Mé první seznámení s Pulčínskými skálami

Tipy na výlet, Beskydy, Javorníky, Valašsko
Kam a jak jedeme?

lupa

V pátek večer odjíždíme na tři dny do Brumova. Je nádherné léto, kromě práce, která nás čekala jsme se jeden den vypravili na výlet, manžel mi chtěl ukázat své zamilované místo jeho divokého mládí - nedaleké Pulčínské skály. V sedm hodin přijíždíme do Lidečka, kde si uděláme malou zastávku na snídani. U místního řezníka Filáka si dáváme výbornou polévku, já gulášovou a Franta dršťkovou s čerstvými rohlíky. Potom popojedeme vlakem jednu stanici. Odtud již pěšky, přesouváme se od vlakového nádraží svahem do kopce, odkud fotíme na protějším kopci Čertovy skály.

lupa

Franta mi v blízkém lese ukazuje skály - Čertův zub, Muzikální píseň. Procházíme okolo potoka Pulčíňáku ke kańonu. Pak prudkým svahem pokračujeme k dalším skalním kráskám se spoustou voštin. Dostáváme se k hřebeni se smrkovým lesíkem, kde odpočíváme, neboť je 36 stupńů C. Po polní cestě dojdeme až k Pulčínské hospodě, kde se zastavujeme na kávu s kofolou. Pokračujeme na Hradisko prostřední polní cestou s krásnými výhledy na hlavní skály i chaty Havaj a Tahiti, sluníčko připaluje a najednou prší.

Za čím jedeme?

lupa

Tak honem ! Schováváme se v rokli " Propadlého hradu ", kde přečkáme největší část letního deštíku. Okruh skalami musíme zkrátit. Vidíme zde i zajímavé kořeny. Prudkým zešupem okolo " Černé rokle " k asfaltce. Zastavujeme se až v Lidečku - " U Pavlíků " v cukrárně na zmrzlinu. V 19 hodin nám odjíždí spoj zpět do Brumova.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Jídlo jsme měli sebou, ráno jsme ne zastavili na snídani - polévku v masně v Lidečku, odpoledne v cukrárně na zmrzlinu.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Protože jsem byla poprvé v nějakém skalním městě, i přes různorodost a místy náročnost terénu mě toto místo zaujalo natolik, že jsme zde od té doby byli ještě několikrát.

Ostatní informace

lupa

Krásné místo ve všech ročních obdobích, je zde i ohniště na několika místech, zajímavostí je, že v zimě se na skalách tvoří nádherné ledopády. Pulčíny jsou největším pískovcovým labyrintem na Moravě, nachází se jižně od Vsetína a na Valašsku.

lupa

Pulčínské skály se ukrývají v lesích Javorníků a jsou velkým zážitkem. Skalní stěny mají výšku až 20 metrů a dosahují délky 250 metrů, ale z velké čási jsou zalesněny, převážně vidíme buky, smrky, borovice, břízy. Ve středověku stál na nejvyšším místě hlavních skal hrad, dnes tu vidíme jen záseky po dřevěných konstrukcích a tři schody.

lupa

Od hlavního rozcestníku vede skálami mnoho značených cest, dobrodruzi jako je můj Franta mají své vlastní pěšinky. Nejkrásnější pohled je Na Pulčínské skály je od Pulčína na podzim, kdy lesy září mnoha barvami.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Lidečko
(vzdálenost od místa: 3.09 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Mé první seznámení s Pulčínskými skálami

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace