Z Maršova na Sněžku a zpátky

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,

lupa

tentokrát Vás pozvu na náročnější túru na nejvyšší horu ČR.Náročná bude nejen délkou 39 kilometrů, ale také několika stoupáními a následně pak při zpáteční ceste klesáními.Vyrážíme z Bertholdova náměstí v Horním Maršově zpočátku kolem silnice na Pec pod Sněžkou.Silnici opustíme již po cca 300 metech a u infotabule Křížové cesty se napojíme na modrou značku a jdeme po ní vpravo.Cestou půjdeme kolem nově opravených zastavení a také kolem krásné kaple sv. Anny.Na konci Křížové cesty je studánka s lahodnou vodou.Pokračujeme po modré značce až k rozcestí Pod Starou horou, kde změníme barvu značky na zelenou a jdeme po ní na rozc.Nad Krakonošovým údolím. Odtud jdeme po žluté přes Malou Úpu a Horní Malou Úpu až k chatě Jelenka.Zde změníme barvu značky na červenou a stoupáme až na Sněžku.Pro cestu dolů zvolíme žlutou značku směrem na Růžohorku a klesáme až k rozcestí Pod Růžohorským sedlem.Není tu moc kvalitní značení a tak odbočka na zelenou chybí.Jdeme tedy vlevo vyšlapanou cestičkou po tyčích a po pár metrech zelenou najdeme.Na dlouho poslední, proto jdeme po tyčích a ty nás nezklamou. Cestička nás povede kosodřevinou po svazích, užijeme si výhledy do údolí a v lese už zase narazíme značku, která nás dovede zase k Jelence.Po občerstvení jdeme po červené značce, která nás dovede až k hraničnímu přechodu na Pomezních boudách a dále jdeme po červené až na Cestník. Zde opět změníme značku na žlutou a sejdeme do Horních Lysečin, odkud po modré dojdeme do Horního Maršova. V nohách máme 39 kilometrů a krásný pocit únavy, ale vypucovanou duši.

Za čím jedeme?

Především si splníme povinnost každého občana ČR, vystoupat na Sněžku a zvolíme k tomu tuto velmi zajímavou a členitou trasu. Zároveň si užijeme den v krásné přírodě.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

lupa

Ubytován jsem byl v penzionu Sedmikráska v Horním Maršově a na občerstvení jsem se zastavil v chatě Jelenka, kde je velmi příjemný personál a přívětivé ceny nápojů i jídel, kterých tu nabízejí mnoho.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Krásná Křížová cesta, krásná příroda, jen stará bolest- poničené značení.

Ostatní informace

Z české strany se stále do KRNAPu neplatí a " lidé" se podle toho bohužel chovají.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Svoboda nad Úpou
(vzdálenost od místa: 3.32 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Maršova na Sněžku a zpátky

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace