Místo natáčení by nemělo být žádný problém rozpoznat především pro absolventy a současné studenty České zemědělské univerzity. Ti při sledování  seriálu budou mít jasno, když se děj bude odehrávat před budovami provozně-ekonomické fakulty, kolejí a rektorátu. 

Studenty a pedagogy natáčení v té době nejpopulárnějšího seriálu v zemi vůbec neomezovalo, neboť se točilo především o víkendech, kdy v nejhezčím  vysokoškolském  areálu v Praze neprobíhala žádná výuka a byly tu ideální podmínky pro filmaře.

Do Suchdola se vydali filmaři a populární herci i při natáčení dalších sedmi dílů Nemocnice, které autorsky sepsal ještě Jaroslav Dietl. Byly zde natáčeny i exteriéry Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, kdy opět před nejvyšší ze sedmačtyřiceti budov v areálu, před rektorátem, netradičně parkovaly sanitky a další automobily, s nimiž jezdili seriáloví hrdinové. 

O filmových místech si můžete i přečíst v knihách

Na Suchdolských horách, jak svému areálu říkají zejména nyní v zimě studenti, je sice momentálně sněhová pokrývka, ale pokud si univerzitní a ze seriálu známé místo děje chcete lépe prohlédnout, můžete vyčkat až do pátku 21. ledna a soboty 22. ledna, kdy na pěti fakultách a na jednom institutu České zemědělské univerzity budou probíhat Dny otevřených dveří.