Sněžka

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

Na Sněžku - přijedeme na Josefovu boudu nebo Erlebachova bouda - pohodlně autobusem ze Špindlerova mlýna

Za čím jedeme?

Sněžka
Sněžka
lupa

Před námi se nachází klasický cíl snad kažké náštěvy Krkonoš - Sněžka. Na její vrchol (1602m.n.m.)
lze dojít mnoha cestami a z mnoha směrů. My tento výstup podnikneme ppodél Polské hranice, protože
tato trasa je velmi rozmanitá a malebná..Naši tůru zahájíme u Špindlerovy boudy, kde zabočíme doprava
na červeně značenou turistickou stezku. Před námi je menší výstup - stoupáme k hřebeni. Po této pohodlné
turistické cestě dojdeme až k cíli. Už po prvním kilometru před sebou spatříme Malý Šišák (který je kupodivu o 16metrů vyšší než Velký Šišák - 1424m.n.m.) Naše procházka po hřebeni není na tomto úseku příliš náročná, proto se můžeme na plno věnovat krásám přírody a užívat si ten klídek a pohodičku daleko od špinavých měst :-) .Při příznivých povětrnostních podmínkách vidíme přes Polední kameny (ke kterým dojdeme asi za půl hodiny) daleko do celé krkonošské horské oblasti. Po několika minutách chůze pak spatříme na polské straně horská jezera, ve kterých není žádný život, kvůli složení vody a nízkému obsahu kyslíku. Pokračujeme dále po červené a brzy před sebou uvidíme Snežku a Luční boudu a důkladně se tady posilnit :-) . Odtud pak dosáhneme vrcholu Sněžky příkrým výstupem po kamenných schodech - bezpečnost chůze zajisťují řetězy, které slouží jako vychytané zábradlí a proto to vyleze snad každý.Kdo má to štěstí a dorazí na Sněžku právě uprostřed krásného slunečného dne (to je zde ale vyjímkou :-)), měl by rozhodně navštívit vyhlídkovou terasu observatoře - tady sem měl opravdu pocit, že ,i leží celej svět u nohou. Zpáteční cestu potom můžeme absolvovat lanovkou, takže se zakrátko ocitneme v údolní stanici v Peci pos Sněžkou.

Na vrcholu uvidíte: Meteorologickou stanici s vyhlídkovou plošinou, mapou okolí a vynikajícím rozhledem. Dále kapličku sv. Vavřince ze 17. století a moderní Polskou (dříve Slezkou) boudu ve tvaru talíře. Opodál ja bouda poštovny, nejvyššího místa v Čechách, odkud můžeme poslat pohled se zvláštním razítkem české pošty. Nedaleko pak stojí kamenný trigonometrický obelisk.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Josefova a Erlebachova bouda to jistí uplně se vším, tak neváhejte a vyražte :-) stojí to za to.... hlavně se NEZTRATIT :-)

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

TIP: - Sněžka je nejen nejvyšší horou ČR a Krkonooš. Je zároveň naším největrnějším a nejchladnějším místem. Tvoří ji významný trojboký jehlan, který vystupuje nad úroveň okolních oblých hor. Strmé svahy jsou pokryty kamením, v nižších polohách ledovcovými kary (Obří důl, Dolina Lomniczki). Z Pece pod Snežkou vede na Sněžku sedačková lanovka, která končí těsně pod jejím vrcholem.

TIP: - Nezapomenutelný je východ a západ slunce na Sněžce. Doporučuji ! I přes omezené možnosti noclehu na Sněžce (musíme každopádně zavolat a objednat předem) si východ a západ určitě nenechte ujít.

Ostatní informace

ceny ? - na to se radši neptejte, pač všechno je s vysokohorskou přiřážkou, což není milé ....:-( jinak vstup na sněžku je 0,- Kč a požitek je k nezaplacení :-)Další informace

Hodnocení:
117. místo
Druh:
do přírody, na hory
Bylo zde:
47 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Svoboda nad Úpou
(vzdálenost od místa: 13.94 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Sněžka

Sněžka
01.08.2011 17:27

pepíno

A co Poštovna, ta se Vám líbila. Vedle velice slušné restaurace na polské straně je to opravdu český výkvět. Řekl bych opravdová ostuda. Je mi z toho všeho smutno.

Sněžka
01.08.2011 17:27

pepíno

A co Poštovna, ta se Vám líbila. Vedle velice slušné restaurace na polské straně je to opravdu český výkvět. Řekl bych opravdová ostuda. Je mi z toho všeho smutno.

Re: Sněžka
04.10.2011 14:58

Poštovna kupodivu fungovala, restaurace na polské straně nikoliv, jen papíry zevnitř olepená okna...je to sice moderní kýč, který se tam vůbec nehodí, ale teplý grog nám tam udělali a za velice rozumnou cenu.

04.10.2011 14:59
Do Pece autem, na vrchol lanovkou (kvůli zdravotním problémům) a dolů tím terénem pro kamzíky zpět do Pece...pěkný výlet, jen se nesmí podcenit oblečení :-D
Poštovna na Sněžce
14.02.2012 10:08

Daniela

Doporučuji webovky www.postovnasnezka.cz

A přespání na Sněžce není možné!

Jinak krásný výlet.

02.03.2012 14:24
To by si snad mel dat kazdy Cech :-)
11.07.2012 14:22
jeli jsem lanovkou, tou se tam ale nějakou dobu nepodíváte.... zvláště pro děti nezapomenutelný zážitek....
12.09.2012 21:20

Aknel

Tady je popsána i jiná ne tak frekventovaná cesta.

http://www.priroda.cz/clanky.php?detail=1148

05.05.2013 19:26
Krásná majestátná hora
11.03.2016 23:09
K výhledu ze Sněžky není co dodat a výstup na ní po řetězovce je prima zážitek.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace