Jak to bylo s Čertovými skalami v Lidečku

Tipy na výlet, Beskydy, Javorníky, Valašsko
Kam a jak jedeme?

Čertovy skály
Čertovy skály
lupa

Jakže to tenkrát bylo? Už jste to slyšeli? Jak Rozina, děvče jako květ, odmítlo čerta za manžela? Toto stvoření si pro svého nastávajícího prý vymyslelo úkol, aby otočil říčku Lidečku do protisměru. A jak už to v pohádkách bývá, mělo to být do svítání, než "kohút zakokrhá". Však taky páni kupci chtěli všechny kohouty ve vesnici toho večera odkoupit. Ale jedna chytrá babča se nedala a kohouta neprodala. Ten se svítáním zakokrhal a čert nestihl udělat z balvanů hráz, aby potok tekl obráceně. A tak nám do dnešních dnů, původem od třetihor, zbyly v Lidečku v Beskydech tzv. Čertovy skály.

Za čím jedeme?

Čertovy skály v Lidečku
Čertovy skály v Lidečku
lupa

A tam vás zvu na výket, protže obvzláště romantické povahy si opravdu užijí. Skály se dají obejít z obou stran. Z jedné strany půjdete po značené turistické stezce a pak to obrátíte a půjdete po vyšlapaném a upraveném chodníčku, který využívají jako start horolezci a zdolávají příkrejší stěnu s lany.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Jídlo doporučuji v přilehlém motorestu, kde je také parkoviště pro ty motorizované. Ubytování nemohu doporučit, přijeli jsme vlakem na obhlídku na jeden den.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Skály jsou opravdu monumentální, jsou vidět i z vlaku, pokud jedte do/ze Žiliny na Vsetin. O morfologickém původu si přečtete na informačních tabulích, které jsou součástí Naučné stezky Vařekovy paseky.

Ostatní informace

Vstupné se ke skalám neplatí, jsou nečekaně zcela zdarmawink. Záleží jakou cestu na místo zvolíte a čím pojedete, podle toho budete sahat i do peněženky.Další informace

Hodnocení:
4970. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Lidečko ves
(vzdálenost od místa: 0.5 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Jak to bylo s Čertovými skalami v Lidečku

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace