TURISTIKU PODPORUJÍ
60 207 turistů a cestovatelů
99 772 výletů, turistických cílů, tras a cestopisů
1 097 737,- odměny za články

Camino primitivo, cesta do Santiaga de Compostela - diskuse

Přidat příspěvek do diskuse

Email se nezobrazí.
 • turista
  Franta
  Re:
  10.11.2013 10:55
  Ahoj Letadlem jsme letěli z Prahy přes Madrid do Bilbaa. Tam přespali v albergue, koupili si kredenciál, prohlédli si město a druhý odjeli den autobusem do Ovieda. Zpátky let ze Santiaga rovněž přes Madrid do Prahy. V roce 2008 letenky stály okolo 8 tisíc Kč (dnes budou při včasném zakoupení o dost levnější), autobus něco mezi 20 a 30 Euro. Ultreia Franta PS: Šli jsme Camino del Norte, příští rok bych chtěl jít zase z Ovieda Camino Primitivo.
 • turista
  HANNAH2002
  PRO AUTORA (AUTORKU) PŮVODNÍHO PŘÍSPĚVKU
  21.11.2012 16:20
  CAMINO PRIMITIVO JE PŮVODNÍ POUTNÍ CESTA TAK, JAK BYLA ASTURIJSKÝM KRÁLEM ALFONSEM PODNIKNUTA V IX.ST. PŘED PŘELOŽENÍM HLAVNÍHO MĚSTA KRÁLOVSTVÍ Z OVIEDA DO LEONU V X.ST. CAMINO PRIMITIVO MÁ VŠAK MÁLO KILOMETRŮ SPOLEČNÝCH JAK SE SEVERNÍ POUTNÍ CESTOU, TAK I S KLASICKOU FRANCOUZSKOU.
 • turista
  HANNAH2002
  ODPOVĚĎ
  21.11.2012 16:04
  MK, TVŮJ DOTAZ K DNEŠNÍMU DNI JE BEZ ODPOVĚDI. JE DOST DOBŘE MOŽNÉ, ŽE JE TO PO 9 MĚSÍCÍCH UŽ BEZPŘEDMĚTNÉ, ALE I TAK REAGUJI. PROTOŽE V ASTURIAS ŽIJI, TAK TI MOHU ODPOVĚDĚT, ŽE NEJRYCHLEJŠÍ A NEJEEKONOMIČTĚJŠÍ PŘESUN Z ČR DO OVIEDA JE PŘES VÍDEŃSKÉ LETIŠTĚ - SPOJI IBERIA, A TO VÍDEŇ-MADRID A MADRID-OVIEDO (PŘES PRAHU STOJÍ LETENKY VÍCE). POKUD ALE NA TU CESTU SE VYDÁ VÍCE LIDÍ, VYPLATÍ SE SDÍLET AUTO. DOJET S NÍM DO OVIEDA, TAM HO ODSTAVIT, PODNIKNOUT POUTNÍ CESTU A HROMADNOU DOPRAVOU SE PAK DO OVIEDA VRÁTIT, VYZVEDNOUT AUTO A JET ZPĚT DO ČR.
 • turista
  MK
  29.2.2012 16:25
  Ahoj chtěla bych se zeptat jak jste se dopravili do Ovieda?? Chtěli bychom tu trasu jít taky a tak hledám možné spoje. Díky.

Přidat příspěvek do diskuse

Email se nezobrazí.

Zpět na příspěvek Camino primitivo, cesta do Santiaga de Compostela

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace