Ze Žlutic do Bochova přes Skoky a Údrč

Tipy na výlet, Slavkovský les, Doupovské hory
Kam a jak jedeme?

Skoky kostel
Skoky kostel
lupa

Vážení přátelé turistiky i Turistiky, tentokrát Vás pozvu na výlet nejen do přírody, ale hlavně po kostelech.Začínáme ve Žluticích na vlakovém nádraží . Odtud jdeme po žluté značce do centra města a cestou potkáme první kostel na trase, zasvěcený sv. Petru a sv. Pavlu. Žlutá značka nás dovede na náměstí, kde se u kašny napojíme na červenou značku, která nám bude průvodcem po většinu cesty. Ze Žlutic se po ní vydáme směr Verušice. Cestou potkáme kostelík sv. Mikuláše a dále dojdeme po červené až do obce Polom. Zde nás nasměruje vlevo cyklotrasa na Skoky. Je uvedeno neznačeno, ale to nám nevadí.Do mírného kopečka vyjdeme na konec obce a ocitneme se doslova na louce. Po této vozové cestě půjdeme stále po louce bez odbočeníkolem posezení u lesíka a dále po louce dojdeme až ke křížku.Od něj sejdeme z kopečka do zaniklé obce Skoky. Dnes už je tu jen jedna stodola, bývalá hospoda a nádherný kostel.Tento je zasvěcen Navštívení Panny Marie. Všude tu potkáte cedulky, kde kdo bydlel. Pokud se sem dostanete ještě o prázdninách a to mezi 10 a 18 hodinou , budete moci vstoupit i do kostela.Ale i zvenku je to tu tajemně krásné. Vrátíme se stejnou cestou zpět do Polomu a opět se napojíme na červenou značku, která nýs dovede do obce Údrř, kde je u rybníka vpravo bývalá vodní tvrz, dnes statek a opodál nádherný kostel, který je zasvěcen sv. Linhartovi.Těsně před ním je odbočka červené značky vlevo, ale ke kostelu si zajděte. Po červené značce pak dojdeme až do Bochova, kde nás čeká kostel sv. archanděla Michaela. Na náměstí ještě socha sv. Jana Nepomuckého a Panny Marie. máme v nohách 21 kilometrů a 5 kostelů. Z Bochova se dostanete autobusem do Karlových Varů a odtud už kamkoli.

Za čím jedeme?

Žlutice
Žlutice
lupa

Cestou putujeme přírodou, ale potkáme 5 kostelů, každý jiný, ale všechny krásné. Za největší zmínku stojí zaniklá oberc Skoky, kterou stát zrušil a obyvatele vystěhoval kvůli vodní nádrži Žlutice.Jedna obyvatelka zde žila sama až do rolku 1982.kdy zde tragicky zahynuila.Kostel si vzali nejprve do prády zloději a jeden to zaslouženě odnesl na zdraví a po revoluci nastoupili konečně ti praví lidé a postupně dávají kostel dohromady. Proto je třeba Skoky navštívit a trochu nmim přisypat do pokladničky.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Žlutice
Žlutice
lupa

Jídlo je nejlepčí vzít s sebou. Ve Skocích je sice při otevření kostela možnost občerstvení, ale co když tam zrovna nikdo nebude. Další a nejlepší na konec, je Radniční sklípek v Bochově.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Všechno na trase je krásné, kostely v celkem dobrém stavu. Krásná je samozřejmě myšlenka vnést do Skoků život. Bývají tu mše, koncerty, no prostě život. Info najdete na stránkách skoky.cz

Ostatní informace

vstupné do kostela ve Skocích je dobrovolné a poslouží na údržbu a stavební práce.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Žlutice
(vzdálenost od místa: 1.06 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Ze Žlutic do Bochova přes Skoky a Údrč

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace