Vysoký kámen v Krušných horách

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Pohled na skalní masiv
Pohled na skalní masiv
lupa

Západní část Krušných hor nabízí spoustu přírodních zajímavostí, které stojí za návštěvu. Jedním z takových míst je bezesporu přírodní památka „Vysoký kámen,“ která se nachází několik kilometrů na sever od městečka Luby na hranicích České Republiky a Spolkové republiky Německo.

Za čím jedeme?

Pohled z Vysokého kamene
Pohled z Vysokého kamene
lupa

Jedná se v podstatě o nápadný skalní suk, který je ve svém nejdelším místě dlouhý 300 metrů a v nejširším potom 40 metrů. Jeho součástí jsou velmi zajímavé skalní útvary, jimž vévodí mohutná skalní věž „Větrná skála.“ Dalšími útvary potom jsou „Zobák,“ „Hradby“ a v neposlední řadě „Vyhlídková skála.“

Zobák
Zobák
lupa

Za nejvhodnější výchozí místo považujeme osadu Kostelní, která se nachází zhruba půldruhého kilometru od cíle naší cesty. Automobil můžeme nechat při odbočce ze silnice Kraslice – Luby. Vydáme se po červené turistické značce, která zpočátku líně stoupá vzhůru. Pokud budeme mít štěstí, tak na konci obce po levé straně můžeme vidět ve výběhu bizona. Následuje prudší stoupání, nicméně celkově můžeme říci, že cesta k „Vysokému kameni“ je nenáročná. Zhruba po kilometru se před námi zjeví mohutný skalní útvar, který je cílem naší cesty.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Při výletu jsme nevyužili ubytovacích ani restauračních služeb.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Vysoký kámen je vskutku impozantní přírodní památka, která patří mezi nejzajímavější místa zdejšího regionu. Každému doporučujeme jeho návštěvu.

Ostatní informace

Při výletu jsme nenavštívili žádná zpoplatněná místa. Vstup do přírody je volný.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Luby u Chebu
(vzdálenost od místa: 5.15 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Vysoký kámen v Krušných horách

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace