Bystřička-přehrada v údolí Vsetínských vrchů

Tipy na výlet, Moravskoslezské Beskydy
Kam a jak jedeme?

V krásném prostředí Vsetínských vrchů byla postavena v roce 1912 přehrada Bystřička,která patří k nejstarším přehradám v naší zemi.Na přehradu se dostanete silnicí ze Vsetína Jasenky směrem do Rožnova pod Radhoštěm.

Za čím jedeme?

Přehrada Bystřička rozlohu 38 hektarů,čisté Písečné a travnaté pláže a je ideálním místem pro koupání a rekreaci.Hráz přehrady byla nově rekonstruována a u hráze stojí dům hrázného z počátku 20 století,postavený v historizujícím slohu,takže připomíná hrad.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V blízkosti hráze najdete turisty velmi vyhledávanou restauraci U Mokrošů s vynikající českou i mezinárodní kuchyní a specialitami na grilu za velmi přijatelné ceny.Toto restaurační zařízení nabízí taky ubytování v chatkách.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Je zde příjemné koupání,krásná valašská příroda a přehrada je obklopena zalesněnými kopci.Jižně od přehrady se zdvihá hora Klenov.Na jejím vrcholu jsou pískovcové skály s mnoha slujemi,ve kterých mají být podle pověsti ukryty poklady.

Ostatní informace

Je zde příjemné koupání,krásná valašská příroda a přehrada je obklopena zalesněnými kopci.Jižně od přehrady se zdvihá hora Klenov.Na jejím vrcholu jsou pískovcové skály s mnoha slujemi,ve kterých mají být podle pověsti ukryty poklady.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Vsetín
(vzdálenost od místa: 1.46 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Bystřička-přehrada v údolí Vsetínských vrchů

Houbařina
10.06.2008 23:40

IvoR
Asi před deseti lety jsem byl koncem července v kempu u potoka pod hrází. Tehdy rosti praváci - tolik jsem jich vživotě neposbíral, co tam! Doslova rostli pod rukama! Byli jich tenkrát stovky! Tak zkuste štěstí, třeba vám to vyjde.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace