Pastricciola
Cestování a výlety
Vyberte, co Vás zajímá v oblasti Pastricciola
Tipy na výlet všechny kategorie / nevybrat nic
 › 
Druh vybrat: vše / nic
Vinařská turistika
Za gastronomií
Na kole
Na hory
Na golf
Do přírody
Za sportem
Za kulturou
Náročnost vybrat: vše / nic
Pro zdatnější
Romantika
Rodina s dětmi
Délka vybrat: vše / nic
Vycházka - půldenní
Celodenní výlet
Putování (více dnů)
Turistické cíle všechny kategorie / nevybrat nic
 › 
Příroda vybrat: vše / nic
Bažina, mokřady
Poloostrov
Pláž
Tůň
Soutěska
Studánka
Vodní nádrž
Přírodní památka
Rokle
Park
Poušť
Pobřeží
Sopka
Ostrov
Přírodní park
Památný strom
Slatě
Rašeliniště
Zahrada
Kámen
Pramen
Louka
Hřeben
Planina
Travertíny
Sedlo
Kaňon
Údolí, dolina
Pohoří
Říčka
Řeka
Jezírko
Skalní útvar
Údolí
Krasový útvar
Jeskyně
Minerální pramen
Propast
Vodopád
Rybník
Pleso
Potok
Jezero
Vrchol
Štít
Kopec
Hora
Doprava vybrat: vše / nic
Autobusová zastávka
ŽST
Letiště
Žel. stanice
Žlab
Sport a rekreace vybrat: vše / nic
Půjčovna kol
Cyklisté vítáni
Zábava, atrakce
Potápění
Cyklo shop - servis
Cyklo bar - hospůdka
Půjčovna lodí
Golf
Ski areál
Ledovec
Koupaliště
Letovisko
Aquapark
Koňská stezka
Rekreační oblast
Lázně
Památky a muzea vybrat: vše / nic
Synagoga
Mešita
Drobné památky
Radnice
Pevnost, opevnění
Rychta
Panský dvůr
Hrádek
Boží muka
Socha
Kašna
Lapidárium
Hradby
Hřbitov
Chrám
Dům, budova
Statek
Rotunda
Hradiště
Skanzen
Tvrz
Zámeček
Hřebčín
Farma
Letohrad
Salaš, koliba
Měšťanský dům
Památník
Kostel
Bouda
Muzeum
Chata
Kříž
Pomník
Klášter
Kaple
Trosky
Zřícenina
Zámek
Hrad
Ostatní vybrat: vše / nic
Prima Port
Babyfriendly
Bivak
WebKamera
Infocentrum
Nordic walking point
Turistická známka
Hraniční přechod
Ostatní
Zajímavost
Města, obce, vesnice vybrat: vše / nic
Hlavní město
Městečko
Město
Městská část
Městys
Místní část
Náměstí
Osada
Přístav
Samota
Ulice
Vesnice
Technické zajímavosti vybrat: vše / nic
Důl, štola, šachta
Elektrárna
Jez
Lanovka
Mlýn
Most
Přehrada
Rozhledna
Technická památka
Zvonice
Výletní místa a parky vybrat: vše / nic
CHKO
Chodník, naučná stezka
Národní park
Odpočinkové místo
Orientační bod
Poutní místo
Rezervace
Rozcestí
Turistická trasa
Turistické destinace
Vyhlídka
Výletní místo
ZOO a botanické zahrady vybrat: vše / nic
Arboretum
Botanická zahrada
ZOO
Trasy všechny kategorie / nevybrat nic
 › 
Typ vybrat: vše / nic
Balónem
Golf
Pěší trasa
Cyklotrasa
In line brusle
Běžky
Po vodě
Ski areál
Běžecká trasa
Autem
Náročnost vybrat: vše / nic
Malá náročnost
Střední náročnost
Velká náročnost
Druh vybrat: vše / nic
Video trasa
Cestopisy všechny kategorie / nevybrat nic
Články redakce všechny kategorie / nevybrat nic
Fotogalerie všechny kategorie / nevybrat nic
zobrazit výsledky
Změnit oblast
Vyhledat oblast:

Korsika

Cestopisy

Bastia
Bastia  •  Fotografie (20)  • Foto: EZahro

15.7.2006
Den první, sobota… vyjížděli jsme v půl šesté z Prahy nejdřív do Klatov k našim půjčit si kempovací vybavení. Taky jsme tajně doufali, že nafasujeme řízečky, bábovku a ovoce, zeleninu… když jsme všechno naložili, vyrazili jsme směr Mnichov, Garmisch, Brenner a pak oklikou přímo do Savony (chtěli jsme se vyhnout zácpě na dálnici a vzali jsme to přes malebný italský venkov…). Do Savony jsme přijeli v 9 večer a kolem 11 nám jel trajekt na Korsiku. Spali jsme na palubě, bylo příjemně teplo.

16.7.2006
Ráno bylo slunečné, 27 stupňů v 7 ráno, hurááá, vylodili jsme se ve sluncem zalité Bastii. Přejeli jsme „korsický prst“ a posnídali na pláži v Sant Florent. Potom jsme se vydali dle trasy č.2 hledat pláž Fornali – stezka podél pobřeží plná malých zátočinek.
Směrem na Ile Rousse jsme se koupali a potápěli a usnuli na pláži. Odpoledne jsme si prohlédli Calvi - malebné městečko s pevností na skále.
Původně jsme chtěli spát v autě jen tak na divoko, ale pak jsme dali přednost pohodlí v kempech, večer jsme v jednom takovém Něco du Muflon zaparkovali, povečeřeli na útesech, Petra řádně pohladila medúza a šli jsme spát.

Foto: EZahro

17.7.2006
Den třetí jsme zamířili do Porta, po cestě u Galería jsme se nasnídali na opuštěné oblázkové pláži a vykoupali se. Nad Portem jsme vyrazili do pohoří Calanches na dvě menší vycházky, bylo tam nádherně (červené skály, modré moře a uzounké silničky). V Portu jsme se pak vykoupali, zakoupili grilované kuřátko (naše obvyklá cestovaltelská strava) a vyrazili do hor. Původně do Evisy, jenže pak nás stihla strašná bouřka a zvolili jsme méně náročnější trasu podél řeky Spelunca, což byla krásná horská řeka se spoustou tůněk s čistou vodou a minivodopádky.
Večer jsme směrem na Lozzi přenocovali na nějakém parkovišti karavanů.

Porto
Porto  •  Foto: EZahro

18.7.2006
Čtvrtý den byl v plánu výstup na Monte Cinto (2706 m). I přes mé usilovné kvílení a nadávání jsme se museli hrabat autem po cestě s výmoly a obřími dírami kamsi do půlky kopce. Když jsme zaparkovali a chtěli vyrazit, vynořil se v zatáčce dav turistů, světě div se…Češi…s těmi jsme postupně šli až na vrchol, spousta jich odpadlo, protože výstup na Monte Cinto je v horku pořádný záhul. Bez značení, kamením a strmě vzhůru. Ale na vrcholu jsme byli celkem rychle, pojedli jsme, pokochali se nádherným výhledem a šup dolů, cestou jsme potkávali zbytek Čechů (někteří v džínách, to prostě nepochopím...), kteří se ještě hrabošili nahoru. Pak jsme se koupali v řece směrem ke Corte a večer jsme prozkoumali romantické Corte tyčící se na kopečku, povečeřeli a vydali se hledat kemp. Najít volné místečko v přeplněných kempech byl nadlidský výkon. Nakonec jsme spali v jednom narvaném na příjezdové cestě.

19.7.2006
Pátý den brzy ráno jsme vyrazili původně na jezero Oriente, ale díky špatnému značení a mizernému parkování jsme museli přistoupit na plán B – jezera Melo a Capitello. Byli jsme tam skoro sami, dvě jezera nad sebou, krásná čirá zelenkavá voda, zakrslé borovice, vysoké skály, krásný výhled do údolí…a neuvěřitelný klid.
U horního jezera jsme se najedli, vykoupali, nakrmili kavčata a vyrazili jsme zpátky k autu. Odpoledne jsme strávili u kaskád Anglais (teda až po tom, co jsme prolezli přilehlé lesy a hledali kaskády…). Opět byli dosti přelidněny, takže jsme vystoupali co nejvýš a tam jsme si lebedili v čisté a chladivé vodě. Večer jsme dorazili do Ajaccia, kde jsme povečeřeli mořské plody, prohlédli si město a jeli hledat kemp.

Calanches
Calanches  •  Foto: EZahro

20.7.2006
Den šestý jsme započali královskou snídaní nad Ajacciem, potom jsme si prohlédli menhiry ve Filitose, vykoupali se u Propriana a křivolakými silničkami vystoupali do nejmalebnějšího městečka Korsiky – Sartenne (uzounké klikaté uličky, vysoké kamenné domy, všude kytky…).
Odpoledne jsme strávili v Bonifaciu, prošli jsme si uličky,pokochali se bílými útesy a dojeli jsme na nejjižnější cíp Korsiky do kempu. Večer jsme se ještě vypravili na Capo Pertusato, podnikli malou vycházku k majáku a slezli jsme si na opuštěnou, velice romantickou plážičku.

21.7.2006
Den sedmý už jsme se museli směrovat po východním pobřeží k Bastii. Posnídali jsme na profláklé pláži Palombaggia, bylo tam dost lidí, tak jsme si zas museli najít odlehlé zákoutí, překrásné.
Pokračovali jsme přes Solenzaru na kaskády Polischellu. Tam bylo ale tak přelidněno, že to bylo nechutný. Provozoval se tam canyoning – v neoprenu a s helmičkou sjížděli lidé ve věku mezi 3-80 roky kaskády a skákali z vysoké skály do vody. Vylezli jsme k nějaké 5. kaskádě a šli zpátky.
Pak jsme ještě vyjeli po silnici do Col de Bavella, kde byl nádherný výhled na moře. Sjeli jsme zpátky na pobřeží, našli kempík, uvařili večeři a šli jsme do hajan.

Evisa
Evisa  •  Foto: EZahro

22.7.2006
Den osmý jsme strávili odpočinkem na pláži před Bastií, pak potápěním na Cap Corse a večerní prohlídkou přelidněné Bastie, konaly se tam nějaké slavnosti. Bastia je také moc pěkné město, rybářské domečky, malé obchůdky a přístav. Noc jsme strávili už na trajektu do Savony.

23.7.2006
Den devátý jsme vyrazili zpátky do Prahy. Ráno jsme se ještě zastavili v Pise a prohlídli si Šikmou věž. Potom už pěkně po dálnici domů, s malou zastávkou na osvěžení v horské říčce u Garmische…

Korsika je nádherný mix různých přírodních úkazů, spousta krás v jednom balení. Kaskády, tůňky, hory, jezera, pláže, moře, útesy…opět můžeme jen doporučit. Akorát pozor na nepříjemné Francouze…

Poslední aktualizace: 24.06.2012
Autor příspěvku: EZahro
hodnotit kvalitu příspěvku | nahlásit příspěvek redakci
Sdílet s přáteli
Byl jsem zde!
Zapamatovat
Korsika - Služby, informace
Korsika na mapě
Přidat oblast mezi oblíbené
Vyhledání vlakového spojení
Datum a čas:
Odkud:
Kam:

Příspěvky v okolí Korsika

Tato ledovcová jezera leží blízko města Corte, největšího města ve vnitrozemí Korsiky. Město je východiskem do hornatého vnitrozemí. Projedete Krásným údolím Restonica a u salaše Grottelle v 1370 metrech zastavíte…
Ostrov
Ostrov Korsika má rozlohu 8.720 km a je čtvrtým největším ostrovem Středomoří po Sicílii, Sardinii a Kypru. Svým tvarem připomíná zaťatou pěst se vztyčeným…
Cestou z Ajaccia jsme se zastavili v korsických horách podívat se na Anglické kaskády. Kaskády Anglais  patří  k nejvyhledávanějším turistickým cílům na Korsice. Jsou pojmenovány po anglických aristokratech, kteří je objevili už na přelomu 19. a 20. století a v okolní přírodě si postavili svá letní sídla. Nádherná příroda a fantastické koupání v průzračné vodě /ale…
Krásná Písečná pláž kousek od města Macinaggio. Skvělé koupání (zdarma), málo lidí, přímo na pláži malá restaurace (spíš bufet). Kousek dál na sever jsou ostrůvky Iles Finocchiarola s…
13.8km
více »
Livekamera na připojeném odkazu nás přináší pohled na okolí Městečka Santa Lucia di Morani, které se nachází jižně od Bastie.
13.8km
více »
Tyto kaskády patří na Korsice k jedněm z nejvyhledávanějších cílů na tomto ostrově. A samozřejmě právem. Je to překrásný řetěz horských Jezírek s vodopády potoka Agnone. Cesta k nim trvá od nádraží ve Vizzavoně asi 45 minut. Nad nádražím je malý kempík, kde můžete noc před cestou přespat. Lákavý cíl překrásného díla přírody a nenáročná cesta přiláká mnoho turistů, takže pokud…
13.8km
více »
Col de Vergio – průsmyk ležící v nadmořské výšce 1 477 m a budete přes něj projíždět pokud se vydáte z Porta na východní pobřeží. Jedná se  o nejvýše položené silniční sedlo na Korsice. Cesta sem vede krásným…
17.7km
více »
Náročná, ale překrásná tůra nejvyššími partiemi Korsiky v okolí města Corte, s přespáním v oficiálních refugiích.Pokud si na Korsice chcete udělat výšlap do hor a máte omezené množství času, můžete zkusit tuto okružní trasu v okolí města Corte. Dostanete se až na hřebeny korsických hor, část cesty vede po proslavené horské trase GR20.Z Corte vyražte údolím říčky Tavignano, směr Refuge de la Sega. Zpočátku dávejte pozor na c…
19.6km
více »
Horské městečko  Evisa leží na cestě z Porta do Corte. V jeho okolí jsou příznivé podmínky pro pěstování jedlých kaštanů.  Jsou to půda postrádající vápenec a příznivá nadmořská výška . Je proslaveno&n…
19.6km
více »
Corte je jedním z největších vnitrozemských měst Korsiky a leží v samotném středu ostrova obehnáno mohutnými  masivy hor. Corte sice není tak populárním a lidnatým letoviskem jako přístavní Ajjacio …
19.9km
více »
Do údolí Tavignano se lze dostat pouze pěšky, na rozdíl od blízkého a více turistického údolí Restonica. Východiskem k visutým mostům je Bonifato. Od útulny se jde lesní cestou podél břehu potoka s mnoha lákavými …
20.1km
více »
Korsiku jsem navštívil vícekrát a vždy mě okouzlila. Hory a moře, to je pro mě ta nejlepší kombinace. Tentokrát jsme byli ubytováni v příjemném apartmánu na pláži jižně od Bastie a odtud vyráželi na výlety. První …
21.9km
více »
  Moje letošní dovolená byla turistická - na Korzice. Podařilo se mi vystoupit na vrchol Monte d´Oro, ale protože většina účastníků byla o generaci mladší než já, na Monte Cinto s nimi jsem si netroufla. Tak…
24.6km
více »
Městečko
Porto nabízí mnohé z krás Korsiky: pláž, přívětivost malebného přímořského Městečka s malým přístavem a věží a také výhled na krásné hory. Ubytovat se je možné na řadě míst včetně místního kempu situovaného u vjez…
27.4km
více »
Porto - přímořské letovisko na Západním pobřeží s oblázkovou pláží a pěkným přístavem. Je výchozím bodem pro túry soutěskou Spelunca a pro výlet ke skalním útvarům Calanche. Dominantou nad zálivem "Golfe du P…
28.4km
více »
Za účelem absolvování túry na vrchol Capu d'Orto se z našeho přechodného korsického bydliště v kempu v Golfe d'Ajaccio přesouváme v 7.30 h na sever směrem k městu Porto. Obloha bez mráčku slibuje slunečno a horko …
28.5km
více »
Skalní útvar
Skalní útvary tvořené divoce tvarovanými rudými Skálami nad mořem. Některé připomínají zvířata nebo postavy. Lze si je prohlédnout buď procházkou, nebo z moře ze člunu (výlety z Porta).
30.7km
více »
Oblast Calanches patří bezesporu k největším divům přírody nejen na Korsice, ale také v celé Evropě. Podivuhodně zvětralé červené skály působí, jako by byly z jiného světa. Calanches de Piana -  / korsicky: …
31.3km
více »
Další Zastávkou na naší cestě po krásné Korsice bylo Napoleonovo rodné město. Ajaccio - současné hlavní město Korsiky bylo založeno Řeky roku 564 př. Kristem. Jeho název se odvozuje od římského slova adjaccium, c…
35.2km
více »
Město považované za hlavní město Korsiky (52 tisíc obyvatel). Narodil se zde Napoleon, takže jeho sochu potkáte na každém rohu. Za prohlídku stojí staré centrum, doporučujeme cestu z…
35.3km
více »
Při prohlídce Ajaccia jsme nemohli minout kromě Napoleonova rodného domu i jeho sochy a Památníky. V malé stinné uličce Rue Saint Charles stojí Napoleonův rodný dům. Je to skromná, jednoduchá dvoupatrová stavba bez ozdobných fasád. Jen nad vchodem je patrný rodový erb a mramorová deska. Dnes je v domě museum. Po celém Ajacciu je cítit duch nejslavnějšího Korsičana,…
35.3km
více »
Při návštěvě hlavního města Korsiky jsme nemohli minout sochy, pomníky a památníky Napoleona Bonaparte. Památky na slavného rodáka jsou největším magnetem korsické metropole.Kromě rodného domu se zde ukazuje katedrála, kde byl Napoleon pokřtěn, a muzeum s jeho křestním listem a bronzovou posmrtnou maskou. Informační tabule vás prý zavedou i do jeskyně, kde si prý mladý…
35.3km
více »
Skalní útvar
Skvělé vyhlídkové místo, k němuž dojdete po červených skalnatých útesech. Z obce Piany, která leží na okraji skalnatého světa Calanches, jedete po silnici směrem na Plage d´Arone po silnici D 824. Tady je na okraj…
39.6km
více »
Příjezdové místo:  Korsika , 40 km severovýchodně od města Calvi,  vesnice Speloncato 533 m. Po krásné vyhlídkové silnici D63 jedeme nad vesnici, kde v sedle  Bocca di  a Battaglia 1099 m …
Souostroví Iles Sanguinaires, jehož název je do češtiny překládaný jako Krvavé ostrovy (dříve bývaly ostrovy útočištěm pirátů) ohraničuje severní část největšího korsického zálivu Go…
44.5km
více »
  Col de Bavella – je  oblast, která má překrásné scenérie skalních věží a je opravdovým rájem pro zájemce o pěší turistiku. Ve výšce 1 218 m se nachází sedlo, kolem něhož se vypínají skalní věže /jehly…
44.8km
více »
Zajímavé Městečko necelých 30 km od Bastie, historické domy jakoby vytesané ve skalách...
50.9km
více »
Nejvyšším vodopádem na francouzském ostrově Korsika je 70 m vysoký Piscia di Gallo, který se do češtiny překládá jako "Čůrající kohoutek". Cesta k němu trvá od parkoviště asi půl hodiny chůze příjemnou cestou v Krásných korsických horách, pouze na konci je strmé slézání. Vodopád je zasazen do krásné přírody a jeho návštěva  určitě stojí za to.
56.4km
více »
Komorní Letiště v Bastii na Korsice, asi 20 km od centra  města, taxík 40 €  Místo zajímavé především tím, že 31.7.1944 odsud startoval na svůj poslední let Antoine de Saint-Exupéry.
57.7km
více »
Dobře situovaný, klidný a pěkný kemp na východním pobřeží Korsiky asi 15 km od centra Bastie, navíc na cyklostezce a s vlastní pláží. Je ale poměrně drahý a navíc má podstatnou vadu, jako ostatně všechny kempy na …
64.1km
více »
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace