TURISTIKU PODPORUJÍ
59 645 turistů a cestovatelů
96 218 výletů, turistických cílů, tras a cestopisů
1 023 073,- odměny za články

ZOO - Dvůr Králové - diskuse

Přidat příspěvek do diskuse

Email se nezobrazí.
 • 19.7.2016 13:56
  Vidět žirafy v běhu mi bylo dopřáno pouze na safari v Africe a teď i ve Dvoře Králové.
 • turista
  andělka
  2.8.2015 17:55
  ZOO je chudá,málo zvířat,málo druhů,převážně kozy,antilopy,husy,jeden ubohý slon,jedno velké zklamání.Co se týče uspořádání zoo další zklamání,absolutně bez označení,kudy kam se dojde a ne abych najednou zjistila,že cesta končí, mapka se vstupenkou je nicneříkající.Velké zklamání dospělých i dětí. V žádném případě se nedá srovnat se ZOO Praha,která je opravdu vynikající Takže na SAFARI už ne.
 • 31.7.2015 11:01
  Safari camp ok, nádhera
 • 17.5.2015 10:37
  pro návštěvu s dětmi naprosti ideální volba
 • 10.11.2014 11:01
  Nijak zvláštní ZOO, ale určitě stojí za vidění.
 • 18.8.2014 13:41
  Plzeňská ZOO o hodně lepší.
 • 15.8.2014 13:31
  safari autobus stojí 30kč za sedadlo pro dospělé osoby děti zdarma
 • 30.7.2014 12:27
  Naprosté nadšení ze safari :D. Vcelku rozlehlá zoo s atrakcemi pro dítka a dosti stánků s občerstvením
 • 13.7.2014 20:15

 • 3.5.2014 12:07
  nadhera
 • 10.2.2014 17:58
  Velmi krásná zahrada, dobře řešená, informační tabule vždy na pravém místě.Má švih a šmrnc.
 • Lucian Papazian
  30.8.2012 12:02
  Tato zahrada vlastně už není ZOO, byla vyškrtnuta podle mezinárodních kritérií. Jedná se tudíž o nekvalifikované chování zvířat se šou pro turisty. Je jen otázkou, jestli o to turisté stojí, Safari je předražené ve vztahu co nabízí. Co se tam jezdí auty, tak se člověk nedostane do zadní části zahrady, stávající menežment s paní ředitelkou by měl odejít. Zřizovatel spí, asi mu to tak vyhovuje.
 • turista
  Hanka
  14.8.2012 11:37
  Včera jsme poprvé navštívili ZOO Dvůr Králové, protože přítel byl zvědavý na safari, ale i když se nám den v zoo nakonec vydařil, měl i pár much. Nejprve vůbec příjezd k zoo: ve Dvoře Králové jsme byli poprvé, takový spontánní výlet, tak jsme automaticky zastavili na parkovišti u hospody U Rudolfa asi 300 m dole před zoo. Zaplatili jsme parkovné 70 Kč dost nepříjemnému pánovi, který se jaksi zapomněl zmínit, že o kousek výš je parkoviště přímo před zoo a zcela zdarma! Ale OK, tak jsme vešli do hospody, hladoví po cestě, a čekali minimálně 20 minut, než si nás někdo všimnul! No, z Valašska jsme zvyklí na trochu lepší jídlo, ale tak OK, jedli jsme i horší a za ty ceny, fajn. Po jídle jsme tedy vyrazili do zoo. Zarazilo nás, že vstupné na jednoho je 230 Kč a safari si musíme ještě připlatit, když chceme busem. Ale fajn, když už jsme jeli až sem, tak co se dá dělat. Po vstupu do pěší zoo jsme se rozhodli, že si dáme nejprve tu safari a pak se vrátíme do zoo. Jenže ouha, nikde žádé směrovky, kudy se k safari dostaneme, jen šipky k různým pavilonům a restauracím. Tak jsme odešli nejbližším exitem a dostali se před vchod k safari, kde jsme ale zjistili, že jakmile odejdeme exitem, už se do zoo nemůžeme vrátit a zaplatit jen safari bez pěší zoo nejde! Osobně už jsem té zoo měla plné zuby, i když jsem ještě nic neviděla, ale tak daleko od domova jsme to nemohli vzdát a za ty prachy už vůbec! Paní u pokladny měla asi špatný den, zkoušela ze mě udělat blbce, že je v zoo perfektně značené, kudy k safari, ale nakonec nás teda do zoo znovu pustila. Tak jsme si teda koupili lístek na bus do safari, ale protože bus už byl plný, museli jsme počkat další hodinu na další. Jak nesnášíme fronty lidí, kteří se bezohledně mačkají na sebe, jen aby byli první, tak to jsme si užili dosyta, ale štěstí nám přálo alespoň v tom, že jsme chytli poslední místa v busu nahoře. Přítel si to užíval a uznal, že takhle je to lepší než autem, protože jak jsme viděli ty kolony před sebou, tak pořád brzdit a rozjíždět se by asi nebylo to pravé. Nehledě na to, že autem by nám k tomu nikdo nepodal výklad a ani bychom pořádně nevěděli, co vidíme. Safari byl asi největší zážitek, ale shodli jsem se na tom, že jednou to stačilo. I proto, že v pěší zoo jsme nenašli moje oblíbené papoušky, ani medvědy, tuleně, lachtany... Zkrátka mě osobně tahle zoo nezaujala a co se rozmanitosti zvířat týče, přijde mi taková chudá. Nicméně chtěli jsme zažít hlavně safari, tak jsme ji zažili, i když dle mého názoru za dost drahý peníz.
 • turista
  Josef Remeš
  11.8.2012 18:35
  Letos jsem navštívil opět ZOO ve Dvoře Králové a byl jsem velmi zklamán. Stihli jsme totiž už ten nový režim a k velkým letním výběhům žiraf, nosorožců až k pavilonu lvů se jinak než autem nebo autobusem podívat nedá. Dříve to byla krásná procházka, možná pro někoho dlouhá, ale každý se mohl zastavit u výběhu jak chtěl. Původní rozsah safari byl podle mého dostatečný a nebylo třeba ho zvětšovat. Doufám, že se to ve Dvoře Králové zase vrátí zpět a budu tam znovu rád jezdit. 
 • 8.8.2012 12:23

  Mohu-li srovnávat, tak zoologická zahrada v Lešné nebo na Kopečku u Olomouce je pěknější a pro děti přitažlivější. Ve Dvoře Králové mi připadá moc různých kopytníků ať už sudo či licho. Smile V olomoucké ZOO je i Lanové centrum Lanáček, kde se děti krásně vyhopsají.

 • 14.5.2012 9:08

  Hezké a klidné ZOO , - cena vstupu přijatelná pro jednotlivce, ale pokud jde více osob je to nákladnější. :-((

 • 2.2.2012 12:04
  my nastesti jeste stihli levnejsi vstupne, dceri se v ZOO moc libilo.
 • 4.9.2011 19:59
  ZOO je moc krásná a výlet Safari je zážitek. Bohužel mne nemile překvapila vysoká cena.
 • turista
  Zdeněk Hefka
  Ceny vstupu jsou špatně
  8.7.2010 20:25
  Vstupné a otevírací doba (letní sezóna) Letní sezóna probíhá od května do konce září. V případě příznivého počasí může sezóna začít už v dubnu a skončit až v říjnu. Behem letní sezóny jsou otevřeny všechny pavilony a expozice včetně velkých letních výběhů a slavného Afrického safari. Otevřeno denně od 9 do 18 h Do zoo můžete 7 dní v týdnu, včetně státních svátků. Zvířátka totiž jedí svátek nesvátek :) V letní sezóně máme otevřeno od 9 do 18 hodin. Poslední safaribus jede přesně v 18 hodin. Ale ani po zavírací době vás ze zoo nikdo nebude vyhánět, zoo můžete kdykoli opustit turnikety. Večerní vchod se otvírá v 19 hodin a slouží pro návštěvníky Večerního safari. Vstupné Kolik vás bude návštěva zoo stát? Žádné strachy! Vstupné do zoo je příjemné, využít můžete zvýhodněných cen pro studenty, skupiny, děti či rodiny. A parkování se u nás neplatí. V ceně není jízda vyhlídkovým vláčkem, Večerní safari a jiné zážitkové programy. Co je v ceně vstupného Vstup do zoo ;) Africké safari (jízda safaribusem) Celodenní parkování na parkovišti zoo Toalety VSTUPNÉ DO ZOO CENA Plné vstupné 170 Kč Snížené vstupné1 100 Kč Dětské vstupné2 50 Kč Rodinné vstupné3 490 Kč Skupinové vstupné4 sleva 10 % Pes5 65 Kč Hosté Hotelu Safari a Safarikempu6 ZDARMA Děti do 2 let ZDARMA Nevidomí ZDARMA Učitelé (1 pedagog na 15 dětí) ZDARMA Řidiči zájezdového autobusu ZDARMA PARKOVIŠTĚ ZOO CENA Parkoviště zoo ZDARMA SAFARIBUS A VYHLÍDKOVÝ VLÁČEK CENA Dospělí 35 Kč Děti 25 Kč Safaribus ZDARMA Permanentky Loučení se zvířátky může být těžké. Pořiďte si permanentku v eshopu - externí odkaz - externí odkaz zoo - externí odkaz nebo při vaší příští návštěvě a můžete se s nimi vidět každou chvíli :) PERMANENTKA PRO NEOMEZENÝ VSTUP CENA Celoroční nepřenosná7 600 Kč PERMANENTKA PRO 20 VSTUPŮ CENA Celoroční přenosná pro dospělé/pro děti8 2 100 Kč / 1 600 Kč Mimosezónní přenosná pro dospělé/pro děti9 1 250 Kč / 850 Kč VSTUPNÉ A PERMANENTKY 1.Snížené vstupné: Děti 6–15 let | Studenti denního studia do 26 let s průkazem ISIC | Senioři nad 65 let | ZTP, ZTP-P, průvodce ZTP-P. 2.Dětské vstupné: Děti 2–5 let. 3.Rodinné vstupné: Nejvýše 2 dospělí a 2 děti (6–15 let). 4.Skupinové vstupné: Pro 15 a více platících osob. 5.Pes, kočka, fretka: Zvíře musí být po celou dobu ovladatelné a na vodítku. Vstup se zvířetem do některých expozic je omezen. 6.Hosté Hotelu Safari: Volný vstup po celou dobu pobytu. Hosté Safari Kempu: Volný vstup po celou dobu pobytu. Při ubytování v bungalovu, nebo při ubytování nejméně na 2 noci. 7.Nepřenosná permanentka: Platná pro neomezený počet vstupů do zoo během kalendářního roku. Je vystavena na jméno. 8.Přenosná celoroční: Platná do vyčerpání 20 vstupů do zoo. Dětská permanentka pro děti 2-15 let. Večerní safari s doplatkem. 9.Přenosná mimosezónní: Platná do vyčerpání 20 vstupů do zoo mimo letní sezónu. Dětská permanentka pro děti 2-15 let. Večerní safari a vstup během letní sezóny s doplatkem. Ceník je platný od 1. 7. 2010. Slevy se nesčítají.
 • super fotky
  19.9.2009 7:51
  Podařilo se nám zachytit cca hodinové páření nosorožců, zajímavý zážitek, hlavně pak ty dotazy dětí na rodiče :-)) podívejte se do galerie
 • turista
  David
  RE> Pejsek v ZOO
  30.6.2010 22:06
  Co je tak úžasného na návštěvě ZOO se psem??? Jestli začali v tamější restauraci připravovat návštěvníkům "Bobika" nebo jestli jimi krmí tygry, potom bych ono nadšení chápal i sdílel:-D
 • RE> Pejsek v ZOO
  28.2.2009 16:19
  jasný, taky sem byl, super zážitek, hlavně pro pejska :-)
 • turista
  Božena Novotná
  Pejsek v ZOO
  19.7.2008 1:06
  ZOO Dvůr Králové znám jako své boty, jezdím tam už roky. Ale návštěva s pejskem, to bylo něco úplně nového a naprosto úžasného. Prostě interaktivní zážitek. Pejsek byl nadšený ze zvířátek a my z toho, jak se zvířátka zajímala o něho. Kdo máte pejska, zkuste to,

Přidat příspěvek do diskuse

Email se nezobrazí.

Zpět na příspěvek ZOO - Dvůr Králové

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace