Vyberte, co Vás zajímá v oblasti Brno
Tipy na výlet všechny kategorie / nevybrat nic
 › 
Druh vybrat: vše / nic
Vinařská turistika
Za gastronomií
Na kole
Na hory
Na golf
Do přírody
Za sportem
Za kulturou
Náročnost vybrat: vše / nic
Pro zdatnější
Romantika
Rodina s dětmi
Délka vybrat: vše / nic
Vycházka - půldenní
Celodenní výlet
Putování (více dnů)
Turistické cíle všechny kategorie / nevybrat nic
 › 
Příroda vybrat: vše / nic
Bažina, mokřady
Poloostrov
Pláž
Tůň
Soutěska
Studánka
Vodní nádrž
Přírodní památka
Rokle
Park
Poušť
Pobřeží
Sopka
Ostrov
Přírodní park
Památný strom
Slatě
Rašeliniště
Zahrada
Kámen
Pramen
Louka
Hřeben
Planina
Travertíny
Sedlo
Kaňon
Údolí, dolina
Pohoří
Říčka
Řeka
Jezírko
Skalní útvar
Údolí
Krasový útvar
Jeskyně
Minerální pramen
Propast
Vodopád
Rybník
Pleso
Potok
Jezero
Vrchol
Štít
Kopec
Hora
Doprava vybrat: vše / nic
Autobusová zastávka
ŽST
Letiště
Žel. stanice
Žlab
Sport a rekreace vybrat: vše / nic
Půjčovna kol
Cyklisté vítáni
Zábava, atrakce
Potápění
Cyklo shop - servis
Cyklo bar - hospůdka
Půjčovna lodí
Golf
Ski areál
Ledovec
Koupaliště
Letovisko
Aquapark
Koňská stezka
Rekreační oblast
Lázně
Památky a muzea vybrat: vše / nic
Synagoga
Mešita
Drobné památky
Radnice
Pevnost, opevnění
Rychta
Panský dvůr
Hrádek
Boží muka
Socha
Kašna
Lapidárium
Hradby
Hřbitov
Chrám
Dům, budova
Statek
Rotunda
Hradiště
Skanzen
Tvrz
Zámeček
Hřebčín
Farma
Letohrad
Salaš, koliba
Měšťanský dům
Památník
Kostel
Bouda
Muzeum
Chata
Kříž
Pomník
Klášter
Kaple
Trosky
Zřícenina
Zámek
Hrad
Ostatní vybrat: vše / nic
Prima Port
Babyfriendly
Bivak
WebKamera
Infocentrum
Nordic walking point
Turistická známka
Hraniční přechod
Ostatní
Zajímavost
Města, obce, vesnice vybrat: vše / nic
Hlavní město
Městečko
Město
Městská část
Městys
Místní část
Náměstí
Osada
Přístav
Samota
Ulice
Vesnice
Technické zajímavosti vybrat: vše / nic
Důl, štola, šachta
Elektrárna
Jez
Lanovka
Mlýn
Most
Přehrada
Rozhledna
Technická památka
Zvonice
Výletní místa a parky vybrat: vše / nic
CHKO
Chodník, naučná stezka
Národní park
Odpočinkové místo
Orientační bod
Poutní místo
Rezervace
Rozcestí
Turistická trasa
Turistické destinace
Vyhlídka
Výletní místo
ZOO a botanické zahrady vybrat: vše / nic
Arboretum
Botanická zahrada
ZOO
Trasy všechny kategorie / nevybrat nic
 › 
Typ vybrat: vše / nic
Balónem
Golf
Pěší trasa
Cyklotrasa
In line brusle
Běžky
Po vodě
Ski areál
Běžecká trasa
Autem
Náročnost vybrat: vše / nic
Malá náročnost
Střední náročnost
Velká náročnost
Druh vybrat: vše / nic
Video trasa
Cestopisy všechny kategorie / nevybrat nic
Články redakce všechny kategorie / nevybrat nic
Rady a tipy všechny kategorie / nevybrat nic
 › 
Doprava
Jídlo a ubytování
Ostatní
Peníze a ceny
Práce a život
Zdraví a bezpečnost
Fotogalerie všechny kategorie / nevybrat nic
zobrazit výsledky
Změnit oblast
Vyhledat oblast:

Jarní výlet 2012 do ZOO Brno

Tipy na výlet Rodina s dětmi Vycházka - půldenní Do přírody

Tygr sumaterský - ZOO Brno - 14.4.2012
Tygr sumaterský - ZOO Brno - 14.4.2012  •  Fotografie (81)  • Foto: Strnadci

Kam a jak jedeme?

Už pravidelně několik let, vždy na jaře, vyrážíme do brněnské zoologické zahrady. Jaro je asi to nejlepší období pro návštěvu ZOO. Důvodů je hned několik - zvířata si užívají Jarního sluníčka, probouzí se také příroda, a hlavně se rodí většina mláďat.

Jak děti postupně rostly, nechali jsme doma kočárek a procházka mezi zvířaty se prodlužovala. Letos poprvé můžeme říct, že jsme prošli zahradu celou. A to pěšky, ikdyž na vrchol Mniší hory můžete dojet i "vláčkem".

Za čím jedeme?

Ikdyž jsme prošli zoologickou zahradu celou, vybíráme desatero toho, co nás nejvíce zaujalo:

Zastavení první: Tygří soutěska - nezklame nikdy. Letos zde v oddělených výbězích byli dva tygři. Když se vám taková "kočička" podívá do očí, nechá to ve vás nezapomenutelný pocit. A nemění na tom nic ani pancéřové sklo mezi vámi.

Zastavení druhé: Pávi - bývají nejčastěji nad hlavním vstupem u administrativních budov. Tentokrát se nejstarší samec "vystavoval" tak, že se kolem něj nedalo ani projít. Nechal si nás dojít blízko a vůbec se ve svém tanci nedal rušit.

Zastavení třetí: Tropické království - největší letošní změnou byly tropická akvária. Vydrželi jsme u nich opravdu dlouho. Obdivovali jsme perutýna, sasanky, korály, mořské ježky, ale magnetem jak pro děti, tak pro dospělé byli klauni očkatí. Prostě Nemo táhne!

Zastavení čtvrté: Vesnice prérijních indiánů - kromě stáda bizonů, kteří byli v době naší návštěvy v malé ohradě, a tudíž opravdu na dosah, se děti protáhly na lanových prolézačkách a my dospělí si zopakovali něco málo z dětství o prérijních indiánských kmenech.

Zastavení páté: Výběh - zajímavé místo, na které se vždy těšíme. Vždyť co jiného by nás donutilo vylézt až úplně na vrchol Mniší hory. Tentokrát se v blízkosti vyhlídky krmily jen žirafy síťované. Ostatní obyvatelé výběhu se pásli na protějším svahu.

Zastavení šesté: Dětská ZOO - projížďka na koni, malinká kuřátka ve stájích, prolézačky všeho druhu, volně pobíhající králíčci nebo hospodářství na statku, děti nevěděly kam dřív a my měli čas na malé občerstvení.

Zastavení sedmé: Vlčí výběh - největší volný výběh vlků v Evropě, navíc výhledy z několika míst, to je určitě atrakce, kterou je nutné v brněnské ZOO navštívit. Součástí výběhu je dům indiánského náčelníka ve spodní části, kde kromě výhledu na vlčí výběh může návštěvník vidět i předměty denního života indiánů, nebo zhlédnout zajímavé video.

Zastavení osmé: Medvědi - šílenství kolem malých medvíďat medvěda ledního je pryč. Mevíďata medvěda kamčatského jsme sice neviděli. Jejich slavnostní křest se chystá teprve na květen, ale pohled z můstku na mohutného dospělce byl ohromující.

Zastavení deváté: Beringie - nedávno zbudovaná část zahrady nazývaná Beringie s kanadskými a sibiřskými sruby, to vše obklopené výběhem medvědů kamčatských je zajímavým závěrem procházky po zahradě. Na své si zde příjdou jak dospělí, tak děti. Vždyť jenom ten pocit překročit Beringovu úžinu z Asie do Ameriky nebo zpět je pocit k nezaplacení wink.

Zastavení desáté: V kleci - opravdovým zážitkem je ale návštěva klece s volně se pohybujícími ptáky. Tohle je novinka letošního roku a stojí určitě za návštěvu. Ocitnout se tak blízko třeba sovici sněžní nebo jespákům bojovným se nemůže podařit ani v přírodě.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Něco málo na zub jsme měli s sebou, ale v brněnské ZOO není problém si koupit jídlo i pití dle chuti a potřeby. Celý oběd si může návštěvník dát v restauraci "U tygra", kde má přímo od stolu výhled do výběhu největších šelem. Cestou po zahradě je možno potkat několik občerstvení, nebo i stánek s trdelníky.

Na zmrzlinu bylo letos opravdu trochu zima. Smile

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Kromě našich zvířecích oblíbenců nás nejvíce potěšily novinky, například mořská akvária v Tropickém království, nebo návštěva ptáků v jejich klecích.

Děti ocenily opět další nová místa, kde se mohou protáhnout na ze dřeva vyřezávaných prolézačkách, pohoupat se, nebo si nakreslit na tabuli křídou obrázek. Od tunelové klouzačky v Beringii jsme je nemohli dostat.

Ostatní informace

Před vstupem do ZOO se nachází malé neplacené parkoviště. Další místa ke stání jsou v okolních ulicích. Jistotou je velké parkoviště před obchodním domem OBI směrem k městu.

Nejjistější je ale tramvaj, která má Zastávku za mostem přes řeku Svratku.

Poslední aktualizace: 15.4.2012
Autor příspěvku: Strnadci
Kvalita příspěvku:    
hodnotit kvalitu příspěvku | nahlásit příspěvek redakci
Sdílet s přáteli
Byl jsem zde!
Zapamatovat
Jarní výlet 2012 do ZOO Brno</strong> mapa
mapa Jarní výlet 2012 do ZOO Brno

Příspěvky v okolí Jarní výlet 2012 do ZOO Brno

ZOO u Brněnské přehrady.
Trasa začíná v Brně u zastávky MHD Zoologická zahrada. Odtud pokračuje po žluté naž na hráz Brněnské přehrady. Zde přejde na červenou a podél přehrady dojde až k hostinci U Lva  a…
Tipy na výlet
lánovaný výlet do brněnské ZOO začal hodinovým čekáním na vlak, jelikož nám ujel téměř před nosem. Ale nevadí.  Pro neznalé města Brna- před vlakovým nádraží staví tramvaj, která vás…
Nachází se u zastávky tramvaje č. 1, 3 a 11 Zoologická zahrada. Začínají zde autobusové spoje městské dopravy č. 50 jedoucí směr Kohoutovice, Bohunice a do Komárova a č. 52 jedoucí směrem…
Zahradní železnice v Brně-Bystrci se nachází v zahradní kolonii pokračováním ulice Pod Mniší horou. Jedná se o modelovou zahradní železnici v měřítku 1:22,5 a je provozována v Jarních a letních měsících každou prv…
První zmínka o zdejším kostele je z roku 1531. V této době byl okolo kostela i hřbitov, který byl na nynější místo přemístěn v roce 1835. Tak mohl být kostel podstatně rozšířen a zasvěcen sv. Janu Křiteli a sv. Janu Evangelistovi. Nová hranolová Věž pak přistavěna v roce 1863. Na ní jsou umístěny hodiny s historickým hodinovým strojem. Výše jsou pak dva zvony z poválečného období. Na stropě presbytáře…
Nachází se na hlavním bystrckém náměstí 28. dubna. Místní občané zde vzdali hold svému významnému rodákovi, který byl povšechně nadán. Byl z něho známý spisovatel, malíř i sochař. Venkovský hoch vystudoval v Praze nejprve Uměleckoprůmyslovou školu a později i Akademii. V roce 1919 je jmenován profesorem pražské Akademie a v letech 1935-37 byl i jejím rektorem. Patřil mezi naše významné umělce první poloviny 20. století. Tu…
Zoo Brno se nachází na hřebeni Mniší hory v městské části Brno-Bystrc, na ploše 65 ha zde žije 250 druhů zvířat ze všech koutů světa. Zoologické zahradě přinesl nejvíce slávy odchov dvou mláďat ledních medvěd…
Nejstarším památným stromem města Brna je považováná lípa srdčitá, která se nachází na Náměstí 28. dubna před Restaurací U Štávů v městské části Bystrc. Obvod kmene, který je rozdělen ve…
Náš výlet začínáme na Brněnské přehradě. Protože zpátky přijedeme lodí, snažíme se zaparkovat co nejblíže přístavu. To se však nedaří, protože všechna parkoviště jsou obsazena pouťovými atrakcemi, je to tady jeden…
Tipy na výlet
Brno je na severní straně z větší části obepnuto zvlněným pásem lesů. Navazující značené turistické trasy v délce 50 km od Bosonoh po Šlapanice jsou známy jako „Brněnská podkova“. My se vypra…
Turistické rozcestí se nachází u hráze Brněnské přehrady. Prochází tudy červeně a žluté značená cesta. Červená značka směřuje jedním směrem k výchozímu přístavišti lodní dopravy v Bystrci a dále pak Podkomorskými lesy na Helenčinu studánku a do Ostrovačic. Druhým směrem kolem levého břehu Brněnské přehrady k přístavištím Sokolské koupaliště, Osada, Cyklistická, mostu pod hradem Veveří, ko…
Brněnská přehrada leží na řece Svratce a nachází se na severozápadním okraji města Brna. Zdejší betonová gravitační hráz je vysoká 23,5 m, v koruně dlouhá 234 m, široká 7 m a byla zde…
Tato bílá kotva, symbol naděje a průvodní téma návštěvy papeže Benedikta XVI. v moravské metropoli, byla umístěna během bohoslužby Svatého otce v areálu mezinárodního Letiště v Brně…
Od roku 1946 brázdí hladinu Brněnské přehrady lodě na elektrický pohon. Většina plavidel zdejší flotily byla vybudována přímo v docích u přehrady.
Nachází se na konci ulice Přístavní na břehu Brněnské přehrady. Začíná zde trasa lodní dopravy po hladině přehrady. Celá plavba je rozdělena na 10 zastávek a na konečnou do Veverské Bítýšky…
Mrazivé teploty posledních dnů napomohly, že i Brněnská přehrada postupně zamrzla a kvalitní pevný led dopomohl k provozování zimních radovánek na této rekreační nádrži. Nejčastěji Brňané…
  Lodní doprava na Brněnské přehradě je provozována od 5. května 1946. Tehdy zde poprvé vypluly lodě Brno, Morava a malý člun Svratka. Po roční odmlce dne 8. května 2010 byl opět zahájen…
Tento dvoupatrový dálniční most přes potok Vrbovec a polní cestu zároveň se nachází na nedokončené tzv. Německé či Hitlerovy dálnice mezi Veselkou a Bystrcí na západním okraji Brna. Tento…
Nejvýznamnější rekreační oblast města Brna. Nachází se na severozápadě města a dnes zabírá území městských částí Bystrc a Kníničky. Byla vybudována v letech 1936-40 na řece Svratce, kdy…
Vcelku rozlehlá (327ha) obora přímo v Brně, dostupná městskou hromadnou dobravou, jejímž hlavním lákadlem jsou divoká prasata. Vidět zde ale můžeme i muflony, daňky a jeleny sika. Hlavní…
Rozsáhlý hrad Veveří stojí na skalnatém ostrohu nad Brněnskou přehradou. Veveří se nachází na Brněnsku v Jihomoravském kraji. Hrad Veveří je jedním z nejmalebnějších a nejrozsáhlejších hradů u nás. Vlastní hrad,…
Hrad Špilberk je monumentální pevností nad centrem největšího moravského města Brna, nacházejícího se v Jihomoravském kraji. Původní gotický královský hrad z 13. století si svého původního účelu reprezentačního …
V brněnských Soběšicích během minulého roku vyrostla díky občanské iniciativě Soběšická garda nová rozhledna s výhledem na Brno, Moravský kras a kopce…
Město
Brno je krajské město Brněnského kraje a najdeme jej na Jižní Moravě. Brno bylo postaveno na soutoku řek Svratky a Svitavy. Brno se rozkládá v jihomoravské rovině, která u východního okra…
Propast
Macocha je propast, tvořící jednu z nejzajímavějších atrakcí celého Moravského krasu, který spadá do oblasti Brněnské vrchoviny. Prozatimní hloubka dosahuje cca 138 metrů. Propast vznikla…
21.6km
více »
Propast Macocha lákala lidi odnepaměti. První dobrodruzi, kteří sem přicházeli, ale museli podstoupit riziko, aby se na její dno mohli podívat. Macocha je 138 metrů hluboká a když ještě na…
21.6km
více »
Hrad Pernštejn je druhým nejmohutnějším hradem u nás. Hrad stojí nad městečkem Nedvědicí v Jihomoravském kraji a je jedním z našich nejzachovalejších a historicky nejcennějších hradů. Hrad je možné navštívit v dubnu a říjnu o víkendech a svátcích a od května do září každý den, návštěvníci si mohou vybrat ze 4 prohlídkových tras. Jedinečnou ukázkou opevňovací techniky na hradě…
Zámek
Zámek Lednice je národní kulturní památkou a byl také zapsán do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Zámek stojí na pravém břehu řeky Dyje, uprostřed romantické KRAJINY. Zámek se nachází na B…
51.9km
více »
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace