TURISTIKU PODPORUJÍ
61 455 turistů a cestovatelů
109 004 výletů, turistických cílů, tras a cestopisů
1 359 845,- odměny za články

SOUTĚŽ O RODINNÝ VÍKEND S LYŽOVÁNÍM NA HOCHFICHTU

Soutěžit můžete od 25.2.2019 do 3.3.2019

Soutěž byla ukončena, už nejde hlasovat.

Foto: skiareál Hochficht nabízí na přelomu února a března stále vynikající sněhové podmínky

Šumavský Hochficht nedaleko Lipenského jezera, který je největším rakouským skiareálem mimo Alpy, letos nabízí nejlepší sněhové podmínky za poslední roky a s jistotou se tam bude lyžovat až do 24. března. A jelikož uplynulou neděli skončily hornorakouské jarní prázdniny, můžete se až do konce lyžařské sezóny těšit na poloprázdné sjezdovky a energií nabíjející slunečné dny s nádhernými výhledy na Alpy. 

Zúčastněte se naší soutěže a vyhrajte pobyt s ubytováním v rodinném penzionu Pohoda U Lva v Nové Peci s 2denním lyžováním na Hochfichtu.

Malé Alpy na Šumavě

Kdo ještě nikdy na Hochfichtu nelyžoval, bude příjemně překvapen. Sjezdovky dosahují délky až 3 400 m a převýšení přes 400 výškových metrů. Na Hochfichtu najdete pohodlné modré rodinné tratě, široké červené carvingové svahy i závodní FIS sjezdovky. Pro vyznavače adrenalinu je tu Funpark se skoky a raily, pro děti a začátečníky dětské výukové hřiště skřítka Fichtla, Junior park se zastřešeným pásem i zábavný komiksový slalom. A pro běžkaře je v okolí Hochfichtu denně upravováno 64 km běžeckých tratí.

Foto: moderní 10místná kabinková lanovka vás pohodlně doveze na vrchol Hraničník

Skiareál Hochficht nabízí na přelomu února a března stále výborné sněhové podmínky a na sjezdovkách leží 125–140 cm sněhu. Jelikož v noci mrzne, jsou sjezdovky po ránu skvěle upravené a během dopoledne ve výborném stavu.

Otevřeny jsou kompletně všechny tratě o celkové délce 21 km a speciálně pro rodiny s dětmi jsou upraveny zábavné dráhy s obřími vlnami, klopenými zatáčkami a tunelem.

V provozu je každý den od 8:30 do 16:00 pohodlná 10místná kabinková lanovka, tři 4sedačkové lanovky, 2 dětské pojízdné pásy a 2 kotvové vleky.

Děti do 10 let lyžují celou zimu jen za 3 € na den a pro mládež až do 19 let platí dětský JUKI tarif. Na pokladně, v lyžařské půjčovně i v restauracích se v pohodě domluvíte česky.

Snadno a rychle dostupný bez placení dálničních poplatků

Foto: lyžování s opalováním na prosluněných sjezdovkách nemá chybu   

Ať na týdenní jarní prázdniny s dětmi či víkendovou lyžovačku s přáteli, Hochficht je díky své rychlé dostupné poloze ideální pro obě možnosti. Z Prahy sem dorazíte (bez nutnosti placení rakouských dálnic) za 3 hodiny, a pokud se ubytujete v některém z hotelů a penzionů u Lipna, budete na sjezdovce do 25–50 minut, a ještě k vašemu pobytu obdržíte zvýhodněný skipas.

Prohlédněte si nabídku pobytů se zvýhodněným skipasem>>>

Penzion Pohoda U Lva – rodinný penzion na Šumavě

Foto: na samotě u lesa - v penzionu Pohoda U Lva si užijete nerušený klid s krásnými výhledy

Lví řev ani nabubřelý luxus za drahé peníze rozhodně v tomto útulném rodinném penzionu nehledejte. Vše vám však vynahradí božský klid, nádherná příroda, pohostinnost majitelů a krátká vzdálenost na sjezdovky Hochfichtu. To vše za velmi příznivé ceny.

Penzion Pohoda U Lva najdete v obci Nová Pec, která je nejbližším výchozím místem do skiareálu Hochficht (autem do 30 minut). Útulné a cenově příznivé ubytování v pokojích či rodinných apartmánech doporučujeme rezervovat i s polopenzí, protože zde se hostům servíruje s láskou připravovaná domácí kuchyně okořeněná pohostinností a srdečností nových majitelů penzionu.

V bezprostřední blízkosti penzionu si v zimě kromě lyžování na Hochfichtu užijete také upravované běžecké stopy a po zbytek roku cyklostezku vhodnou i pro inline bruslení, začínající lipenské jezero, výlety na kánoi či raftu po řece Vltavě či turistické stezky v NP Šumava (např. k Plešenému jezeru).

Do Nové Pece se pohodlně dostanete nejen autem, ale i vlakem.

Více informací o penzionu se dozvíte na: www.pohodaulva.cz

O co soutěžíme?

Ubytování s polopenzí na 3 dny/2 noci v Penzionu U Lva pro 2 dospělé osoby + 2 děti do 19 let (r.n. 2000 a mladší) s 2denním lyžováním na Hochfichtu. Dále jako dárek obdržíte regionálního turistického průvodce Grenzgenial s desítkami slev pro volný čas z Lipenska i blízkého příhraničí.

Termín výherního pobytu je nutné předem upřesnit s recepcí dle volných kapacit. Posledním dnem lyžařské sezóny na Hochfichtu je 24. březen 2019.

Soutěžní otázka

1) Jaká je nejvyšší nadmořská výška skiareálu Hochficht?

Odpovědi na soutěžní otázky najdete v českém jazyce na webu www.hochficht.at

Soutěž končí 3. března 2019. 

 Aktuálně nejde hlasovat

Soutěž už skončila.

Podmínky soutěže naleznete zde.

Výsledky soutěže

Blahopřejeme výherci R. Melovskému!