TURISTIKU PODPORUJÍ
61 434 turistů a cestovatelů
108 611 výletů, turistických cílů, tras a cestopisů
1 352 406,- odměny za články

SOUTĚŽ o knihu - Cestami lesními od Lysé až po Radhošť

Soutěžit můžete od 10.12.2013 do 15.1.2014

Soutěž byla ukončena, už nejde hlasovat.

O CO SOUTĚŽÍME: 3 vylosovaní soutěžící získají knihu "Cestami lesními od Lysé až po Radhošť" a ostatní zúčastnění od nás dostanou slevu 10%. Cena knihy je 400Kč + poštovné.

Objednávat lze zde: www.sectronmobil.cz


SOUTĚŽNÍ OTÁZKADivá Hana z Ondřejníku byla?

nápovědu - ukázku z knihy - najdete zdeAktuálně nejde hlasovat

Soutěž už skončila.

Historie této části Beskyd je v určitých oblastech málo zmapována. Doposud žijí lidé, kteří se desítky let věnovali péči o les. Jejich vzpomínky a zkušenosti nelze nechat zapadnout. Obsahuje je výpravná a obsahově zcela originální publikace, znovu a znovu objevující tuto specifickou část Beskyd, lemovanou obcemi Ostravice, Frýdlant nad Ostravicí, Pstruží, Čeladná, Kunčice pod Ondřejníkem, Trojanovice, Frenštát pod Radhoštěm, Tichá, Kopřivnice, Kozlovice, Lhotka a Metylovice.

Najdeme zde vyprávění a vzpomínky pamětníků, lesníků a myslivců, kteří zasvětili své životy službě beskydským lesům. Obsahem budou známé i neznámé lesní cesty, myslivecká latina, lesní stavby, zajímavé i záhadné památky, obyvatelé lesů i okolních obcí. A také slovník dávno zapomenutých místních či lesnických výrazů, činnost spolků, historie turistiky, neuvěřitelná vyprávění o lesní zvěří a mnoha jiných zajímavostí.

PODMÍNKY ÚČASTI V SOUTĚŽI

Výsledky soutěže

Gratulujeme výhercům: Filip Jasoněk, Václav Stárek, Marie Pigulová.