Romantika Jeseníků

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Cestou k jeskyním Na pomezí
Cestou k jeskyním Na pomezí
lupa

Tento výlet je ideální pro pěší turisty. Začínáme ve městě Jeseník a po červené turistické značce se dostaneme do Lipová-lázně. Poté pokračujeme po modré k jeskyním Na Pomezí. Jeskyně určitě stojí za prohlídku. Další zastávkou na naší cestě jsou Lázně Jeseník, z jeskyní Na pomezí jdeme po žluté turistické značce.Okruh zakončíme opět ve městě Jeseník, kam dojdeme po červené značce.

Za čím jedeme?

Jeskyně Na Pomezí
Jeskyně Na Pomezí
lupa

Naše cesta má více cílů. Nejprve návštěva obce Lipová-lázně, dále Jeskyně na Pomezí,které jsou se svým okolím od roku 1958 národní přírodní památkou. navštívíme také Priessnotzovy lázně a město Jeseník. Neodmyslitelnou součástí našeho výletu je překrásná příroda Jeseníků.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Překrásný pohled
Překrásný pohled
lupa

Ideální je vyrazit do Jeseníků na více dní a ubytovat se v některém penzionu ve městě Jeseník nebo okolí, protože tady to máte všude kousek:-). Tento výlet je na celý den, proto je dobré mít sebou malou svačinku, ale určitě si můžete koupit něco na zub například v obci Lipová-lázně. Oběd nebo nějaké větší občerstvení pro vás bude ideální v některé z restaurací, až dorazíte do Prissnitzových lázní. Zde si také můžete dát dobrou kávu, nebo zmrzlinu pro děti.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Priessnitzovy lázně
Priessnitzovy lázně
lupa

Je těžké zmínit jeden nejkrásnější zážitek. Určitě je to romantická příroda, klid a čistý vzduch Jeseníků. Krásné Jeskyně na Pomezí, se spoustou zajímavostí. A v neposlední řadě lázeňské prostředí, kolonáda...

Ostatní informace

Genie Quelle
Genie Quelle
lupa

Výlet není náročný na finance. Pokud budete mít sebou svačinu, tak budete potřebovat jen peníze na vstup do jeskyní Na pomezí. Plné vstupné 100,-Kč, zlevněné 50,-Kč a pokud si připlatíte 30,-Kč, můžete využít fotoaparátu, což rozhodně stojí za to. Pokud jste sběratelé turistických známek, tak na tomto výletu můžete získat až 4 (Jeseník, Lázně Jeseník, Lipová-lázně a jeskyně Na pomezí).

Přejeme všem krásný zážitek z putování po Jeseníkách!Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Jeseník
(vzdálenost od místa: 0.68 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Romantika Jeseníků

19.07.2012 14:41

Za 14 dní tam jedeme, už se moc těším Smile

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace