TURISTIKU PODPORUJÍ
61 509 turistů a cestovatelů
111 234 výletů, turistických cílů, tras a cestopisů
1 380 958,- odměny za články

Vyhrajte prázdninovou vstupenku a přijeďte do Třebíče!

Soutěžit můžete od 22.5.2015 do 22.6.2015

Soutěž byla ukončena, už nejde hlasovat.

O co soutěžíme?

Vyhrajte 3 volné prázdninové vstupenky:

3 osoby vyhrávají prázdninovou vstupenku, která je platná pro jednu osobu, opravňuje zdarma ke vstupu do Zadní synagogy, baziliky sv. Prokopa a na Městskou věž. Platnost vstupenky je od 1. 7. do 31. 8. 2015.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce byly třebíčské památky zapsány na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO?

Nápovědu naleznete zde.Aktuálně nejde hlasovat

Soutěž už skončila.

Bazilika sv. Prokopa
Bazilika sv. Prokopa byla budována od 30. let 13. století jako součást benediktinského kláštera. Bazilika je postavena v románském slohu a patří ke skvostům středověkého stavitelství evropského významu. Pod východní částí baziliky se nachází krypta, která patří k nejcennějším částem baziliky.

Židovská čtvrť
Třebíčská židovská čtvrť je jediným dokladem židovské kultury mimo území Izraele zapsaným v prestižním seznamu UNESCO. Židovská čtvrť zahrnuje 123 dochovaných staveb, například Přední a Zadní synagogu, židovskou radnici, rabinát, chudobinec, nemocnici a školu. Zadní synagoga byla dostavěna v roce 1669. V letech 1989-1997 prošla rozsáhlou rekonstrukcí a byla zpřístupněna veřejnosti. V současné době slouží jako výstavní a koncertní síň. V budově Zadní synagogy na ženské galerii je umístěn model židovské čtvrti k roku 1850 a také expozice židovské kultury.

Městská věž
Dominantou města Třebíče je věž u kostela sv. Martina, která byla původně postavena jako součást městského opevnění. Věž je vysoká 75 m a vyhlídka je umístěna ve výšce 35 m. Její ciferník o průměru 5,5 m se řadí k největším na evropském kontinentu.

Podmínky soutěže naleznete zde.

Výsledky soutěže

Blahopřejeme výhercům: Světlana Vájová, Andrea Božeková, Jana Štěpničková!