TURISTIKU PODPORUJÍ
61 478 turistů a cestovatelů
110 564 výletů, turistických cílů, tras a cestopisů
1 368 267,- odměny za články

Soutěž o vstupenky na film Veliká severní cesta + besedu s režisérem a cestovatelem Leonidem Kruglovem a o vstupenky na přednášku světoběžníka Fjodora Konjuchova

Soutěžit můžete od 16.9.2019 do 29.9.2019

Soutěž byla ukončena, už nejde hlasovat.


Ve dnech 27. září až 20. října 2019 proběhne v České republice festival moderní ruské kinematografie Nový ruský film, v rámci nějž budou mít diváci možnost zhlédnout nejlepší snímky z ruské filmové tvorby.

V Praze bude festival zahájen 27. září a potrvá do 6. října 2019. Obyvatelé Brna, Ostravy, Zlína a Plzně budou moci zhlédnout snímky ve dnech 10. až 20. října 2019.

Podrobný program festivalu v jednotlivých městech naleznete v tomto odkazu: www.novyruskyfilm.cz.

V rámci festivalu budou probíhat také zajímavé besedy:

Film Veliká severní cesta a beseda s režisérem a cestovatelem Leonidem Kruglovem

Cestovatel, historik, etnograf, člen Ruské geografické společnosti, umělecký fotograf a režisér dokumentárních filmů Leonid Kruglov přiletí na festival Nový ruský film přímo z Arktidy. 30. září 2019 sestoupí z paluby ledoborce, na kterém absolvoval expedici k Zemi Františka Josefa, a již 1. října 2019 se setká v Praze s návštěvníky promítání filmu Veliká severní cesta.

Tento dokumentární snímek je neuvěřitelně krásný a má obrovský záběr. Byl natočen během cesty, která sledovala stopy ruského cestovatele ze 17. století Semjona Děžňova. Život tohoto objevitele je zajímavý sám o sobě. Ještě zajímavější je ale pohled na nekonečnou tundru a hustou tajgu, na mohutné řeky a na ohromná stáda sobů na pláních. Diváci budou mít možnost seznámit se se s životem původních obyvatel Sibiře, kteří dodnes žijí podobně jako jejich předkové a besedovat s člověkem, který tuto zemi viděl na vlastní oči.

Leonid Kruglov vede projekty Sedmero statečných a Dialog s celým světem, které probíhají v rámci Institutu pro etnografii a antropologii Ruské akademie věd. Díky těmto projektům byly vytvořeny fotografické sbírky věnované původním kulturám z Papuy-Nové Guiney, Sibiře (republika Tuva), Amazonie, střední Afriky a dalších oblastí naší planety. Zúčastnil se více jak 40 expedic, z nichž 15 mířilo do obtížně dostupných oblastí Země. Jeho filmy a fotografie jsou nadšeně přijímány u diváků všech kontinentů.

Beseda s Leonidem Kruglovem je jednou z klíčových akcí doprovodných akcí v rámci festivalu Nový ruský film.

Světoběžník Fjodor Konjuchov poprvé v Praze

2. října 2019 můžete zažít unikátní setkání s ruským cestovatelem, námořním kapitánem, mašérem a horolezcem Fjodorem Konjuchovem. Budete mít možnost poslechnout si neuvěřitelné příběhy a vidět množství nádherných fotografií a videí.

Fjodor Konjuchov patří mezi legendy. Je prvním člověkem, který dosáhl všech pěti pólů Země (severní pól, jižní pól, pól nedostupnosti, pól výšky Mount Everest a mořeplavecký pól mys Horn). Překonal veslováním Atlantský i Tichý oceán, navštívil nejvyšší místa všech kontinentů a jako první člověk na světě obletěl svět v balónu na první pokus a překonal rekord v nepřetržitém letu v balónu. 

Je prvním člověkem, kterému se podařilo na veslici překonat Jižní oceán mezi Novým Zélandem a Drakeovým průlivem, a jediným člověkem na světě, který překonal Jižní oceán v obou směrech, ze západu na východ, i z východu na západ.

O co soutěžíme:

  1. cena: 2x vstupenka na film Veliká severní cesta a beseda s režisérem a cestovatelem Leonidem Kruglovem
  2. cena: 2x vstupenka na přednášku cestovatele Fjodora Konjuchova

Soutěžní otázka:

Kolikátý ročník filmového festivalu Nový ruský film se bude konat v roce 2019?

Nápovědu naleznete zde.Aktuálně nejde hlasovat

Soutěž už skončila.

Podmínky soutěže naleznete zde.

Výsledky soutěže

Blahopřejeme výhercům L. Nováková, D. Bařina!