a interaktivní výstava Leporelohra.

Více informací k výstavě a workshopům naleznete na: http://www.ncvu.cz/exhibitions/2010/Play/Play.html

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najíst se dá přímo na výstavě v Restauraci Snack Play nebo si jídlo lze zakoupit v jedné z Restauracích a rychlých občerstveních, které se po Praze nacházejí.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Tato výstava bude určitě jedinečná svou myšlenkou a charakterem. Přijďte si sem vytvořit kousek svého umění. Vezměte si s sebou věc, kterou by jste tu chtěli zanechat a staňte se součástí tohoto úžasného díla a nápadu.

Ostatní informace

Otevírací doba:

denně kromě pondělí od 10:00 do 19:00

Vstupné na výstavu:

základní: 150 Kč

studenti do 26 let: 90 Kč

děti do 3 let: zdarma

děti od 3 let do 15 let: 90 Kč

Důchodci: 90 Kč

Vstupné na Workshopy:

dospělí: 100 Kč - Pokud se chcete účastnit workshopu musíte mít platnou vstupenku na výstavu.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha Masarykovo nádraží
(vzdálenost od místa: 0.93 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Play - výstava, kterou si návštěvník tvoří sám - Praha

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace