TURISTIKU PODPORUJÍ
61 496 turistů a cestovatelů
110 921 výletů, turistických cílů, tras a cestopisů
1 374 002,- odměny za články

Spojily se tři subjekty - Turistické známky, portál Turistika.cz a Centrum Paraple, aby daly dohromady informace o dostupnosti Turistických známkových míst (a ostatních turistických cílů) pro vozíčkáře.

bezbariérový přístup bezbariérový přístup
přístupné s asistencí přístupné s asistencí
bariérový přístup bariérový přístup

Tuto charakteristiku lze rozvést v podrobnějším popisu vlastních zkušeností, které mohou informovat také o přístupnosti toalet, parkoviště či občerstvení. Ideálně nejen tedy o cíli samotném. Je nám jasné, že z gotického hradu Pernštejna, plného obranných schodišť, nikdo neudělá jednoúrovňový empírový zámek Kozel, který je bezprahový už stopadesát let. I Pernštejn ale může mít přívětivé zázemí, či speciální okruh "po hradbách", který se dá zvládnout i na vozíku.

Přispívat může každý registrovaný sběratel Turistických známek, či přihlášený uživatel Turistika.cz

Klienti Centra Paraple tvoří základ těchto přispěvatelů a zároveň redakci. Je totiž jasné, že pohled z vozíku je pro nás ostatní "neupoutané" nedostupný, že chodící turista není odborníkem na bezbariérovost. Snažíme se tedy vytvořit platformu pro komunikaci uvnitř komunity handicapovaných, a zároveň doufáme, že provozovatelé "červených cílů" se budou snažit minimálně zežloutnout.

Ke každé Turistické známce může každý vozíčkář doplnit informaci o (bez)bariérovosti přístupu k danému místu společně se svým komentářem. Aby bylo možné hodnotit, ve svém profilu si musíte zaškrtnout typ vozíčkář. Každou lokalitu můžete potom ohodnotit (pouze jednou) kliknutím na ikonky (viz výše).

Zvýrazněná ikona u každého místa potom na základě průměrného hodnocení všech vozíčkářů znázorňuje přístupnost k dané lokalitě.