TURISTIKU PODPORUJÍ
61 434 turistů a cestovatelů
108 570 výletů, turistických cílů, tras a cestopisů
1 352 023,- odměny za články

S celou rodinou do Třebíče

Soutěžit můžete od 8.6.2014 do 30.6.2014

Soutěž byla ukončena, už nejde hlasovat.

SOUTĚŽÍME o 3 volné rodinné vstupenky
(první tři správné odpovědi vyhrávají rodinnou vstupenku, která je platná pro dva dospělé a maximálně dvě děti do 15-ti let, opravňuje zdarma ke vstupu do interaktivní expozice Cesty časem a na Městskou věž. Platnost vstupenky je od 1. 6. do 30. 9. 2014)

OTÁZKA: Které dvě historicky doložené postavy třebíčských měšťanů symbolicky provází expozicí "Cesty časem"?

NÁPOVĚDU NAJDETE na www.visittrebic.euAktuálně nejde hlasovat

Soutěž už skončila.

Ve zrekonstruovaném křídle třebíčského zámku se nachází interaktivní expozice "Cesty časem", která nabízí poznání třebíčské historie a historických řemesel netradiční formou. Určená je především pro děti a mládež. Expozice je doplněna interaktivními exponáty, na kterých si mohou návštěvníci sami vyzkoušet práci starých mistrů. Celou expozicí symbolicky provází dvě historicky doložené postavy třebíčských měšťanů, kteří Vám představí tři tematické okruhy.

 

Nejdříve si vyzkoušíte práci mistrů středověkého stavitelství, budete pozváni do středověké Třebíče a poté se zaučíte v nejrůznějších tradičních řemeslech.

Městská věž byla původně postavena jako součást městského opevnění. Věž je vysoká 75 m a vyhlídka je umístěna ve výšce 35 m. Ciferník má průměr 5,5 m a řadí se tak k největším na evropském kontinentu.

podmínky soutěže naleznete zde

Výsledky soutěže

Gratulujeme výhercům V. Novické, V.Novickému a I.Procházkové.