TURISTIKU PODPORUJÍ
61 460 turistů a cestovatelů
109 053 výletů, turistických cílů, tras a cestopisů
1 361 148,- odměny za články

SOUTĚŽ: DOBROVOLNÍCI, ZACHRAŇME POLÁRNÍ LIŠKU

Soutěžit můžete od 26.3.2015 do 2.4.2015

Soutěž byla ukončena, už nejde hlasovat.

Značka Fjällräven spolu se Stockholmskou univerzitou vyhlašují soutěž pro dobrovolníky za záchranu polární lišky. Kampaň se zabývá výzkumem ohroženého druhu lišky polární ve švédských horách. Pět vybraných dobrovolníků z celého světa si bude moct během léta 2015 na vlastní kůži vyzkoušet desetidenní práci v terénu přímo ve švédských horách.

Soutěž dává příležitost všem fanouškům značky Fjällräven stát se dobrovolníkem v projektu Švédská záchrana lišky polární (Swedish Save the Arctic Fox) a udělat tak něco pro záchranu nejcharakterističtějšího obyvatele hor ve Švédsku. Polárním liškám ve Skandinávii hrozí vyhynutí již mnoho let, na katedře zoologie Univerzity ve Stockholmu proto běží dlouhodobý projekt na podporu rozšíření populace těchto vzácných tvorů.

Fjällräven podporuje projekt na záchranu polárních lišek od poloviny 90. let a financuje výzkum na katedře zoologie Univerzity ve Stockholmu. Společnost nyní ve spolupráci s univerzitou přichází s novou nekonvenční metodou pro nábor dobrovolníků na letní terénní práce.

V polovině března Fjällräven uspořádá mezinárodní soutěž. Pět vítězů, které bude mít na starost profesor Anders Angerbjörn a doktor Rasmus Erlandsson, si pak budou moci během desetidenní výpravy na vlastní kůži vyzkoušet terénní práce ve švédských horách. Vybraní dobrovolníci budou v horách putovat ve dvojicích s dalšími, zkušenějšími dobrovolníky. Po cestě budou zaznamenávat počty vrhů lišek polárních a sbírat další materiál pro výzkum. Fjällräven kromě samotného uspořádání soutěže dodá dobrovolníkům potřebné zařízení a zajistí veškerá cestovní opatření.

Soutěž poběží na webových stránkách www.savethearcticfox.com od 19. března do 2. dubna. Pět dobrovolníků vybere odborná porota složená ze zástupců Univerzity ve Stockholmu a společnosti Fjällräven. Výsledky budou zveřejněny 20. dubna 2015.Aktuálně nejde hlasovat

Soutěž už skončila.

Podmínky soutěže naleznete zde.

Výsledky soutěže

Vyhodnocení soutěže naleznete na pořadatelském webu.