TURISTIKU PODPORUJÍ
61 430 turistů a cestovatelů
108 560 výletů, turistických cílů, tras a cestopisů
1 351 898,- odměny za články

Cyklopecky Pardubického kraje

Soutěžit můžete od 1.6.2015 do 19.10.2015

Soutěž byla ukončena, už nejde hlasovat.

Koho by nelákalo procestovat zajímavá místa v Pardubickém kraji a vyhrát horské kolo, dvoudenní pobyt pro dvě osoby nebo třeba digitální fotoaparát? O tyto a další hodnotné ceny mohou letos soutěžit účastníci Cyklopecek Pardubického kraje. Soutěž začíná 1. června a potrvá do 19. října 2015. Pořádají ji Pardubický kraj a Destinační společnost Východní Čechy, hlavním partnerem je společnost CYKLO WORLD, a. s.


Na Králicku se kromě cykloturistů vyřádí i bikeři na zdejších single trails.

O co se soutěží?

 • 1. cena › HORSKÉ KOLO MERIDA
 • 2. cena › DVOUDENNÍ POBYT se snídaní pro dvě osoby
 • v Penzionu Terezka na Dolní Moravě
 • 3. cena › DIGITÁLNÍ FOTOAPARÁT
 • 4. cena › MOBILNÍ TELEFON
 • 5. cena › KOLOBĚŽKA
 • 6. cena › BATOH NA KOLO
 • 7. cena › CYKLISTICKÁ PŘILBA
 • 8. cena › BEZDRÁTOVÝ CYKLOCOMPUTER
 • 9.–10. cena › CYKLOLÉKÁRNIČKA A SADA NÁŘADÍ
 • 11.–20. cena › DÁRKOVÉ PROPAGAČNÍ PŘEDMĚTY A VSTUPENKY na vybrané kulturní, společenské a sportovní akce v Pardubickém kraji

„Už čtvrtým rokem se snažíme představit to nejlepší z Pardubického kraje. Letos jsme připravili 17 cyklotras, aby se turisté na náš region podívali také ze sedla kola, ze stupátka koloběžky nebo s inline bruslemi na nohou. Vandrovat mohou ale samozřejmě i pěšky,“ říká krajský radní pro cestovní ruch René Živný.

Všechny cyklotrasy jsou přehledně popsány ve Vandrovní knížce, která je k dispozici na všech informačních centrech v Pardubickém kraji nebo na internetu. Ty nejlehčí cesty zvládnou i rodiny s dětmi, na těch těžších budou mít co dělat i ostřílení bikeři. Nechybí ani tipy, kde si půjčit kolo, kde si smočit zmožená chodidla v chladné řece a kde se vykoupat celí.

Turisté se tak mohou vydat Za tajemstvím hradu Svojanov, Za koupáním na Konopáč, Po hřebeni Suchého vrchu, Po stopách koňských kopyt, ale také vyzkoušet Single trails na Dolní Moravě, pumptrek na Podhůře či Královský inline v údolí Tiché Orlice.

Na každé cyklotrase jsou jedno nebo dvě místa, kde musí soutěžící ulovit razítko do své Vandrovní knížky. Podmínku zařazení do slosování splní každý, kdo nasbírá alespoň tři razítka ze tří různých cyklotras. „Nemusí přitom ani absolvovat celou trasu, pro razítko může dojet i na bruslích, koloběžce nebo přijít pěšky,“ vysvětluje Živný.

Jak se soutěže zúčastnit?

Vyplněnou zadní stranu Vandrovní knížky s alespoň třemi razítky je pak nutné odeslat poštou na adresu Destinační společnosti Východní Čechy nebo vyfocenou či naskenovanou na e-mail dsvc@vychodnicechy.info do 22. října 2015.

Skutečské lomy. Foto: Radek PavlíkAktuálně nejde hlasovat

Soutěž už skončila.

Ceny do soutěže věnovala společnost CYKLO WORLD, a. s., hlavní partner soutěže, dále SNĚŽNÍK, a. s., Destinační společnost Východní Čechy a Pardubický kraj.

Cyklopecky Pardubického kraje jsou již čtvrtým ročníkem letní cestovatelské soutěže Letní pecky, poznej všecky Pardubického kraje. V minulých letech lidé v rámci soutěže poznávali nové turistické atrakce financované z evropských fondů, místa a památky dýchající tradicemi i destinace nabízející neobyčejné zážitky a akční podívanou.

Výsledky soutěže

Vyhodnocení naleznete na stránkách zadavatele.