Vysoká 1024 m.n.m.

Tipy na výlet, Beskydy, Javorníky, Valašsko
Kam a jak jedeme?

Vysoká 1024 m.n.m., je nejvyšší hora Vsetínských vrchů a nachazí se v jejich nejvýchodnější části.

cesta na vrchol mezi jehličnany
cesta na vrchol mezi jehličnany
lupa

Nejlepší spojení je ze Vsetína, odkud pojedete autobusem do Leskového, části Velkých Karlovic. Odtud už jedině pěšky, nebo na kole. Nejrychlejší cestou je asi malá asfaltka vedoucí kousek od zastávky směrem na sever. Po této cestě se asi po třech až čtyřech kilometrech dostanete na rozcestí, odtud vede již jediná cesta na vrchol a to vlevo. Po dalším kilometru narazíte na nápis oznamující, že jste v oblasti chráněných šelem. Na vrchol vám zbývá asi necelý kilometr malou pěšinkou mezi smrkovými stromy.

samotný vrchol
samotný vrchol
lupa

Samotný vrchol není až tak zajímavý. Bohužel je osetý téměř všude stromy, takže nečekejte žádný bůhvijaký rozhled. Jinak je to příjemná lesní tůra, při které se nadýcháte čerstvého vzduchu.

Za čím jedeme?

Jedná se o poměrně plochý vrchol nejvyšší hory Vsetínských vrchů. Doporučuji především zkušeným turistům, ale i lidem, kteří mají zájem si trochu protáhnout končetiny.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Nejlépe si vzít jídlo s sebou, ale pokud máte zájem ochutnat něco přímo zde, zkuste některou z hospod nebo restaurací ve Velkých Karlovicích. Téměř totéž platí o ubytování.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Jak již jsem se zmínil, jedná se o velmi pohodovou tůru, na jejímž konci ovšem nečekejte žádný oslnivý výhled.

Ostatní informace

Výhodou tohoto výletu může i být, že jediné za co budete platit, pokud si vezmete s sebou stravu a vynecháte ubytování, bude pouze doprava do Leskového a zpět.Další informace

neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
na hory
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Velké Karlovice zastávka
(vzdálenost od místa: 0.27 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Vysoká 1024 m.n.m.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace