TURISTIKU PODPORUJÍ
61 459 turistů a cestovatelů
109 049 výletů, turistických cílů, tras a cestopisů
1 361 115,- odměny za články

Vyhrajte dárkový poukaz s platností až do června 2021 do zábavního vědeckého parku VIDA!

Soutěžit můžete od 16.11.2020 do 15.12.2020

Soutěž byla ukončena, už nejde hlasovat.

Chcete si užít den plný nezapomenutelných zážitků?

Soutěžte s námi a vyhrajte poukaz do zábavního vědeckého parku VIDA!

Poukazy mají platnost až do konce června 2021

VIDA! na doma

Přestože je park VIDA! z důvodů nařízení vlády zavřený, připravil pro rodiny s dětmi desítky pokusů, které si mohou vyzkoušet u sebe doma v obýváku nebo v kuchyni. Potřebovat budete jen to, co už máte dávno doma nebo snadno koupíte v obchodě.

Na webu www.vida.cz/vida-na-doma najdete návody na desítky jedinečných pokusů. Přesvědčte se, že přírodní jevy zaručeně zaženou nudu. Dobrou zprávou je, že většinou budete potřebovat jen to, co běžně seženete. Vyzkoušejte si pokusy s vodou, kuchyňskou chemií, vědecké vyrábění, experimenty se světlem nebo výrobu domácí kosmetiky. Tak hurá do toho. Pokusy už na vás čekají.

Oblíbené akce letos na podzim online

Do vašich domovů letos přenese VIDA! také oblíbený festival kutilství Bastlfest. V minulých ročnících do expozice zavítaly tisíce návštěvníků a užívaly si atmosféru plnou inspirace a nápadů. Autíčko poháněné pastičkou na myši, skleněná baňka, blikající vánoční hvězda nebo vlastnoručně sešitý plyšák – to vše si mohli účastníci sami vyrobit na loňském Bastlfestu.

Letos to není možné, proto organizátoři přijali výzvu a rozhodli se nevšední atmosféru festivalu přenést k zájemcům ve formě streamu. V sobotu 21. listopadu tedy můžete na www.vida.cz nebo www.facebook.com/vidabrno  sledovat originální studio, kde si užijete nejrůznější návody i inspirativní rozhovory se zajímavými kutily. Moderátorem studia Bastlfest bude Ondřej Blaho z Dobrého rána s ČT.

Hravá expozice pro malé i velké

Až kritická situace s koronavirem poleví, můžete si den plný hravého objevování užít i v brněnské expozici. Nejdříve rozpoutáte tornádo a ustojíte zemětřesení, pak se projedete na kole po laně několik metrů nad zemí, odstartujete bublinkový závod, vstoupíte do obřího srdce, vyzkoušíte si moderování počasí nebo trénink pilota stíhačky, postavíte magnetickou sochu a nakonec zmrazíte vlastní stín. To všechno můžete během jediného dne zažít v brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! Na ploše přes 6000 m2 tu najdete více než 175 exponátů, se kterými si můžete hrát a přitom poznávat, jak funguje svět kolem nás.

Zábavní vědecký park VIDA!

Science show VIDA!

O co soutěžíme:

Mezi výherce rozdělíme 5 poukazů pro dvě osoby (hodnota výhry je 460 Kč). Odměnu získá každá 77. správná odpověď.

Soutěžní otázka:

Než VIDA! park musel z důvodu vládních opatření zavřít, otevřel na galerii centra novou dočasnou výstavu o tom, jak se žije lidem s hendikepem a jak jim pomáhá technika a technologie. Víte, jak se jmenuje? (Nápovědu najdete na www.vida.cz)Aktuálně nejde hlasovat

Soutěž už skončila.

Podmínky soutěže naleznete zde.

 

 

Výherci poukázek:

Pavel Liprt
Lukáš Kinzl
Zbyněk Vaňura
Alena Poláchová
Dagmara Hrubá