Chata Barborka

Rozcestí, Hrubý Jeseník
lupa

Významná křižovatka turistických tras, křižují se tu modrá, červená a zelená turistická trasa. Tato lokalita je vyhledávanou turistickou oblastí a to nejenom v letním období, ale také v zimních měsících. Výchozí místo pro výstup na nejvyšší vrchol Jeseníků, Na Praděd ( 1491 m.n.m.). V blízkosti rozcestí je turistická chata Barborka, ve které najdeme občertvení a rovněž poskytuje ubytování. V blízkosti chaty je lyžařský areál Ovčárna.Další informace

Hodnocení:
2360. místo
Poloha:
1320 metrů nad mořem
Bylo zde:
16 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kouty nad Desnou
(vzdálenost od místa: 9.17 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Chata Barborka

Krásná Barborka
10.09.2008 09:27

Miroslav Sobek
Vlkodlakové a turisté,neznáte e-mail nebo telefon na chatu Barborku ohledně ubytování ? Zn.spěchá to.Předem děkuji.
hb
13.09.2008 13:01

j
uhjhhljl
Kontakt CHATA BARBORKA
11.09.2008 12:16

Heredi
Tel. kontakt ohledně ubytování na chatě Barborka 724 244 664
RE> Kontakt CHATA BARBORKA
30.12.2008 14:51

bez jména
pokud chcete mít žaludeční problémy a užít si špínu a smrad být s úsměvem okradeni tak vřele doporučuji
vlkodlaci
02.07.2006 17:23

Radka Sedláková
Už jsme tam byli vloni a letos zase pojedeme. Moc se těšíme anemůžeme se dočkat. Hory zažijí vlkodlaka!!!
RE> vlkodlaci
02.07.2006 17:25

Jan Zapletal
Potřeboval bych číslo na rezervaci ubytování n Barborce. Děkuji
RE> vlkodlaci
30.12.2008 15:11

bez jména
aby hory neotrávili vlkodlaka zvlášt na Barborce a na Sabince majitel je ožrala a grázl už to není jak to bylo před rokem bohužel to ještě bylo fajn místo
Negativní zkušenost
02.02.2009 19:29

kohy
Bohužel, mám negativní zkušenost s ubytováním, stravováním a celkovým přístupem majitele. Jako skupinka 15 lidí jsme měli domluvené ubytování se zaplacenou zálohou na chatě Barborka pod Pradědem, v období 25.1.-31.1.09...nadšení, ale opadlo již před samotným příjezdem, když jsme se dozvěděli, že nás z barborky z nějakých důvodů přesouvají jinam! To, že majitel má dvě chaty a na té druhé jménem Sabinka budeme ubytováni, jsme se dozvěděli, až na parkovišti před Figurou. Chata sabinka bylo, něco docela jiného, než jsme se mohli dozvědět o vybavení Barborky...místo postelí, jsme spali na (alespon) povlečených molitanech v podkroví, kde podlaha byla pouze z dřevěných desek kde tu a tam se nepříjemně prohýbala..., co se týče hygieny to, že v malé místnosti s wc bylo umyvadlo s koupelnovou baterií a sprchou, kde odtékající voda cáká po dveřích,záchodě a myzí v malém kanálku u prostřed místnosti, se dá bez problému zvládnout! Co, ale bylo vrcholem celého problému, je polopenze v částce 170,-kč/den...Dostali jsme na výběr, z možnsti stravovat se na Barborce(kde se nachází kuchyně), nebo na Sabince, kde jsme byly ubytováni! Zdravým rozumem jsme usoudili, že snídaně bude nejlepší tam kde se probouzíme a večeře, zase tam, kde je jídlo nejvíce teplé, takže na Barborce vzdálené od sebe cca.1km. Po druhé večeři, jsme byli bohužel, tak znechuceni porcí jídla, že jsme polopenzi všichni zrušili a raději se stravovali(večeře) v místní vojenské zotavovně Ovčára, kde je to 100 a 1 proti Barborce....snídaně byly také podprůměrné a zdaleka nedosahovali hodnoty částky 70,- což jsme zaplatily! Onu údajnou závadu na Barborce nám neptvrdil nikdo z ubytovaných ani recepční, tudíž nechápeme důvody změny! Nazávěr bych snad jen dodal, že by se měl majitel zamyslet nad tím, zda tímto způsobem získá ty zákazníky, kteří mu každoročně vydělají nemalé peníze!
pozitivní informace
16.02.2009 01:57

kačenka
Ahoj lidi!
Jezdím na Barborku už 6 let bylo to tady super,perfektní jídlo a personál,ale od loňska to jde od desíti k pěti.Teď jsem se však dozvěděla,že majitel Barborky to dal do pronájmu majiteli Sabinky.Takže už vím kde je ten zakopaný pes.Majitel Sabinky je ožrala a jeho personál je úplně stejný.Snaží se na všem jenom vydělat a na nějaké reputaci mu vůbec nezáleží.A teď přijde ta pozivní informace! Dozvěděla jsem se,že od října to bude mít zpět původní majitel.No hurá!!!! Zase se mi tady bude líbit!!!
Barborka zklamala
01.05.2009 22:58

Iveta Uvízlová
Lidi, do batohu VELKOU SVAČINU a Barborce se velkým obloukem vyhnout, jinak si zkazíte celý dojem z výpravy. Jako my! V celém svém životě jsem nezažila tak neschopný personál a hrozné jídlo jako tam. A jak tak čtu níže, tuto zkušenost nemáme jediní. Fakt tam nechoďte. Zachovejte si hezký zážitek z výletu. Protože projít se po stezce Bílé Opavy opravdu stojí za to!!! Ale znovu opakuji BEZ OBČERSTVENÍ NA BARBORCE!
RE> Barborka zklamala
11.05.2009 22:46

Trajda
Taky vřele doporučuji se Barborce vyhnout obrovským obloukem!Chtěl jsem si s přítelkyní zpříjemnit víkend výletem na Praděd.Vycházka na Praděd,byla nezapomenutelná.Bohužel stejně tak nezapomenutelná byla i zastávka na zmiňované chatě.HNUS HNUS HNUS!!Jídlo otřesné!!Neuvěřitelně malé porce,navíc jídlo studené a nepoživatelné.Personál ještě horší!!Obsluhující blondýna mě opravdu dostala.Nepříjemná,pomalá a hrozně nešikovná!Asi zdejší majitel není schopný opatřit lepší a zkušenější lidi.Nebo mu tam nikdo lepší dlouho nevydrží....Pokud se chystáte na Praďed,nekažte si krásný výlet.Ahoj
Ubytovani
26.08.2009 21:05

Libor Skoumal
Chtel bych potvrdit Vase zkusenosti se stravovanim. Od posledniho Vaseho prispevku se zde vubec nic nezmenilo.
A dale kazdeho odradit od ubytovani zde. Uroven ubytovani je stejna, jako uroven stravovani. Prosim Vas o alternative ubytovani na teto chate vubec neuvazujte.
doporučil
12.10.2009 14:23

daja
všem bych doporučil navštivit chatu je tam nadherně fajn se tam pije ahoj daja bolatice.
RE> doporučil
03.02.2010 22:52

Kibic
Prosimtě už nepij,Kibic z Bělé
Chvála
13.02.2010 17:00

Turistka
Ahoj!Minulí týden sme byly lyžovat na Pradědu a bydleli jsme na Barborce.Chata byla v mnohem lepším stavu než se tady píše,bylo tam teplo, pokoje byly fajn ,jídlo skvělé. Až na jednu velice protivnou servírku bylo všechno v normále .Bohužel má špatnou reputaci kvůli předhozímu majiteli.Ale teďka se to snaží napravit takže se toho vůůbec nebojte!
Ubytování Barborka/Sabinka
18.02.2009 14:44

Peca
Ahoj lidi.chtěl jsem ted o weekendu na hory,že se ubytuji na Barborce (ikdyž loni,alespon co se jídla týče,docela hnus a běs)a maj prej do konce února už plno..:(Tak jsem ještě uvažoval o Sabince (nikdy sem tam ještě nebyl a za noc dávat 6-7 stovek na ovčárně nebo figuře,když budu celej den stejně jen na svahu a na chatu se půjdu akorát tak vyspat,opravdu nebudu),ale jak tak čtu,tak asi raději né,že????to je to tam opravdu tak hrozné????díky za každé info!
RE> Ubytování Barborka/Sabinka
18.02.2010 17:52

janča
Barborka už je OK! Vůbec se nemusí nikdo bát. Staronový majitel se snaží, personál v poho, vaří chutně.... zkus to a uvidíš sám.
Pěkný den přeji. Janča
Barborka-katastrofa
27.09.2009 22:22

Kibic
Byli jsme dnes na Pradědu-super.Po cestě zpět jsme se stavili na Barborce,ale to jsme neměli dělat.Ve 14.30 už nebylo pivo,kofola no prostě nic!!!A přístup personálu taky katastrofa,prý jestli se nám nelíbí můžeme jít jinam!Škoda že jsem si příspěvky tady nepřečetl před výletem,něco jsem sice zaslech ale skutečnost mi připadá ještě horší.Příště se budeme muset vybavit klasikou-řízkama.Na Barborku už nejdu.Tímto zdravím majitele chaty pana Fúrsta z Hlučína.
RE> Barborka-katastrofa
29.11.2009 21:21

barusma
Nevím kde jsi přišel na pana Furstra,ale v době kdy tohle píšeš chatu Barborku provozoval pan Pilc z chaty Sabinky.
RE> RE> Barborka-katastrofa
03.02.2010 22:50

Kibic
Je úplně fuk kdo je majitel,byl jsem tam teď v neděli 31.1.2010 aže bych zpozoroval nějakou změnu?
RE> RE> RE> Barborka-katastrofa
11.02.2010 13:30

barusma
Nechápu tvoje neustálé stěžování.Byli jsme tam ze školou a to co píšeš v prvním příspěvku letos není pravda.Že by došlo pivo,alkohol nebo nějaké jídlo jsme si nevšimly a oproti loňskému roku jsou záchody luxusní.Jsem toho názoru,že jsi nějaký odpůrce nebo konkurent Barborky který chce za každou cenu škodit.A nebo jsi chronický stěžovatel,kterému se nikdy nic líbit nebude.
RE> RE> RE> Barborka-katastrofa
04.03.2010 09:21

Kuba
Nechápu, když je to taková katastrofa, proč tam jezdíš? Asi to bude tím, že chceš tuto chatu poškodit. Byl jsem tam před 4roky a bylo to super. Bohužel za fungování p. Pilce děs. Je to ožrala, který si nevidí na špičku nosu. Nemá chování a z jeho odporného chvástání a chování k ženám, je mi mírně řečeno na b... Byl jsem tam, když tam byly vysokoškolačky a být jími, tak mu dám přes hubu.
RE> RE> RE> RE> Barborka-katastrofa
05.03.2010 09:54

Kibic
Pro Kubu a Barusmu
Nejsem žádný notorický stěžovatel,konkurence ani nic jiného podobného.V žádném případě tady nechci nikoho poškodit,pošpinit,pouze jsem zde pravdivě popsal jak to tam na podzim vypadalo.Jsem obyčejný návštěvník velmi krásných hor.Jezdím tam velmi rád a na Chatu Barborku mám spoustu krásných vzpomínek.Vždy jsme se tam rádi stavovali,dobře vařili no prostě super.Až se tam dostanu příště stavím se tam taky,snad tady pak budu moct napsat že je vše opět v pořádku.Všechny zdraví Kibic.
RE> Barborka-katastrofa
13.01.2010 15:00

bez jména
plně s váma souhlasím i když se na chatu vrátil původní majitel má hodně poškozenou reputaci ožrala,hulvát a rváč ze Sabinky napáchal hodně zlého na těchto krásných horách zdaleka se Sabince vyhněte ani na wc bych nedoporučola natož na jídlo už aby tu odpornou chatu zbourali
lyžák
05.03.2010 11:14

Liba
V únoru 2010 jsme byli se školou na lyžáku na Barborce. Musím říct, že se čistota a kvalita jídla výrazně posunula dopředu, je poznat, že si chatu majitelé berou za své. Prožili jsme tam báječný týden s báječným perzonálem v báječné přírodě. Všem doporučuji !
Prázdninový výlet
23.07.2010 13:48

Pavla Janoschová
Ahojte vy všichni,kteří rádi chodíte po horách!Tento týden jsme se rozhodli zajít na Praděd a následovně přespat na chatě Barborka.Můžu říct-skvělé pozhodnutí!Počasí super,zážitků plno!A co se týče Barborky?Skvělé!Ubytování super,jídlo bez dlouhého čekání,večerní posezení v klidečku s krásným výhledem po okolí a v nejposlednější řadě také super milá obsluha.Vřele doporučuji!Za všechno DÍK také skvělé a vždy příjemné a usměvavé PANÍ VEDOUCÍ ZUZANCE.S přáním - hodně spokojených zákazníků - se připojují :Marci,Lída,Adam,Ríša a Verča.
Barborka - katastrofa
26.09.2011 10:22

bohupe

Jedním slovem - katastrofa. Ten člověk, který nás ubytovával 23.září 2011 tu chatu brzy položí! Předem domluvené emailem neplatilo, byly problémy se snídaním, kde se pořád vymlouval na číšníka - sice jeden den ohřál párek a uvařil čaj za nehorázné peníze, druhý den nás nechal hladem a raději jsme rychle odjeli. Čistota pokojů a WC strašné, na pokoji zima, topení pouze v záhadných intervalech. Víckrát tam nejdu a nikomu nedoporučuji!

Kde je problém
13.11.2011 18:49

Několikrát jsem si přečetl plodnou diskusi tak se nakonec taky připojím. Před nějakými léty jsme se bavili s tehdejším majitelem či provozním na Kurzovce. Vykládal nám, jak je obtížné na Bruntálsku sehnat dobré pracovníky. Hovoří se o tom jak hory a pohraničí spasí cestovní ruch, ale nakonec nejsou lidi. Ostatně číšník, který nás tehdy obsluhoval byl někde ze Zlína. Podobně to asi bude i s ostatními chatami kolem Pradědu. Podle všeho, než bude na chatách solidní perzonál, musíme si počkat.

pozor na jidlo
04.07.2015 08:30

zdenek
2.7.2015 jídlo špatné, obsluha ještě horší. Pokud si nechcete pokazit výlet vyhněte se obloukem. Zdenek

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace