TURISTIKU PODPORUJÍ
61 434 turistů a cestovatelů
108 570 výletů, turistických cílů, tras a cestopisů
1 352 023,- odměny za články

Objevte Dolnorakouskou zemskou výstavu 2013 „Chléb & víno“ a malebný Weinviertel a vyhrajte senzační ceny!

Soutěžit můžete od 14.10.2013 do 21.10.2013

Soutěž byla ukončena, už nejde hlasovat.

Pokud s námi chcete soutěžit o zážitkový zájezd na výstavu Chléb & víno, stačí správně odpovědět na soutěžní otázku, mít trochu štěstí a můžete se těšit na nevšední zážitek.

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA: Ve kterých městech se koná výstava Chléb & víno?

Nápovědu můžete najít na www.dolnorakouska-vystava.at

 Aktuálně nejde hlasovat

Soutěž už skončila.

podmínky soutěže najdete zde


Chléb a víno. Dvě pochutiny, které provázejí lidstvo už tisíce let. Jejich historii i současnost originálním způsobem mapuje velká výstava v Rakousku. Dolnorakouská zemská výstava 2013 s názvem "Chléb & víno" v malebné oblasti Weinviertelu je otevřena až do 3. listopadu.

Výstavy "Chléb" a "Víno" přilákaly dosud neuvěřitelných 200 000 návštěvníků. Většina popisků je tu v češtině stejně jako řada doprovodných materiálů. Vy nyní můžete v naší soutěži vyhrát zážitkový zájezd a poznat nejen historii chleba a vína, ale ochutnat i něco ze současnosti v místních vinných sklípcích.

Jen kousek od moravského Mikulova najdete výstavu o víně. Prohlédnete si tisíc let staré hrozny, antické sudy, císařskou tabuli rakouského dvora, vyzkoušíte si opilecké brýle a mnohé další. Také na druhé výstavě se dozvíte vše o historii chleba a dalšího pečiva. Porovnáte svůj jídelníček s jídelníčkem neolitického člověka. Podíváte se na obrazy legendárního českého malíře Zdeňka Buriana. Posoudíte hodnotu chleba za druhé světové války a dnes. Projedete světem pečiva za osmdesát dní. Čeká na vás také chlebový automat, můžete zde otestovat svůj čich a vyzkoušet další interaktivní exponáty. Navštívit tu můžete i přilehlý rozsáhlý skanzen. Kromě výstavy se můžete vydat i na příjemnou procházku uličkami vinných sklípků a zakončit den při skleničce vína.

Více informací najdete na http://dolnorakouska-vystava.at/.

Výsledky soutěže

Gratulujeme vítězům Petře Červinkové a Martinu Kraftovi, kteří získávají každý po dvou vstupenkách.