Ze Soláně do Léskového

Tipy na výlet, Beskydy, Javorníky, Valašsko
Kam a jak jedeme?

Výhled k Rahošti
Výhled k Rahošti
lupa

Pobyt v oblíbeném penzionu Na Kopečku ve Velkých Karlovicících si zpříjemňujeme výletem na hřeben Vsetínských vrchů. Není potřeba příliš brzy vstávat. Autobus, který nás vyveze do sedla Čarták, odjíždí chvilku před půl jedenáctou. První zajímavý objekt čeká pár desítek metrů od zastávky - dřevěná zvonice, v níž je stylově umístěno informační centrum. Vyptáme si cykloturistickou mapu a vyrážíme po červené značce východním směrem. Příjemná hřebenovka, v níž se lesnaté úseky střídají s vyhlídkovými pastvinami má své kouzlo v zimě, pěšky, na kole. Severně se odkrývají výhledy na nejvyšší vrcholy Beskyd - Radhošť, Kněhyni, Smrk, Lysou horu, na opačnou stranu se díváte na pohraniční hřeben Javorníků. Po 4 km přicházíme do sedla pod Kotlovou, míjíme možnost změnit plánovanou trasu a pokračujeme hřebenem přes Pálenici na Benešky. Zde se vyplatí sejít k prameni horské vody a občerstvit se. Pokračujeme po hřebeni až na Polanu. Zde se rozhodujeme pro rychlý sestup, volíme žlutou značku, která směřuje na Miloňov. V místě turistického směrovníku "Pod Polanou", kde značka směřuje vpravo západním směrem, značku opouštíme, pokračujeme po lesní cestě až k několika samotám a při první příležítosti volíme cestu východním směrem. Ta nás zavede do údolí Velké Hanzlůvky a kolem potůčku až do Léskového.

Za čím jedeme?

Hřebenovka s krásnými výhledy je turisticku "klasikou" tohoto kraje. Relaxace v této přírodě potěší v každém období roku.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Bydleli jsme v penzionu Na Kopečku ve Velkých Karlovicích - Léskovém. Stravovali jsme se v restauraci Pod Pralesem, pár metrů od penzionu.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Pohodová turistika, kterou hřeben nabízí, a hezké výhledy do okolí.

Ostatní informace

Hřeben
Hřeben
lupa

Jízdenka autobusem stála pár korun, mapku jsme v infocentru Zvonice Soláň dostali zdarma, stejně tak i vodu ve studánce na Beneškách. Porce v restauraci Pod Pralesem nadprůměrné, jídlo výtečné.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na hory, na kole
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Velké Karlovice zastávka
(vzdálenost od místa: 0.27 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Ze Soláně do Léskového

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace