Riva del Garda
V zátoce na severozápadním okraji jezera Lago di Garda leží jedno z nejhezčích a nejvyhledávanějších měst italské provincie Trentino –Riva. Tato…

více o Riva del Garda

Partner lokality

Turistika.cz doporučuje
Riva del Garda
Cestování a výlety
Vyberte, co Vás zajímá v oblasti Riva del Garda
Tipy na výlet vybrat: vše / nic
 ↓ 
Druh vybrat: vše / nic
Do přírody
Na golf
Na hory
Na kole
Se psem
Vinařská turistika
Za gastronomií
Za kulturou
Za sportem
Náročnost vybrat: vše / nic
Pro zdatnější
Romantika
Rodina s dětmi
Délka vybrat: vše / nic
Vycházka - půldenní
Celodenní výlet
Putování (více dnů)
Turistické cíle vybrat: vše / nic
 ↓ 
Doprava vybrat: vše / nic
Autobusová zastávka
ŽST
Letiště
Žel. stanice
Žlab
Města, obce, vesnice vybrat: vše / nic
Hlavní město
Městečko
Město
Městská část
Městys
Místní část
Náměstí
Osada
Přístav
Samota
Ulice
Vesnice
Ostatní vybrat: vše / nic
Babyfriendly
Bivak
Hraniční přechod
Infocentrum
Nordic walking point
Ostatní
Prima Port
Turistická známka
WebKamera
Zajímavost
Památky a muzea vybrat: vše / nic
Bouda
Boží muka
Chata
Chrám
Drobné památky
Dům, budova
Farma
Hrad
Hradby
Hrádek
Hradiště
Hřbitov
Hřebčín
Kaple
Kašna
Klášter
Kostel
Kříž
Lapidárium
Letohrad
Mešita
Měšťanský dům
Muzeum
Památník
Panský dvůr
Pevnost, opevnění
Pomník
Radnice
Rotunda
Rychta
Salaš, koliba
Skanzen
Socha
Statek
Synagoga
Trosky
Tvrz
Zámeček
Zámek
Zřícenina
Příroda vybrat: vše / nic
Bažina, mokřady
Hora
Hřeben
Jeskyně
Jezero
Jezírko
Kámen
Kaňon
Kopec
Krasový útvar
Louka
Minerální pramen
Ostrov
Památný strom
Park
Planina
Pláž
Pleso
Pobřeží
Pohoří
Poloostrov
Potok
Poušť
Pramen
Propast
Přírodní památka
Přírodní park
Rašeliniště
Rokle
Rybník
Řeka
Říčka
Sedlo
Skalní útvar
Slatě
Sopka
Soutěska
Studánka
Štít
Travertíny
Tůň
Údolí
Údolí, dolina
Vodní nádrž
Vodopád
Vrchol
Zahrada
Sport a rekreace vybrat: vše / nic
Aquapark
Cyklisté vítáni
Cyklo bar - hospůdka
Cyklo shop - servis
Golf
Koňská stezka
Koupaliště
Lázně
Ledovec
Letovisko
Potápění
Půjčovna kol
Půjčovna lodí
Rekreační oblast
Ski areál
Zábava, atrakce
Technické zajímavosti vybrat: vše / nic
Důl, štola, šachta
Elektrárna
Jez
Lanovka
Mlýn
Most
Přehrada
Rozhledna
Technická památka
Zvonice
Výletní místa a parky vybrat: vše / nic
CHKO
Chodník, naučná stezka
Národní park
Odpočinkové místo
Orientační bod
Poutní místo
Rezervace
Rozcestí
Turistická trasa
Turistické destinace
Vyhlídka
Výletní místo
ZOO a botanické zahrady vybrat: vše / nic
Arboretum
Botanická zahrada
ZOO
Trasy vybrat: vše / nic
 ↓ 
Typ vybrat: vše / nic
Autem
Balónem
Běžecká trasa
Běžky
Cyklotrasa
Golf
In line brusle
Pěší trasa
Po vodě
Ski areál
Náročnost vybrat: vše / nic
Malá náročnost
Střední náročnost
Velká náročnost
Cestopisy vybrat: vše / nic
Články redakce vybrat: vše / nic
Rady a tipy vybrat: vše / nic
 ↓ 
Doprava
Jídlo a ubytování
Ostatní
Peníze a ceny
Práce a život
Zdraví a bezpečnost
Moje dovolená vybrat: vše / nic
 ↓ 
Kdy jsme jeli vybrat: vše / nic
Jaro
Léto
Podzim
Zima
Délka dovolené vybrat: vše / nic
Méně než 1 týden (do 6 dní)
1 týden (7-9 dní)
Delší než 1 týden (10-12 dní)
2 týdny a více (13 a více dní)
S kým vybrat: vše / nic
Rodina s dětmi do 5-ti let
Rodina s dětmi do 10-ti let
Rodina s dětmi 10-18 let
S partnerem
S přáteli
Typ vybrat: vše / nic
Pobyt
Aktivní dovolená
Poznávací dovolená
Eurovíkend
Plavba
Prodloužený víkend
Zaměření vybrat: vše / nic
K moři
Na lyže
Za zábavou a poznáním
Do přírody
Na hory
Cyklo
Se psem
Na vodu
Aerobic
Golf
Wellness
Potápění
Za kulturou
Zábavné parky
Aquaparky
Gastronomie
Jak jsme jeli vybrat: vše / nic
Autem
Autobusem
Letadlem
Lodí
Jinak
Jak a kde jsme bydleli vybrat: vše / nic
Dům / rekreační objekt
Kemp
Apartmán
Hotel / Penzion
Stravování na dovolené vybrat: vše / nic
Vlastní
Snídaně
Večeře
Polopenze
Plná penze
All Inclusive
Ultra all inclusive
Fotogalerie vybrat: vše / nic
zobrazit výsledky

Dolomity Brenta, Val di Sole a velké italské dobrodružství 4 (kolem jezer a památek k Lago di Garda)

Cestopisy

Fotografie (34)  • Foto: markyz63

Předposlední den našeho pobytu má být zasvěcen jezerům, přírodním rezervacím a pozoruhodným památkám v krásných historických městech. Cílem této etapy bylo věhlasné jezero Lago di Garda, respektive letovisko Riva del Garda na jeho břehu. Bylo ještě tepleji než předchozí dny – což je už tak téměř nepředstavitelné, ale prostě jsme šli výškově níže - a tak možnost opakovaného koupání přišla více než vhod. Čekala nás také delší cesta autobusem, a proto rovněž dřívější odjezd i pozdější návrat. V každém případě byl čtvrtek 23.7.2015 a nás čekala víceméně rovinatá etapa pod nádhernými vrcholky hor. No a protože se moje tělesná schránka opět trošku zotavila, začal jsem si italsko-tyrolskou cykloturistiku zase užívat.

Nejprve si zopakujeme část cesty, kterou jsme před necelým týdnem do Commezzadury přijeli, pak odbočíme do hor, které „projedeme“ tunelem, aby nás autobus vzápětí vyplivl u poměrně malého jezera Terlago. Jsme nedaleko stejnojmenného městečka a stále v turisticky oblíbené oblasti Trentino-Alto Adige. Většina výpravy ihned odjíždí, ale naše skupinka se raději vrhá do „živlu rozbouřeného střemhlav“. A přiznejme si rovnou, nic moc. Voda teplá, na dně bahno a jakési chaluhy, a ani ryby, plavající na hladině většinou ouško (na boku) nebo znak (bruchom hore), moc důvěry nevzbuzují. Sice se zde koupou i nějací domorodci, ale i tak se svlažím jen krátce a raději se projdu po břehu, abych ulovil nějaký lepší záběr. Všiml jsem si, že Bob udělal totéž. A tak se ani moc nezdržíme a pokračujeme dál.

Čeká nás – alespoň z počátku – příjemná cyklostezka, která se pod dohledem vápencových velikánů kroutí mezi ovocnými sady a vinohrady. Tak dojedeme až na hranice městečka Vezzano, kde nás zastaví jakýsi mladý italský cyklista. Na kole má sbalený celý svůj domov, na hlavě černé trenýrky a enormní vedro s ním evidentně udělalo své. Další cestu jsme mu nevysvětlili, protože jsme vůbec nepochopili, kam vlastně jede, a Tonda v něm bezpečně poznal italského příbuzného svého kamaráda Franty Poplivaného. A za chvíli už parkujeme u dalšího jezera. Jedná se o Lago di Santa Messenza a svou teplotou splňuje představu ledovcového jezera. Tady se rozloučím s naší skupinou, která je sice skvěle vybavena navigační technikou, ale zdá se mi v té chvíli málo památkomilovná.

Proto se přidám k Alenině tlupě, která se právě věnuje činnosti více než bohulibé, tj. pití piva. Připojím se a hned zaboduji. Dostávám totiž jako jediný ze všech pivo do půllitru, zatímco ostatní ucucávají svou 0,4 l. Na otázku, jak jsem toho o u obsluhující blondýny docílil, odpovím popravdě, že jsem prostě požádal o velké pivo. To prý ostatní pánové i dámy udělali také a Laďa to hned znovu vyzkouší. Dostane – k pobavení všech – opět 0,4. Až poté se ho zeptám, jestli při vstupu do restaurace nezapomněl pozdravit slovy „ciao bellissima“. Samozřejmě zapomněl a pak se divil …

Dopijeme a vyrazíme dál, ovšem ne příliš daleko. Na Lago di Santa Messenza totiž přímo navazuje Lago di Tobino se stejnojmenným hradem. My ho nenavštívíme, moje předchozí skupina ano, protože zjistí, že je tam hospoda. Holt křišťálovou kouli jsem s sebou neměl a my se zase mohli věnovat debatě s jinou početnou skupinou českých turistů. Jezero Tobino objedeme po něčem, co je kombinací širší pěšiny, haťové cesty a dřevěného mostku … a není to vůbec špatné. Vodní plocha přece jen alespoň částečně ochlazuje horkem se tetelící vzduch a my pokračujeme podél toku řeky Rimone, vytékající z obou jezer, k Pergolese, kde dáme u místního kostela krátkou odpočinkovou přestávku a pořídíme pár dokumentačních snímků. Když vytáhnu placku slivovice, abych se trošku ochladil, jsem sám překvapen, kolik zájemkyň mi v této činnosti rádo pomůže. Poté již zamíříme k dalšímu jezeru.

Jedná se o poměrně velké Lago di Cavedine, které je evidentně rájem surfařů. Ani se nedivím, protože zde fouká opravdu parádně. Přesto se nějak nasoukáme do plavek (mnozí domorodci jistě dodnes nechápavě kroutí hlavou, pod jakým kamínkem či za jakým stébélkem se dokážou naše holky ukrýt) a vstoupíme do životodárné tekutiny, která se prý nachází i v rumu. Kamínky na dně jezera a teplota vody sice vyloudí na tvářích mnoha účastníků cyklistického zájezdu, kteří se na chvíli změnili ve zkušené plavce a plavkyně, všechno možné, ale blažený úsměv tam tak nějak chybí. A tak si raději skočíme na pivo, kde nás najde naše juniorka s Bobem a dalšími. A zde také končí cesta kolem Fiume Rimone a my se přesuneme do údolí řeky Sarca. I tady nás čekají všudypřítomné hrady a poměrně brzy také jedna velká přírodní zajímavost.

Tou je ledovcové kamenné moře, tedy přírodní rezervace biotopu a vápencové morény zvaná Marocche di Dro. Unikátní oblast vznikla před nějakými 200.000 lety a několik z nás vysloveně nadchla (bylo nás takových ovšem poměrně málo ... asi dva). A jak název tohoto místa napovídá, moréna se nachází poblíž čtyřtisícového městečka Dro. Toto městečko většinu zaujme více než rezervace, přesněji řečeno upoutá hlavně kašna na náměstí před kostelem sv. Antonína. Pár mladistvých delikventů - např. organizátorka zájezdu - do ní i vlezou, což zase upoutá pozornost otylé policistky, která začne náměstí ihned bděle střežit a hrdinně bránit. Někteří z nás se mezitím zaskočí podívat do kostela (myslím ale, že kromě mě a Boba to nikdo nezkusil). Naší kamarádi zasednou k orosené sklenici s pěnou a já jedu s Aleninou skupinou dál Ovšem nijak daleko.

V obci Ceniga se totiž také nachází kašna, kde hned vyměníme vodu v lahvích za čerstvou a já naštěstí zaregistruji, že zde mají také starý římský most. Rychle přesvědčím kolektiv, že ho nutně potřebujeme vidět. Nejedná se sice už o stavbu až tak původní, protože jednoobloukový most byl přestavován v 18. i 19. století, ale to v té chvíli ještě nikdo z nás netuší. V době, kdy od řeky pořizuji fotodokumentaci, skočí z mostu na opačnou stranu dvě odvážné mladé skokanky. Zavzpomínám na mládické nerozvážnosti se skoky z mostu na Pastvinské přehradě a chystám se je rychle napodobit. Čekal mě ovšem tak rychlý zákaz, že to neznám ani od manželky. Smutně se tedy podívám do hlubiny pod sebou a vyrazím za ostatními. Před námi je jedno z nejkrásnějších míst, které tady potkáme … opravdu velmi půvabné historické město Arco.

V Arcu žije okolo 16.000 obyvatel a svým návštěvníkům nabízí opravdu pozoruhodné množství historických památek. Nám tedy i nějaké suvenýry, pohledy a pestrobarevné kopečky pravé italské zmrzliny (musím se ovšem přiznat, že mě zdejší zmrzlina tentokrát sice uspokojila, ale nijak nenadchla). Ale okolní flóra nám hlásí, že jsme v subtropech, takže chladit se musí. Většinu času však věnujeme – alespoň někteří – těm památkám. Zmínit musím minimálně několik paláců ze 16. a 17. století (zejména freskový Palazzo Marchetti) nebo klášter s monumentálním kolegiátním kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Hlavní dominantou města však je – na vysoké skále nad řekou umístěný – hrad Castello di Arco. O jeho stáří se dodnes vedou spory, ale v každém případě je považován za jeden z nejkrásnějších v celé provincii Trento. Ve skutečnosti je to však spíše zřícenina (hrad byl opuštěn v 18. století) a nikomu se k němu šplhat nechce. Vzhledem k tomu, že venkovní teplota i ve stínu tvrdě atakuje čtyřicítku, využijí naopak mnozí spoluputující možnosti odpočinku ve stínu velikánů v městském parčíku.

Dalo by se tady „pobejt“ dlouho, ale musíme dál. Zdejší značení nepatří k nejlepším, a tak nájezd na cyklotrasu až tak úplně netrefíme. Na rozdíl od kolegů tedy nenavštívíme rekreační pláž Arco, ale kolem řady obchodů vjedeme přímo do sedmnáctitisícového města Riva del Garda. Dlouho neváháme a vletíme do plavek a vzápětí také do vody jezera Lago di Garda. Je fajn, sice má skoro třicet stupňů, ale v tom vedru i tak osvěží. Nevýhodou jsou pouze oblázky, tvořící pláže i dno jezera. I na fotografii Evy F. je vidět, že veškerý pohyb na tomto terénu a bez bot pořádně bolí. A tak se raději netrápím zbytečně dlouho – a protože nakládka kol nebyla ještě zahájena – vyrazím se projet po městě. Poté již odevzdám našim řidičům kolo a vydáme se s Tomášem do města pěšky.

Přesto, že jsme v podstatě pouze v letovisku na severní – tedy vrcholové – straně asi 60 km dlouhého jezera, je zde na co se dívat a přiznám se, že bych toto místo rád ještě někdy navštívil. Památek habaděj (vždyť zde byly objeveny i různé artefakty, pocházející z období Římské říše), a i ty hospůdky a kavárničky vysloveně lákaly k posezení. Překvapí nás však hlavně až středověký ráz centra města. A tak se alespoň v rychlosti podíváme na Náměstí 3. listopadu s arkádovými domy, historickou radnicí a 34 metrovou kamennou věží Torre Apponale, náměstí Piazza Garibaldi s Rocchou, tedy vodní tvrzí z 12. století, ve které se dnes nachází zajímavé regionální muzeum, a náměstí Piazza Cavour s kostelem Nanebevzetí Panny Marie. K tomu si ještě přidáme pozůstatky hradeb s městskými branami San Michele (13. stol.) a San Marco (11. stol.) i pár pozoruhodných uliček.

Ve finále potkáme hospůdku, ve které už sedí Libor s Evou F., Lenkou a několika dalšími, kterým se do středověkých uliček nechtělo a přidáme se k nim. Pivo dobré a ve finále mě ani nemrzelo, že jsem prošvihl nákup domů (s výjimkou jednoho povinného vynikajícího italského sýra) i nějaký ten pohled, publikaci či jiný suvenýr. A pak nás již čeká cesta domů, do Commezzadury. Vyjíždíme od zrušeného vlakového nádraží (na zrušené úseky železnice a bývalé nádražní budovy zde narážíme skoro tak často jako v ČR) a po nějaké hodince jízdy zjišťujeme, že je 21,30 hod. a venku pořád 31,5 Celsiů. Naštěstí se nám podařilo přes manželku velitele – a za dobré chování – vyprosit, že večer bude naražena ještě jedna bečka Šeráku. Byla poslední a chutnala opravdu skvěle …

Větší množství fotografií, které jsou také více o jednotlivých účastnících zájezdu, najdete tradičně na:

http://markyz63.rajce.idnes.cz/Dolomity_Brenta_a_Val_di_Sole_na_kole,_4._cast_kolem_jezer_a_pamatek_k_Lago_di_Garda_07_2015

GPS souřadnice:
uložit .gpx soubor (45.889, 10.843)
Poslední aktualizace: 23.9.2015
Autor: markyz63
Kvalita příspěvku:    
Hodnotit kvalitu příspěvku
Sdílet s přáteli
Byl jsem zde!
Zapamatovat
Praktické informace
Dolomity Brenta, Val di Sole a velké italské dobrodružství 4 (kolem jezer a památek k Lago di Garda) mapa
Mapa Dolomity Brenta, Val di Sole a velké italské dobrodružství 4 (kolem jezer a památek k Lago di Garda)

Příspěvky v okolí Dolomity Brenta, Val di Sole a velké italské dobrodružství 4 (kolem jezer a památek k Lago di Garda)

V zátoce na severozápadním okraji jezera Lago di Garda leží jedno z nejhezčích a nejvyhledávanějších měst italské provincie Trentino –Riva. Tato oblast do r. 1918 patřila Rakousku –Uhersku. Město leží j…
Po pěti dnech na kole jsem si "naordinoval odpočinkový den" a vydal se užívat si do skal. Vybral jsem si jednu z nejkrásnějších ferrat v této oblasti, panoramatickou "via della Amicizia".  Na kole jsem sjel d…
Poslední den jsem nechal kamarády jet na kolech a já jsem musel dát ještě jednu ferratu. Ta předchozí byla úžasná a proto jsem i teď vybral panoramatickou "via ferrata Fausto Susatti", která slibovala úžasné výhledy . Vyrazil jsem z Rivy starou silnicí k Lago di Ledro a asi po kilometru je odbočka na ferratu. Pěšinka se prudce zvedá a za necelou půlhodinku se mi otvírají krásné výhledy. Nechvátám, kochám se a fotím. Po chvíli přijdu k odbočce ke starým vojenským bunkrům, samozřejmě se tam vydám... P…
Vodopády Cascata Verone  jsou u městečka Porto Grotta, které je 3 km od města Riva del Garda a byly teprve nedávno zpřístupněny. Byly vybudovány přístupové cesty a plošiny v několika patrech, které vedou do nitra jeskyně. Nabízí se úchvatná podívaná, která je umocněná efektním nasvícením. Jeskynní vodopády Verone jsou způsobené vtékáním říčky Magnonne do jeskynního…
Městečko
Malebné městečko poblíž jezera Lago di Garda. Dominantou městečka je stejnojmenný hrad na skalním útesu. Vede k němu příjemná cesta olivovým hájem s lavičkami a pěkným výhledem na město Riva a jezero Lag…
Nejvýznamnější i nejvýraznější sakrální stavbou krásného italského města Arco je bezesporu pozdně renesanční jednolodní kolegiátní kostel Nanebevzetí Panny Marie z počátku 17. století. Autorem této stavby je …
Sedmnáctitisícové malebné město Arco či Arco di Trento neboli Arch najdeme v oblasti Trentino-Alto Adige, nad severním cípem jezera Lado di Garda. Tato informace znamená, že se nacházíme v severoitalské …
Jezero Lago di Ledro se nachází v italském Trentinu nedaleko známého jezera Lago di Garda. Leží v nadmořské výšce 650 m a je obklopené horami. Voda v jezeře je průzračně tyrkysově modrá a její teplota se v létě po…
Pokud plánujete pohodový jednodenní výlet v oblasti Lago di Garda, mohu vřele doporučit výlet z městečka Limone sul Garda na Baita Segala (refugium v nadmořské výšce 1215m). Protože vyrážíte z nadmořské výšky kolem 65m, je celkové převýšení necelých 1200m výškových do kopce. Výlet můžete koncipovat jako okružní trasu, takže je příjemné, že se nevracíte úplně stejnou cestou. Navíc výhledy na Lago di Garda a protější kopce jsou…
Velice zajímavou přírodní hříčkou je biotop ve vyprahlém údolí řeky Sarca, nacházející se v průměrné nadmořské výšce 250 metrů a oblíbené oblasti Trentino. Jedná se vlastně o morénu, tedy obrovské množství vápencové suti, balvanů a kamenných bloků různých rozměrů; které sem v dávných dobách „přisunul“ pohybující se ledovec. Přesněji tedy před přibližně 200.000 lety a…
12.5km
více »
Je to jedna z nejmodernějších lanovek v Evropě. Má dvě části. Začíná v městečku Malcesine  u jezera Garda. V budově lanovky jsou podzemní garáže pro 200 aut. První část vede z Malcesi…
13.9km
více »
Městečko
Nádherné městečko na východním břehu jezera Garda, oblíbené místo rekreantů, turistů, cyklistů a vyznavačů vodních sportů. Jsou zde skvělé povětrnostní podmínky pro plachtění, windsurfing  a kitesurfing. Z&n…
Dalším místem, který jsme navštívili, byl monumentální památník a hřbitov, kde je pochováno více než 20 000 obětí první světové války. Památník stojí na…
15.2km
více »
Odpočinkový den jsme věnovali výletu do Rovereta. Tady jsme navštívili památník obětem 1. světové války a na kopci nad ním Zvon Míru. Během 1. světové války…
15.6km
více »
Monte baldo 2218 m.n.m leží v Gardských horách na jezerem LAGO DI GARDA. Na Monte baldo vede moderní rotační kabinková lanovka s kapacitou 90 osob. Z vrcholu máme nádherný výhled na největší Italské jezero Lago di…
17.4km
více »
Pro letošní lyžování jsme si vybrali menší areál vysoko nad Trentem - Monte Bondone. Je to  pohodový a sluncem zalitý lyžařský areál. Převážně červené…
18.4km
více »
Jeden den z našeho pobytu na Monte Bondone jsme věnovali běžkám.  Nedaleko našeho ubytování ve Vasonu je krásné středisko běžeckého lyžování. Leží ve…
18.4km
více »
Alpské jezero Lago di Idro se nachází v italské Lombardii. Je Dlouhé 12 km a široké 2 km. V letních měsících se teplota vody pohybuje nad 20°C a je proto vhodná ke koupání. Na břehu jezera se nachází mnoho upraven…
27.9km
více »
Zimní lyžařské středisko v Itálii, Trentino. Není příliš velké, nicméně nabídne 30 km sjezdovek, většinou červených a modrých, jedna je černá. Nejvyšší bod…
Tipy na výlet
Dolomiti... Dolomity ? Dolomiti ! (Italové píší sice Dolomiti, ale mně je bližší česká podoba slova- Dolomity, případně zdrobněle Dolomitky... Proto ten nesoulad nadpisu s dalším textem.) Modř…
32.5km
více »
Jezero LAGO DI GARDA se nachází kousek od Trenta. Dojedete sem z hranic ČR asi tak za 6 -7 hodin. Jezero je se svojí rozlohou 370 km2 největší ledovcové jezero v Itálii . Lago di Garda bylo…
38.4km
více »
Oblíbené pro turistiku v okolních horách, yachting, windsurfing, Kolem jezera jsou desítky kempů, přístavů a vesniček.Jezero Lago di Garda je největší Italské jezero a zároveň jedno z nejkrásnějších. Jezero je d…
Jeden den z naší zimní dovolené ve Val di Sole jsme strávili také na Passo Tonale, které leží na hranici mezi Lombardií a Trentinem.  Je to široké údolí, které je otevřené slunci a může se pochlubit fantastic…
45.8km
více »
Farní kostel San Vigilio je bezesporu jednou z nejzajímavějších sakrálních památek, nacházejících se v oblasti známých údolí Val Di Sole a Val di Peio. Nachází se v horní…
47.1km
více »
Jedna z nejkrásnějších budov v historickém srdci „Města věčných milenců“ je typickým dokladem toho, jak je skutečné umění stále více nahrazováno plnými hrstmi bankovek. Koneckonců…
51.2km
více »
Dante Alighieri zřejmě již navždy zůstane jedním z nejvýznamnějších italských básníků i filozofů. Nejvíce si ho, pochopitelně, cení jeho rodná Florencie, těsně následovaná Ravennou, kde je pohřben, ale s&nb…
51.2km
více »
I když je náměstí Piazza dei Signori ve Veroně velmi blízko bývalého římského fora (dnes náměstí Piazza delle Erbe), nenese žádné stopy římské architektury. Na návštěvníka působí náměstí,…
51.2km
více »
Město
Verona Verona Verona Verona Verona Verona Verona Verona Verona Verona
51.6km
více »
Jednu z nejznámějších, nejzajímavějších, nejvýznamnějších a nejmonumentálnějších veronských památek najdeme v centru města, na náměstí Piazza Bra. Vznikla v blízkosti…
51.6km
více »
Další den naší dovolené ve Val Di Sole jsme strávili v tomto malém příjemném středisku. Pejo 3000 - to je 16 km krásných svahů v nadmořské výšce 1400 - 3000 m.  Je ideální pro ty, kteří nenávidí zmatek, pře…
54.2km
více »
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace