TURISTIKU PODPORUJÍ
59 020 turistů a cestovatelů
93 364 výletů, turistických cílů, tras a cestopisů
976 207,- odměny za články

Helfenburk - diskuse

Přidat příspěvek do diskuse

Email se nezobrazí.
 • turista
  Eliška
  4.7.2016 11:34
  Na hradě jsem byla poprvé, měli jsme to s přítelem po cestě k jinému místu, tak jsme si řekli že se sem podíváme. Jako od volně přístupné zříceniny jsem toho moc nečekala. Cesta od parkoviště krátká a výšlap nebyl těžký. Už před branou jsem zůstala stát s otevřenými ústy, je to nádherná zachovalá zřícenina. Věž byla perfektní, jen po tmě se v malém prostoru po schodech šlo hůř. U ohniště seděl pán, první jsem myslela že je to nějaký návštěvník, ale byl tam a hlídal, koupili jsme si u něj krásné pohledy na památku, otiskli razítko. Je zde i kasička a tak jsme tam hodila několik drobných, co jsem měla u sebe. Musím pochválit a říct, že tato zřícenina strčila do kapsy mnoho jiných, například i Hazmburk.
 • turista
  Eliška
  Re: Návštěva zříceniny
  4.7.2016 11:25
  Nevím, jak to bylo dřív, ale na hradě jsem byla tento víkend. Hrad je volně přístupný, tudíž žádné vstupné. Dříve se možná platilo, ale 10 korun mi přijde jako perfektní cena, když si uvědomím, že na dnešních zříceninách, kde skoro nic není zaplatíte třeba 70 korun.
 • 16.11.2014 17:20
  jeden z najkrajsich hradov ( resp zrucanin ) aky sme kedy navstivili
 • 28.8.2014 20:33
  Dostanou se tam i vozíčkáři?Díky za info.
 • 13.4.2014 14:11
  Kouzelné místo, pro mne příjemné překvapení.
 • turista
  Helfenburg
  pěkné místo
  16.1.2004 13:49
  Helfenburg jsem navštívil mnohokrát.Tato zřícenina mě velmi zaujala.Krásný je i výhled z věže hradu,který bych doporučoval všem cestovatelům a turistům. mnoho cestovatelských zdarů.
 • turista
  Luděk1
  Folk
  18.2.2003 16:48
  Na konci srpnu o víkendu se každý rok pořádá folkový festival Loučení s létem. Romantická hradní zřícenina, písničky a navíc i představení malých divadélek (např. Víťa Marčík), bohužel každým rokem i více lidí. V okolí hradu skalní útvary, po lesích množství mravenišť.
 • RE> RE> Návštěva zříceniny
  4.10.2009 16:48
  Vstupuji do areálu hradu a tak zaplatím vstupné - to je naprosto citlivý přístup a smysluplný přístup. To co tam budu dělat jestli si hrad pořádně prohlédnu nebo tam budu jenom tupě sedět na zadku koukat do země to už je jenom a jenom moje věc a ne věc pokladního.
 • turista
  Jiří
  RE> Návštěva zříceniny
  2.3.2007 20:06
  jJe to encitlivý přístup snímž e člověk často setkává.Zaprvé samo nařízení je ensmyslné za druhé jstliže sestaří lidé chtějí jen posait proč by měli platit?!
 • turista
  Borivoj
  RE> Návštěva zříceniny
  9.7.2003 9:29
  Človeče,neblbni,to si vážne pre 10,-Kč poslal dolu rodičov,ktorým cesta hore trvala ,ako píšeš,niekolko desiatok minút?To teda máš nejaké divné princípy.Alebo si trávildetstvo v pasťáku.
 • turista
  Luděk1
  RE> Návštěva zříceniny
  18.2.2003 16:44
  Nevidím nic divného na tom, že při vstupu do areálu se vstupným se ono vstupné doopravdy musí platit (ať už se uvnitř rozhodnete jít na věž, bloumat se po hradbách či si jen sednout hned za bránou).
 • turista
  Luboš
  Návštěva zříceniny
  17.9.2002 12:47
  V sobotu 15.9.02 jsme byli s celou rodinou včetně babičky a dědečka na návštěvě tohoto hradu. Po kilometrovém výstupu k hradu, který pro nás mladší nic neznamená se na hrad po několika desítkách minut dostavili i naši rodiče. V nádvoří v kase nás ale výběrčí peněz upozornil, že i za vstup na nádvoří kde je stolek se sezením musí zaplatit. Řekli jsme, že naši rodiče nikam jinám nepůjdou, že si pouze odpočinou a jdopu opět dolů. To bohužel nešlo a proto museli naši staří rodiče opustit tento areál. Nešlo o to zaplatit pouhých 10kč, ale šlo o ten princip a chování pana výběrčího, který stejně tak jak se choval, tak i špatně mluvil česky.

Přidat příspěvek do diskuse

Email se nezobrazí.

Zpět na příspěvek Helfenburk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace