TURISTIKU PODPORUJÍ
61 434 turistů a cestovatelů
108 611 výletů, turistických cílů, tras a cestopisů
1 352 406,- odměny za články

Vyhrajte 3x dovolenou v Dolním Rakousku!

Soutěžit můžete od 13.6.2017 do 30.6.2017

Soutěž byla ukončena, už nejde hlasovat.

Kolem symbolu Mostviertelu, horského masivu Ötscher vysokého 1 893 m n. m., se rozprostírá největší přírodní park Dolního Rakouska. Panenská příroda uchvátí milovníky přírody stejně jako vyznavače horského dobrodružství. Bizarní skalní útvary, hluboké rokle, vodopády, jeskyně, tiché lesy, pastviny, jezera a nádherné vyhlídky vytvářejí rozmanitou podívanou.


© Niederösterreich-Werbung/Michael Liebert

Divoký klid

Přírodní park je inspirativní oázou pro pohodáře, kteří chtějí z klidu přírody načerpat novou sílu. Bohatství tajemných koutů a míst lákajících k objevování nadchne příznivce horského dobrodružství. Co návštěvníky nejvíce ohromí, je panenská příroda, divoká hra složená z pestrobarevných pastvin, hlubokých roklí, bizarních skalních útvarů, vodopádů, jeskyň, tichých lesů a nádherných vyhlídek. Nejvyšší vyvýšeninou v přírodním parku – a v Mostviertelu – je horský masiv Ötscher vypínající se do výšky 1 893 m n. m. Slovo „Ötscher“ je slovanského původu a znamená „Praděd“. Tento název získala hora pro svůj majestátní vzhled. Ze severu a jihu ukazuje svůj široký mohutný hřbet, zatímco z východní strany vypadá elegantně jako pyramida.  

Včetně „Divokých zázraků“

Kdo bych chtěl objevit a vyzkoušet tu spoustu „divokých zázraků“ v přírodním parku Ötscher-Tormäuer a okolí výhodným způsobem, má možnost využít bezplatnou kartu „Wilde Wunder Card“ (karta divokých zázraků), která platí jako vstupenka pro více než 40 atrakcí, pro zážitkové a dobrodružné programy a lanovky. S kartou „Wilde Wunder Card“ se navíc svezete autobusem nebo po železnici Mariazellerbahn se slevou 50 %. Karta platí od začátku května do konce října, u některých poskytovatelů ubytovacích služeb jen v červenci a srpnu. Kartu nelze nikde koupit – všichni hosté, kteří jsou ubytovaní v partnerském zařízení „Wilde Wunder“ v oblasti Mostviertler Bergwelt nebo Mariazell, obdrží kartu zdarma. Partnerskými obcemi v přírodním parku Ötscher Tormäuer jsou Annaberg, Mitterbach, Lunz am See, Lackenhof a Gaming.

Dostali jste chuť na dovolenou? Vylosujeme 3 dovolené v přírodním parku Ötscher-Tormäuer. Jen nám musíte do 30. června 2017 říct, kterou byste společně se svým partnerem chtěli vyhrát?

 

>> Soutěžit můžete zde. <<

 

 Aktuálně nejde hlasovat

Soutěž už skončila.