Staré Město
Staré Město bylo až do roku 1990 místní částí Uherského Hradiště a po tomto roce se stalo samostatnou obcí. Obec Staré Město získala statut města v…

více o Staré Město

Reklama
Turistika.cz doporučuje
Staré Město
Cestování a výlety
Vyberte, co Vás zajímá v oblasti Staré Město
Tipy na výlet vybrat: vše / nic
 ↓ 
Druh vybrat: vše / nic
Do přírody
Na golf
Na hory
Na kole
Se psem
Vinařská turistika
Za gastronomií
Za kulturou
Za sportem
Náročnost vybrat: vše / nic
Pro zdatnější
Romantika
Rodina s dětmi
Délka vybrat: vše / nic
Vycházka - půldenní
Celodenní výlet
Putování (více dnů)
Turistické cíle vybrat: vše / nic
 ↓ 
Doprava vybrat: vše / nic
Autobusová zastávka
ŽST
Letiště
Žel. stanice
Žlab
Města, obce, vesnice vybrat: vše / nic
Hlavní město
Městečko
Město
Městská část
Městys
Místní část
Náměstí
Osada
Přístav
Samota
Ulice
Vesnice
Ostatní vybrat: vše / nic
Babyfriendly
Bivak
Hraniční přechod
Infocentrum
Nordic walking point
Ostatní
Prima Port
Turistická známka
WebKamera
Zajímavost
Památky a muzea vybrat: vše / nic
Bouda
Boží muka
Chata
Chrám
Drobné památky
Dům, budova
Farma
Hrad
Hradby
Hrádek
Hradiště
Hřbitov
Hřebčín
Kaple
Kašna
Klášter
Kostel
Kříž
Lapidárium
Letohrad
Mešita
Měšťanský dům
Muzeum
Památník
Panský dvůr
Pevnost, opevnění
Pomník
Radnice
Rotunda
Rychta
Salaš, koliba
Skanzen
Socha
Statek
Synagoga
Trosky
Tvrz
Zámeček
Zámek
Zřícenina
Příroda vybrat: vše / nic
Bažina, mokřady
Hora
Hřeben
Jeskyně
Jezero
Jezírko
Kámen
Kaňon
Kopec
Krasový útvar
Louka
Minerální pramen
Ostrov
Památný strom
Park
Planina
Pláž
Pleso
Pobřeží
Pohoří
Poloostrov
Potok
Poušť
Pramen
Propast
Přírodní památka
Přírodní park
Rašeliniště
Rokle
Rybník
Řeka
Říčka
Sedlo
Skalní útvar
Slatě
Sopka
Soutěska
Studánka
Štít
Travertíny
Tůň
Údolí
Údolí, dolina
Vodní nádrž
Vodopád
Vrchol
Zahrada
Sport a rekreace vybrat: vše / nic
Aquapark
Cyklisté vítáni
Cyklo bar - hospůdka
Cyklo shop - servis
Golf
Koňská stezka
Koupaliště
Lázně
Ledovec
Letovisko
Potápění
Půjčovna kol
Půjčovna lodí
Rekreační oblast
Ski areál
Zábava, atrakce
Technické zajímavosti vybrat: vše / nic
Důl, štola, šachta
Elektrárna
Jez
Lanovka
Mlýn
Most
Přehrada
Rozhledna
Technická památka
Zvonice
Výletní místa a parky vybrat: vše / nic
CHKO
Chodník, naučná stezka
Národní park
Odpočinkové místo
Orientační bod
Poutní místo
Rezervace
Rozcestí
Turistická trasa
Turistické destinace
Vyhlídka
Výletní místo
ZOO a botanické zahrady vybrat: vše / nic
Arboretum
Botanická zahrada
ZOO
Trasy vybrat: vše / nic
 ↓ 
Typ vybrat: vše / nic
Autem
Balónem
Běžecká trasa
Běžky
Cyklotrasa
Golf
In line brusle
Pěší trasa
Po vodě
Ski areál
Náročnost vybrat: vše / nic
Malá náročnost
Střední náročnost
Velká náročnost
Cestopisy vybrat: vše / nic
Články redakce vybrat: vše / nic
Rady a tipy vybrat: vše / nic
 ↓ 
Doprava
Jídlo a ubytování
Ostatní
Peníze a ceny
Práce a život
Zdraví a bezpečnost
Moje dovolená vybrat: vše / nic
 ↓ 
Kdy jsme jeli vybrat: vše / nic
Jaro
Léto
Podzim
Zima
Délka dovolené vybrat: vše / nic
Méně než 1 týden (do 6 dní)
1 týden (7-9 dní)
Delší než 1 týden (10-12 dní)
2 týdny a více (13 a více dní)
S kým vybrat: vše / nic
Rodina s dětmi do 5-ti let
Rodina s dětmi do 10-ti let
Rodina s dětmi 10-18 let
S partnerem
S přáteli
Typ vybrat: vše / nic
Pobyt
Aktivní dovolená
Poznávací dovolená
Eurovíkend
Plavba
Prodloužený víkend
Zaměření vybrat: vše / nic
K moři
Na lyže
Za zábavou a poznáním
Do přírody
Na hory
Cyklo
Se psem
Na vodu
Aerobic
Golf
Wellness
Potápění
Za kulturou
Zábavné parky
Aquaparky
Gastronomie
Jak jsme jeli vybrat: vše / nic
Autem
Autobusem
Letadlem
Lodí
Jinak
Jak a kde jsme bydleli vybrat: vše / nic
Dům / rekreační objekt
Kemp
Apartmán
Hotel / Penzion
Stravování na dovolené vybrat: vše / nic
Vlastní
Snídaně
Večeře
Polopenze
Plná penze
All Inclusive
Ultra all inclusive
Fotogalerie vybrat: vše / nic
zobrazit výsledky

"Túra" ze Starého Města do Uherského Hradiště

Tipy na výlet Rodina s dětmi Vycházka - půldenní Za kulturou

Kam a jak jedeme?

„Gdyž sem šél jedného rána ze Staráku do Hradišča“, nebylo to (žel bohu) na požehnání. ale přesto to mělo s kostely a ostatními sakrálními stavbami hodně společného... Ale abych začal pěkně od začátku: už řadu let při průjezdu Starým Městem pozoruji s velkým zájmem novostavbu supermoderního chrámu, který se stává dominantou nového náměstí v místech, kde dříve rostla jen tráva. Při poslední cestě do Chřibů jsem byl siluetou téměř dokončeného kostela a podobou náměstí tak ohromen, že jsem neodolal a jednu letní sobotu, na kterou jsme si naplánovali návštěvu manželčiny maminky v Uherském Hradišti, se naše cesty ve „Staráku“ rozdělily: já vystoupil a vyrazil za místními památkami a Jana pokračovala do bývalého sídla okresu, aby mne tam po projšmejdění města za dvě hodiny čekala pod věží radnice.

Než si protáhnu cestou zkřivené hnáty a dokouřím chutnou cigaretu, dovolte mi, abych vás stručně seznámil s historií těchto míst: Staré Město žilo až do devadesátých let minulého století ve stínu sousedního Uherského Hradiště, navíc s cejchem jeho předměstí. Ale toto sídlo pamatuje časy, kdy bylo všechno úplně jinak. Prvními občasnými osadníky tady bývali lovci mamutů, později první zemědělci - Keltové, ale za dobu jeho největší slávy možno označit až první státní útvar ve střední Evropě. V 9.století jej založili staří Slované a podle svého kmene nazvali Velkou Moravou. Na katastru Starého Města vznikla v průsečíku starých obchodních stezek vesnice Veligrad, která byla součástí jednoho z center nového státu. Když o století později Velká Morava zanikla, zůstala tu po ní osada, která se mohla pyšnit dvěma kostely. O nějaký ten rok později si cisterciáčtí mniši nedaleko odtud vybudovali klášter, který nazvali Velehradem a vesnice Veligrad se stala jejich majetkem. A to trvalo až do doby, kdy se její osudy protknuly s osudy Uherského Hradiště. Ve „století páry“ dala stavba císařské železnice podnět k obchodnímu a průmyslovému rozmachu i vesnici, která ale už dávno nesla název Staré Město u Uherského Hradiště. (Název poněkud zavádějící, neboť statut města získalo až po svém nepříliš dávném odtržení.)

Pro nás je důležité, že díky průmyslu došlo i ke stavebnímu rozvoji "Staráku". Pokud dnes přes něj projíždíme hlavním silničním tahem, určitě si všimneme, že nám náměstí Hrdinů - spíše než poctivý rynek - připomíná širokou avenue jihoamerického velkoměsta. Dominantou je barevný patrový dům se secesními rysy, vystavěný v roce 1909 jako radnice. Dnes v ní sídlí městský úřad Starého Města, psaného už bez přídomku "u Uherského Hradiště."

Za čím jedeme?

Tak – cigáro típnuto a můžu vyrazit! Ještě než jsem dorazil na vlastní Náměstí Velké Moravy, viděl jsem nad střechami domů tyčící se dvojvěží nového chrámu, a když jsem přibyl na rynek, byl jsem dominantností kostela naprosto konsternován. Obyvatelé Starého Města, které bylo dlouho předlouho neodmyslitelnou součástí Uherského Hradiště, si ke svému osamostatnění loni věnovali překrásný dárek. Nejen nového rynku, ale i impozantního kostela se jim zachtělo... ale nutno dodat, že po více jak stoletém čekání na vlastní důstojný svatostánek si takovýto dar více než zaslouží! (Však také na jeho stavbu přispěli už nejednou finanční sbírkou.)

Náměstí a ani vlastní chrám ještě nejsou zcela dokončené, ale to, co chybí, už jsou jen "detaily." Výstavba náměstí přišla na 32.5 milionu korun, kostel na devadesát, ale to ještě není výsledná částka projektu. Na náměstí chybí do parčíku s cestičkami doplnit zeleň, později bude rozděleno na spodní a horní část, vznikne zde amfiteátr, přibudou velkoplošné Mapy o osíddlení obou břehů Moravy a informační cedule a parkoviště. Základní kámen chrámu byl papežem posvěcen už roku 1997, o tři roky později bylo vybráno místo, ale stavět se začalo až v roce 2002! Po dvanácti letech - 5.října 2014 - se kostel Svatého Ducha dočkal od českobudějovického biskupa Pavla Posáda vysvěcení a o měsíc později se v něm začaly sloužit mše. Slavnostního aktu se zúčastnil i architekt tohoto novodobého zázraku - ing. architekt Ivo Goropevšok.

Jak jméno napovídá, autor není našinec, ale cizinec. A přijel k nám až z dalekého Slovinska. Možná, že si tento pán také v dětství hrával s barevnými dřevěnými skládačkami, ze kterých se tak krásně daly postavit různé fantaskní hrady a zámky, možná, že si při těchto hrách uvědomil, že právě v jednoduchosti je největší síla. On ten nový kostel vlastně sestává "jen" z chrámové lodě, napodobující svým pláštěm jakousi novodobou prosklennou rotundu a střechy nad ní, která má profil tvaru kruhové výseče a navzdory faktu, že váží 60 tun, působí naprosto vzdušným dojmem. A ze dvou věží, vysokých přes čtyřicet metrů, mezi nimiž se nachází hlavní vchod do kostela.

Vchod leží naproti vstupu do sousedního Památníku Velké Moravy, což má být symbolickým propojením minulosti i současnosti. Chrámová loď se nachází vysoko nad zemí a pod její podlahou se skrývá suterén se sálem, který bude využíván pro kulturní, společenské a vzdělávací akce. I když toho ještě spousta chybí (např. varhany z Itálie) anebo se kvůli financím čeká na dokončení jiných částí stavby, přesto už nádherný chrám slouží svému účelu a obyvatelé Starého Města mohou být na tento skvost soudobé architektury právem hrdi!

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ultramoderní stavba bohužel zastínila pohled na Národní kulturní památku, stojící na návrší hned za ním. Je jí přízemní, ale rozložitá prosklenná budova Slováckého muzea - Památníku Velké Moravy. Nezasvěcený by se možná podivil, jak mohlo muzeum, stojící úplně jinde jak v Matičce Praze, získat tento statut... ale na tom není nic divného. Bylo totiž vybudováno přímo nad základy hřbitovního kostela z období Velké Moravy a je obklopeno více než dvěma tisíci hrobů. Kostel, pocházející už z 9.století byl při archeologickém výzkumu roku 1949 objeven arch.Vilémem Hrubým. Vědci přitom zjistili, že na okolním rozsáhlém pohřebišti nespí svůj věčný sen v hrobech jen velmožové, ale též prostý lid. To vše bylo odkryto v lokalitě, zvané "Na Valách." Muzeum je nyní otevřeno celoročně, každý den v týdnu. Národní kulturní památkou byl objekt muzea vyhlášen už roku 1969.

Poněvadž od doby svého vzniku dozrál k rekonstrukci a změně starého modelu všeho vystavovaného, prošel před dokončením oprav v roce 2009 celkovou modernizací. Výsledkem je nová multimediální expozice, která by měla zaujmout všechny vrstvy a věkové rozmezí návštěvníků. Interiéry muzea údajně oživuje dvacet figurín velikosti dospělého jedince, které zobrazují různé výjevy ze života starých Slovanů. Dále tu mají být k vidění dokonalé kopie dobového ošacení, bot, pracovních nástrojů a samozřejmě také šperků a dalších předmětů z archeologických nálezů, které v těchto místech probíhají už více jak sto let!

Největší "peckou" prý jsou základy velkomoravského kostela a ukázka archeologického výzkumu pohřebiště.


Slovo "prý" je na místě - já se u Památníku (a jeho okolí) bohužel pohyboval v brzkých ranních hodinách, kdy byl ještě uzavřen. A tak jsem jej viděl jen zvenčí a jeho interiéry mi (tak jako třeba vám) zůstanou lákavou nabídkou až na mou příští návštěvu... Před odchodem ještě procházím parčíkem pod Památníkem, kde mne zaujme podivná silueta dřeviny s informací, že se jedná o Císařský čínský strom. Ve své původní vlasti býval dle starých obyčejů vysazován při narození potomka ženského rodu... Pak už moje nožky zamíří zpět do centra Starého Města. Asi 250 metrů od radnice stojí směrem na Uherské Hradiště u vstupu na hřbitov zajímavý Památník obětem I.světové války. V roce 1923 byl zbudován k uctění památky spoluobčanů, kteří padli za císaře pána. Za pozornost určitě stojí několik plastik, které jej zdobí.

Ale to hlavní mne čeká při vstupu na starý hřbitov, který zdobí největší klenot města – kostel sv.Michaela Archanděla. Cisterciáci ho tady v místech staré rotundy vystavěli někdy v pol. 13.století a tehdy měl pozdně románskou podobu. Bohužel, v třicetileté válce jej až do základů smetla vlna švédských vojsk, a když byl v roce 1734 znovu vystavěn, byla už jeho podoba jiná. I tak se ale jedná o skvostné stavební dílo a já okolo něj za dobrého ranního osvětlení brousil s fotoaparátem jako mlsný pes. I do historických útrob chrámu se mi na chviličku nakouknout podařilo a moc se mi líbila i polygonální věž, ozvláštňující hřbitovní areál. Ta věž je ve skutečnosti kaplí, zasvěcenou svatému Janu Křtiteli. (Ale dál se o tomto podivuhodném místě nerozepisuji, neboť už jej tady - na stránkách Turistiky naprosto bravurně ve svém příspěvku popsal kolega Marek s logem Markýz63.)

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Bývalé předměstí Staré Město je od Uherského Hradiště odděleno nejen hradbou hrdosti na současnou samostatnost, ale také hladinami dvou vodních toků. Větší z nich - řeku Moravu, pozná nejspíš i ten, kdo ji vidí poprvé, ale ta první menší vodoteč hned za "Starákem" není říčkou, ale kdysi slavnou vodní "dálnicí" - Baťovým kanálem. Dnes už samozřejmě k Dopravě lignitu z Hodonínska do Otrokovic neslouží, ale po rekonstrukci se stal důležitou rekreačně-sportovní atrakcí. Okolo kanálu vedou cyklostezky a on sám je sjízdný na různých typech plavidel. Zapůjčit si je můžete v přístavištích, rozmístěných po celé trase umělé vodní cesty. Jedno z nich se nachází pod silničním mostem na katastru Starého Města. Nad přístavištěm se vypíná restaurace, jejíž silueta se shlíží v hladině kanálu, a tak se nedivme, že dostala velmi nápaditý název Přístav.Další most je už mnohem větší, neboť se vypíná nad největším moravským veletokem. No a pak už jsem se ocitl nedaleko historického centra Uherského Hradiště. Prvním objektem, který probudil můj zájem, se stal františkánský klášter s vysokou štíhlou věží. Klášter je bohužel až vyjímky (slavnosti vína apod) nepřístupný, a tak jsem musel vzít zavděk návštěvou sousedního kostela Zvěstování Panny Marie. Dlužno dodat, že ta barokní krása stála za to! No – a pak ještě do zahrádky restaurace Orlovna na pivko a při něm si od hostů, sedících u sousedního stolu, odposlechnout, jaká se prý včera večer prohnala Hradištěm bouřka. Stopy po menší vichřici jsou vidět i u městské radnice, neboť se všude válí spousta odpadků. Tady se také setkávám se svou drahou polovičkou. Chvilku se ještě procházíme centrem, nakupujeme zákusky a poté zamíříme do Orlovny na oběd. Po obědě se přesunujeme z Mariánského náměstí na sousední Masarykovo, jemuž vévodí kostel sv.Františka Xaverského. Díky vycházejícím svatebčanům rychle vnikám do krásného interiéru a pořizuji několik obrázků. Hned vedle se nachází bývalá jezuitská kolej, která nyní také slouží veřejnosti. Probíhá v ní mnoho různých výstav, jsou zde dokonce otevřeny nové muzejní prostory a návštěvník se může potěšit i prohlídkou nádvoří.I my tak učinili a poté už zamířili přes park s nádhernými platany javorolistými k budově vlakového nádraží a na sídliště na návštěvu drahé tchýně...

Ostatní informace

Kromě cesty, oběda a občerstvení jsme neplatili za nic a jako každý správný občan této země jsme z toho měli opravdovou a nefalšovanou radost.

GPS souřadnice:
uložit .gpx soubor (49.075, 17.455)
Poslední aktualizace: 14.11.2015
Autor: Franta
Kvalita příspěvku:    
Hodnotit kvalitu příspěvku
Sdílet s přáteli
Byl jsem zde!
Zapamatovat

Staré Město

Vyhledání vlakového spojení
Datum a čas:
Odkud:
Kam:
1,2km od místa

Příspěvky v okolí "Túra" ze Starého Města do Uherského Hradiště

Po řadu století bylo Staré Město spjato s Uherským Hradištěm jako jeho předměstí. Součástí Uherského Hradiště bylo do 26. listopadu 1990, kdy bylo rozhodnuto o jeho osamostatnění. Od 1. ledna 1991 se stalo Staré Mě…
 Už řadu let při průjezdu Starým Městem pozoruji s velkým zájmem novostavbu chrámu, stávajícího se dominantou nově vznikajícího náměstí v místech, kde dříve rostla jen tráva. Při poslední cestě do Chřibů j…
Staré Město u Uherského Hradiště, centrum Velkomoravské říše.
 Staré Město žilo až do devadesátých let minulého století ve stínu sousedního Uherského Hradiště a bývalo označováno jako jeho předměstí, ale bývaly časy, kdy bylo všechno jinak. To ale musíme zamířit až hl…
Asi 250 metrů od radnice ve Starém Městě směrem na Uherské Hradiště stojí u vstupu na hřbitov Památník obětem I.světové války. V roce 1923 byl zbudován k uctění památky spoluobčanů, kteří padli za císaře pána.…
Na tohoto cizokrajného listnatého exota, který skutečně pochází až z jihovýchodní Číny, můžeme narazit při sestupu parčíkem od Památníku Velké Moravy na stejnojmenném náměstí ve Starém Městě. Císařský strom (česky…
Nachází se u Památníku Velké Moravy. Prochází tudy zeleně značená turistická cesta, která vede jedním směrem k vlakovému a autobusovému nádraží ve Starém Městě a druhým směrem pokračuje k autobusovému nádraží do Uherského Hradiště a dále pak na Mařatice, Mistřice a Pašovice. Turistická mapa KČT 1:50 000 č.89-90 Slovácko-Chřiby a jižní Haná
Největší dominantou nového náměstí Velké Moravy ve Starém Městě se stala ultramoderní sakrální stavba a zastínila pohled na Národní kulturní památku, stojící na návrší hned za ním. Je jí přízemní, ale rozložitá…
Nachází se za městskou radnicí a je součástí městské knihovny. Kontakt: Informační centrum, Za Radnicí 1823, 686 03 Staré Město telefon: 572 541 009 e-mail: info@staremesto.uh.cz Turistická…
Bývalé předměstí Staré Město je od Uherského Hradiště odděleno nejen hradbou hrdosti na současnou samostatnost, ale také hladinami dvou vodních toků. Větší z nich - řeku Moravu, pozná nejspíš i ten, kdo ji…
Při naší letošní návštěvě Uherského Hradiště, jsme se prošli Mariánským náměstím, které je druhým hlavním náměstím historického centra v tomto nádherném městě Slovácka. Nejblíže se k němu dostanete od…
Uherské Hradiště leží na Jižní Moravě, východním směrem od Brna. Město se rozkládá v údolí mezi Vizovickou vrchovinou a pohořím Chřiby a na levém břehu řeky Moravy. Východním směrem od města se rozprostírá oblast …
Budova barokní lékárny „U Zlaté koruny“ v Uherském Hradišti patří mezi nejkrásnější objekty tohoto historického města. Tento dům s neorenesančním průčelím z roku 1884 se nachází na Masarykově náměstí a lékárna je zde provozována již od konce 17. století.  První úřední záznam o ní pochází z roku 1689. Samotný dům č.p. 148 pochází, přes některé středověké prvky, zřejmě až z přelomu  …
Historické město s řadou památek na místě nejstaršího kontinuálního osídlení, sahajícího až do pravěku.
Střed města se rozkládá v okolí Masarykova a Mariánského náměstí. Velké Masarykovo, kterým vede naše procházka, je součástí památkové zóny ve starobylém městě Uh. Hradišti. Ve středu náměstí zaujme dominantní kost…
Dnes (sobota 2.4.2011) nás čeká milá povinnost: oslava 75.narozenin Janiny maminky. A protože naše jubilantka žije v Uherském Hradišti, tak si samozřejmě neodpustíme procházku historickým jádrem tohoto krásného historického města. Místo bývalo obýváno už v nejstarší době kamenné, mihli se tu Keltové i Římané a v 8. a 9.století tu na 3 ostrovech vzniklo centrum Velké Moravy. Po zániku…
V kovové ZOO lvi nekoušou Netradiční kovová ZOO bude od soboty 21. dubna k vidění ve Starém Městě v areálu firmy Kovosteel. Kovovou zoo současné době obývá několik desítek zvířat a stále se rozrůs…
ROZHLEDNA MAJÁK ŠROTÍK – STARÉ MĚSTO Unikátní rozhledna v podobě majáku se nachází v průmyslové zóně na okraji Starého Města. Dominanta bývalého areálu cukrovaru souvisí s firemní filosofií společnosti na zpracování odpadů, která zde sídlí. Maják má za úkol ukazovat lidem „cestu v moři odpadů“.   Jedná se o oplechovanou stavbu složenou ze 7 dílů, každý o výšce 3 m, dohromady měří 27m. Váží 25 tun, má dvanáct oken a…
Tipy na výlet
Archeologický Skanzen v Modré se nachází v lokalitě původního velkomoravského osídlení, v těsném sousedství Velehradu, 7 km od Uherského Hradiště. Představuje ideální podobu slovanského…
Jedeme na Velehrad,mužeme jet autobusem, vlakemm autem Jedeme se podívat na kulturní památku Velehrad, kde přišli v roce 863 věrozvěstové sv.Cyril a sv. Metoděl na velkou Moravu a přinesli nám písmo,je to výlet s historickým poznáním zmiňovaného místa, ješě je možnost návštívit skanzem v modrá, kde je možnost poznát indianský způsob života Najedli jsme se u stánku,…
Archeologický Skanzen v Modré se nachází v lokalitě původního velkomoravského osídlení, v těsném sousedství Velehradu, 7 km od Uherského Hradiště. Představuje ideální podobu slovanského…
Zámek
Toto významné poutní místo se nachází cca 6 km západně od Starého Města (okres Uherského Hradiště). Velehrad byl připomínán jako ves Veligrad již v roce 1131. V roce 1205 zde byl založen cisterciácký klášter, kt…
Zámek Buchlovice, nacházející se poblíž Uherského Hradiště ve Zlínském kraji, je stavbou vrcholného baroka ve stylu italské vily. Zámek je vybaven původním mobiliářem, který doplňují novobarokní repliky, pocháze…
Vesnice
Buchlovice jsou velkou slováckou obcí s 2400 obyvateli a najdeme ji západním směrem od města Uherské Hradiště a pod jihovýchodními vrcholky Chřibů. Buchlovice jsou turisticky vyhledávanou obcí a to díky hned něk…
Tipy na výlet
K vyznamnemu kralovskemu hradu Buchlov, ktery je dominantou chribskeho pohori. Hrad Buchlov byl vystaven v polovine 13. stoleti v romanskem stylu. Jeho hlavnim ukolem by…
10.6km
více »
Hrad Buchlov stojí na vysokém návrší v zalesněném pásmu Chřibů, hrad se nachází několik kilometrů severozápadně od Uherského Hradiště ve Zlínském kraji. Hrad Buchlov je vynikající ukázko…
11.4km
více »
Luhačovice leží na Jižní Moravě, jižním směrem od města Zlín. Luhačovice jsou vyhledávaným lázeňským a rekreačním městem. V lázních se léčí nemoci dýchacích cest, cukrovka a zažívací nemo…
22.4km
více »
Arcibiskupský zámek Kroměříž se nachází ve Zlínském kraji. Zámek je otevřen v dubnu a říjnu pouze o víkendech a od května do září každý den. Zámek patří k nejvýznamnějším památkám na Moravě. Zámek Kroměříž byl zapsán do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Zámek, na rozdíl od mnoha jiných památkových objektů, v minulosti zpřístupnil téměř všechny své…
24.8km
více »
Zoo Lešná Zlínská zoologická zahrada je nejnavštěvovanější a nejkrásnější místo celé Moravy. Areál zoo se rozkládá v historickém lešenském parku, ve kterém roste více než1 140 druhů dřevin a okrasných bylin. Rom…
27.9km
více »
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace