Krkonošké muzeum zve malé i velké návštěvníky na jedinečnou zábavně-vzdělávací akci „Masopust v muzeu“, konající se pravidelně během února v Krkonošském muzeum ve Vrchlabí. Největším lákadlem a tou nejlepší pozvánkou je nejen samotná bohatá expozice zdejšího muzea, ale i bohatý program zaměřený na tradice a zvyky pohádkové oblasti Krkonoš

Na co se můžete těšit

Zvláště děti navštěvující mateřské a základní školy ocení nápaditý a poutavý průběh akce konané v rámci projektu „Zahrady živé kultury“. Erudovaní pracovníci muzea je poutavou formou seznámí se všemi důležitými informacemi ovzniku a vývoji masopustních oslav v našich zemích, přičemž následnými hrami a soutěžemi si své nově nabyté vědomosti budou moci ověřit v praxi. Chybět nebudou ani stále populárnější workshopy, zaměřené na výrobu vlastních masopustních masek či ochutnávka tradičních krkonošských specialit, pojících se k období před vypuknutím půstu. Zajisté si pochutnáte na sladkých koblížcích, koláčcích či některé ze zabijačkových specialit.

Masopust ve zdejším muzeu je zkrátka lákavou alternativou pro strávení příjemného odpoledne, kdy se ti menší dozví zábavnou formou spoustu nových informací a jejich rodiče pak zavzpomínají na radostné časy jejich mládí.

Masopust 2015

Těšíme se na vás dne 17. 2. 2015.